Printeris, kas kalpo gadiem: 10 soļi pareizai apkopei

Pareiza un regulāra printera uzturēšana kārtībā ir tikpat svarīga kā datora apkope. Ja dators katram ir savs un avārijas gadījumā vari pieiet pie kolēģa datora, lai nosūtītu e-pastu, printeris visbiežāk ir viens uz uzņēmumu vai nodaļu, vai stāvu. Tieši tāpēc ir ļoti būtiski ievērot pāris elementārus padomus jau kopš printera iegādes brīža, kas ļaus uzturēt mūsu tik svarīgo tehniku kārtībā gadiem.

 

  1. Uzturi pareizo temperatūru. Ja tikko birojā ieveda jaunu printeri un tas vēl ir auksts no sala, atļauj tam uzsilt. Ja slēgsi printeri iekšā uzreiz, tas var radīt mazus vai pat nozīmīgus bojājumus ierīcei. Labākais risinājums – ja jaunu printeri birojam piegādā ziemā, atpako to un paturi telpās bez ieslēgšanas aptuveni divas stundas. Šāds laiks atļaus printerim iesilt līdz istabas temperatūrai, vai vismaz pietuvoties tai. Aukstais gaiss, kas ir iekšā printerī, dabīgi iztvaikos, nevis kondensēsies printera iekšienē. Tāpat arī, strauja temperatūras maiņa neradīs bojājumus printera komponentēm.
  2. Novieto labākajā vietā. Elementāri, tomēr svarīgi. Printerim, tāpat kā citām elektroierīcēm, jāstāv stabilā, drošā vietā. Tajā jābūt minimālam riskam nokrist, apgāzties vai kā citādi tikt traumētam. Tāpat parūpējies, lai printeris nav novietots tādās biroja telpās, kur to viegli var pakļaut papildus mitrumam (piemēram, lietum vai sniegam no atvērta loga, kafijas kannas tvaikiem u.c.) vai karstumam (piemēram, tiešiem saules stariem vai radiatoriem).
  3. Izlasi lietošanas instrukciju. Jā, mēs zinām, ne vienmēr gribas to darīt. Tai pat laikā, uzreiz iemācoties svarīgākās printera sastāvdaļas un funkcijas, ātrāk iemācīsies rīkoties ar printeri. Labā ziņa – ne visa lietošanas instrukcija ir jālasa! Ņem vērā lapas, kurās ir pastāstīts, kā izpildīt Jūsu birojam svarīgākās funkcijas, ko dara svarīgākās printera sastāvdaļas, kā tās sauc, un dažādos printera režīmus. Tas Tev aiztaupīs ļoti daudz laika un nervus nākotnē, un ļaus izmantot printeri tā, kā tas ir paredzēts. Tāpat pārliecinies, vai lieto atbilstoša biezuma papīru. Ne visas iekārtas ir paredzētas bukletu drukāšanai vai bieza papīra apdrukai. Ja ir paredzētas, atceries, ka jāizvēlas tam atbilstošs printera režīms.
  4. Jautā padomu zinošam speciālistam. Kādu laiku strādājot birojā, būs pieredzēti gadījumi, kad printeris sāk printēt lapas ar melnām/krāsainām vai blāvām svītrām, punktiņiem un pelēku/krāsainu fonu. Tas viss norāda, ka ar printera daļām vai kārtridžiem kas nav kārtībā. Vislabāk ir sazināties ar pārdevēju, lai viņš vai viņa paskaidro, kā rīkoties. Ja Tevi interesē sīkāk, lasi šeit.
  5. Izvēlies labu kārtridžu atjaunošanu. Kārtridžu atjaunošana nav no lētākajiem pakalpojumiem, tāpēc bieži roka var sniegties pēc uzpildes ar zemākajām izmaksām. Ilgtermiņā tas var ne tikai rezultēties ļoti nekvalitatīvā izdrukā, bet arī bojāt printera daļas – visbiežāk tieši dārgākās. Vienmēr pārliecinies, ka ražotājs, kas veic kārtridžu uzpildi, nodrošina labu rezultātu un piedāvā arī tehnisku iekārtu apkalpošanu!
  6. Kļūsti par kārtridžu nomainīšanas meistaru. Kad piegādātājs atvedis jauno kārtridžu, ļoti uzmanīgi iepazīsties ar informāciju, kā pareizi to nomainīt. Ja iespējams, pirmoreiz palūdz, lai Tev to nodemontrē piegādātājs. Īpaši uzmanies, lai nepieskartos tai daļai, kur atrodas rullis visa kārtridža garumā (gaismas rullis)! Tas var pasliktināt printēšanas kvalitāti vai pat sabojāt kārtridžu, un pat labas kvalitātes kārtridža uzpilde rezultēsies slikti izprintētos dokumentos!
  7. Parūpējies par rezerves variantiem. Printera programmatūra parasti rāda paziņojumus, kad kārtridžs vai tinte iet uz beigām. Ļoti daudzi to ignorē, un ne vienmēr tas ir slikti – ir labi iepazīt, cik lapas printeris vēl ļauj izprintēt pēc paziņojuma, un ietaupīt resursus nākotnē. Tai pat laikā, visbiežāk, printēt svarīgus dokumentus vajadzēs tieši tad, kad secināsi, ka tagad gan, toneris vai tinte patiesi beigusies. Lai no tā izvairītos, vienmēr parūpējies par papildus rezervēm!
  8. Uzglabā rezerves variantus pareizi. Kad papildus krājumi ir sagādāti, svarīgi pilnos kārtridžus turēt horizontāli. Tā Tu nodrošināsi, ka tie drukās kvalitatīvi, kad būs pienākusi to kārta. Pretējā gadījumā toneris jeb pulveris var nogulsnēties vienā galā un svarīgie dokumenti izprintēsies ne tik glīti, kā vajadzētu.
  9. Izslēdz printeri, kad to nelieto. Ja zini, ka ilgāku laiku printeri birojā nelietosiet, neturi to ieslēgtu, jo, pat miega režīmā, printeris ir nosacīti gatavs darbam, patērē enerģiju un, nosacīti, sevi nolieto. Ja rodas kādi elektrības pārrāvumi, piemēram – negaisa laikā, var rasties bojājumi kādām no printera komponentēm. Labāk izslēdz un atkal iesēdz, kad printēsi atkal.
  10. Pajautā savam pārdevējam par pareizu printeru apkopi. Katram printerim var būt īpaši jūtīgas daļas, kuras vajadzētu tīrīt un apkopt tikai speciālistam. Tas pats arī otrādi – var būt, ka apkopt printeri regulāri un viegli ir pašam (piemēram, ar rokas putekļsūcēju izsūkt putekļus, notīrīt skanera stiklu u.c.). Vienmēr painteresējies par apkopi un uzturēšanu pie kontaktpersonas, no kuras pērc printeri – viņš vai viņa zinās vislabāk, kas nepieciešams tieši Tavam printerim!

 

Atgādinām, ka printeriem un to daļām, izņemot tintes printeru kasetēm un kārtridžiem bez kustīgajām daļām, no šī gada ir jauna nodokļu sistēma. Ja vēl neredzēji šo bloga ierakstu, sīkāk lasi šeit!