Pēdējā brīža idejas, kā birojā svinēt Lieldienas

Ziema gandrīz ir beigusies, laiks paliek siltāks un dienas garums tuvākajā laikā pārsniegs nakti. Tas ir jānosvin! Kāpēc gan neizmantot pavasara saulgriežus, lai ienestu prieku sala nogurdinātajā ofisa vidē? Smelies iedvesmu no šīm vienkāršajām idejām, kombinē vai pārveido pa savam – tieši Jūs vislabāk zināt, kas Jūsu birojā ienesīs lielāko jautrību un aizdzīs ziemas nogurumu.

 

viss sākas ar vidi – dekorēšana

Pēc biroja un kolektīva kopīgās noskaņas vari izvēlēties – taisīt asprātīgas Lieldienu tēmas dekorācijas ar raibām krāsām, vai vienkārši ienest pavasara vēsmas un dabas elementus interjerā. Ne visiem kolektīviem patīk Lieldienu olu un zaķu tēma, tāpēc būs ļoti gudri par to padomāt jau iepriekš. Piemēram, vienkāršās, minimālistiskās kombinācijās savietot izplaucētus bērzu zarus, sniegpulkstenītes, pūpolus, izdiedzētu zāli kopā ar kādu citu dabas elementu. To visu vēl var ievietot kartona olu pakās. Ja fonā arī uzliek putnu dziesmas – pilsētā ienesta Latvijā tik tuvā daba, un ne vienam vien kolēģim uzlabosies garastāvoklis.

Komandā pārsvarā ir azartiski cilvēki, kam patīk sevi izpaust radoši? Izveido Lieldienu dekorēšanu kā sacensību! Sagādā dažādus rotājumus un sadali kolēģus pa grupām – piemēram, pēc telpām, kurās viņi atrodas. Dod 10 minūtes laika, lai katra grupa vienotos, kādus rotājumus taisīs, un 20 minūtes, lai uztaisītu. Pēc tam lai neitrāla žūrija izvērtē visu veikumu, un izsniedz gardumus uzvarētājiem.

 

kur ir pavāri – ir ēdāji

Ja birojā ir vairāki cilvēki, kam no sirds patīk gatavot ēst, kāpēc neizveidot svētku mielastu no pašu sagatavotiem gardumiem? Viens var nokrāsot olas, otrs parūpēties par pavasara zaļumu groziņiem, trešais – izcept šokolādes kūku (nekad nav par daudz šokolādes, arī Lieldienās). Kopīga svētku maltīte saliedēs kolektīvu un iepriecinās kā ēst gatavotājus, jo viņu talantam beidzot ir, kur izpausties, tā arī ēdājus, kuri noteikti parūpēsies par sarunām un savstarpējiem komplimentiem par pagatavoto.

Iedvesma Lieldienu galdam:

 • šokolādes olas,
 • burkānkūka,
 • pasha (biezpiens ar žāvētiem augļiem, riekstiem un saldo krējumu),
 • pildītas olas,
 • ar olām pildīti groziņi,
 • lavašs ar krāsainiem dārzeņiem,
 • pavāra mīļākās receptes cepumi apaļā formā un/vai ar krāsainiem dekoriem;
 • trifeles olu formā;
 • kūka ar rotājumiem zaķu, zāles, saules vai krāsotu olu formā;
 • svaigi dārzeņi ar zaļumiem;
 • izaudzēti lociņi pa taisno no sīpola kā dekorējums.

 

bērnības atmiņas – Olu meklēšanas sacensības

Laiks atgriezties bērnībā – sacensības neaizņems ilgāk par 30 minūtēm un noteikti ienesīs azartisku prieku kolēģu vidū! Izmanto lapiņas kā norādes (katrai komandai iedod lapiņu, kas aizved uz nākamo lapiņu, kamēr 5-6 soļos nonāk pie olu vai gardumu groza), vai vienkārši paslēp olas pa visu biroju un liec komandām meklēt – kura komanda atradīs visvairāk, tam balva. 

Kā padarīt olu meklēšanas sacensības aizraujošākas:

 • Ja organizē olu meklēšanu ar lapiņām, galā var būt arī vārds vai teikuma daļa, kuru visas komandas beigās saliek kopā, un izveidojas kāds smieklīgs teiciens vai novēlējums šim pavasarim.
 • Pietiekoši mazā kolektīvā izprintē novēlējumus vai “pareģojumus”, ko pievienot olai vai gardumiem, un palūdz katram atrast vienu. Tā viņš vai viņa atradīs savu pavasara horoskopu.
 • Birojā ir virtuve? Iepriekšējā dienā katrs nokrāso pa olai, atgriežoties pie saviem darbiem,  un slēpējs parūpējas, lai tās tiktu pienācīgi izvārītas un noslēptas. Pēc tam meklēt savu krāsoto olu būs vēl aizraujošāk!

Galvenais, atceries piefiksēt, kur īsti visas olas ir paslēptas. Tāpat arī parūpējies par aizņemtākajiem kolēģiem un paziņo par sacensībām iepriekš e-pasta formā. Tā viņi laicīgi var ieplānot šo jautro pasākumu savā pirmssvētku darba dienā.

 

Citas sacensības

Ja jūti, ka kolēģi nebūs pārāk aizrautīgi par olu meklēšanu un nu nekādi nevēlēsies arī tās taisīt, ir alternatīvas!

 • Olu ripināšana. Atrodi reni, pa kuru ripināt olas, un uz tīras pamatnes izvieto kādā ofisa stūrī dažādus gardumus. Kolēģi viens pēc otra ripina olas un cenšas to izdarīt maksimāli tuvu gardumiem. Kuram gardumam ola pieskaras, to kolēģis ir dabūjis savā Lieldienu grozā.
 • Pavasara bingo. Šī spēle labi iet kopā ar kopīgu svētku mielastu. Internetā atrodi vārdus, kas saistās ar pavasari un Lieldienām. Izdali kolēģiem lapiņas, kurās ir tabula ar 5 x 5 lauciņiem. Palūdz viņiem izvēlēties 25 vārdus no saraksta, un sarakstīt savā tabulā. Pēc tam uz nejaušas izvēles principa sauc vārdus. Pirmais kolēģis, kas savācis pilnu rindu ar vārdiem, dabū Tevis izvēlētu balvu.

 

Lai izdodas ienest pavasari birojā!