Telpās un laimīgs: 8 veidi, kā vasaru birojā padarīt aizraujošu

Kad sākas siltie mēneši, mēs dabiski vairāk gribam uzturēties saulē. Ko darīt, ja pienākumi īsti nepieļauj biežas pastaigas ārā?

Laimīgi darbinieki dara savus pienākumus produktīvi un arī saglabā labu uzņēmuma reputāciju, jo izturas pret klientiem un sadarbības partneriem laipnāk. Līdz ar to, arī no vadības puses ir svarīgi radīt vidi, kurā darbiniekam pazūd mazā vilšanās deva, kas vairumam ir par sēdēšanu telpās (izklausās kā skolā pirms eksāmenu laika, tomēr cilvēks paliek cilvēks – mēs gribam to D vitamīnu jebkurā vecumā, arī tad, ja darbs ir lielisks!).  Pirmais uzdevums – padarīt darbu vasarīgāku, vieglāku, jautrāku.

 

Ķeramies pie lietas! Kā padarīt vasaru aizraujošāku darba kolektīvā:

1. Nodrošini kolektīvu ar vasaras ēdienu

Ja vien iespējams, izveidojat vasaras tradīciju kolektīvā – viena diena mēnesī, nedēļā, vai vienkārši īpaši karstā laikā ir našķu diena. Našķi var būt visdažādākie – augļi, augļu sulas, veselīgi gardumi, un, ja gribas iepriecināt īpaši – saldējums aukstajā somā!

Augļi izklausās ne pārāk saistoši Tavā kolektīvā? Visticamāk, tad mēs runājam par kolēģiem, kas novērtēs grilēšanas pasākumu. Uzņēmumam ir terase? Perfekti! Reizi mēnesī saīsināt darba dienu un ļaujat prasmīgākajiem grilētājiem parādīt savas spējas. Ja terases vai zemes pleķīša, kur grilēt, nav, padarāt to par darba pasākumu kāda darbinieka mājas pagalmā. Ja pēdējās atmiņas par blakus sēdošo kolēģi būs no vasarīgas novakares, kopīgi smejoties pie kūpoša šašlika, arī darba diena ies uz priekšu saliedētāk un priecīgāk.

 

2. Pievieno ūdenim ogas un augus

Jo karstāks laiks, jo vairāk slāpst. Viegls triks, kas ienes vasaras sajūtu jebkurā telpā, ir ūdenim pievienot pāris saldētu ogu, gurķu šķēlītes un/vai svaigus aromātiskos garšaugus, kā baziliks vai piparmētra. Ūdens uzreiz garšo labāk un vasarīgāk. Ar katru malku ir sajūta, ka īstenībā esi brīvdienās, lauku mājā, un skaties, kā vējā plīvo zāle. Pamēģini vasarā taisīt kopīgus ūdens traukus, kuros šīs ogas un garšaugus samest iekšā.

 

3. Izveido kopīgu vasaras mūzikas miksu

Kas vēl bez ēdiena dod tūlītēju gadalaika noskaņu? Tieši tā, mūzika! Kopīgiem spēkiem izveidojat atskaņošanas sarakstu dziesmām, kas kolektīvam asociējas ar vasaru, un klausāties! Ja darbs ietver biežu saziņu pa telefonu un pārāk mūziku kopīgā telpā klausīties nevar, izveidojat sarakstu, piemēram, Youtube vai Spotify, kam var pieslēgties jebkurš caur savām elektroierīcēm un klausīties caur austiņām.

 

4. Dreskoda maiņa uz dienu

Nav jāgaida uz Ziemassvētkiem vai Helovīnu, lai atrastu iemeslu pārģērbties tematiskās drēbēs uz darbu! Kādu piektdienu noorganizējat vasarīgo drēbju dienu, atkāpjoties no ierastā dreskoda. Viesiem būs jautrāks prāts, un brīvāka atmosfēra, kas ienesīs vajadzīgo vasaras sajūtu.

 

5. Iedrošini ņemt atvaļinājumu

Risks šo teikt ir liels, jo daudziem vadītājiem nākas saskarties ar skarbāku realitāti, tomēr darbiniekiem var palīdzēt apziņa, ka šajā vasarā viņiem būs brīvas dienas vai nedēļas. Pirmkārt, ir aizraujoši gatavoties un gaidīt ceļojumu vai vienkāršu atpūtu lauku mājā – uzreiz pazūd drūmās domas, ka pagaidām jāsēž telpās. Otrkārt, vismaz īsas brīvdienas nedaudz atpūtina prātu, atjauno ķermeni un atbrīvo no stresa. Atpūties darbinieks padarīs savu darbu labāk!

 

6. Iegādājies zaļumaugus

Ja par to jau ir domāts kādu brīdi, vasara ir labākais laiks, kad biroju apgādāt ar telpaugiem. Gan vairāk skābekļa, gan lielāka zaļumu, dabas sajūta telpās. Strādāt blakus mazai palmiņai noteikti ir atsvaidzinošāk, nekā metāla skapim, un rada patīkamāku, vasarīgāku atmosfēru.

 

7. Palīdzi izvēdināt galvu

Ja kolektīvs darba laiku pavadīt ārā nevar, vienmēr ir nelielas pauzes, kurās izšmaukt pēc D vitamīna! Vienkārši atnesot uz biroju, piemēram, frīsbiju, un noliekot visiem pieejamā vietā, var palielināties to darbinieku skaits, kuri paņem 10 minūšu pauzi, atbrīvo prātu un izkustina ķermeni, noķerot kaut nelielu vasaras sajūtu ar kolēģi pamētājot šķīvīti autostāvvietā. Atgriezties pie datora būs vieglāk.

 

8. Lai top gaisma!

Tu būsi varoņa lomā, ja birojā ienesīsi vairāk gaismas.

Veidi, kā to īstenot ir vairāki:

  • noorganizēt lielo tīrīšanu, izmest visu veco, kas padara telpu tumšāku un nospodrināt logus;
  • atnest papildus lampas, lai tumšākās telpās pa dienu ir gaišs kā ārā;
  • apcirpt logiem priekšā stāvošos koku vai krūmu zarus (saskaņojot, protams, ar visām iestādēm);
  • piekarināt vairākus spoguļus logu tuvumā tā, lai tie atstaro gaismu telpā;
  • nomainīt spuldzes uz tādām, kas visvairāk atgādina dienas gaismu.

 

Pielietojot vismaz vienu no šiem veidiem, pavisam noteikti pavadīt siltākos gada mēnešus telpās būs par soli vieglāk.