Padomi, kā steidzami iztīrīt traipus no drēbēm birojā

Tas vienmēr notiek nepiemērotākajā brīdī.

Kafija uzlīst tieši pirms tikšanās ar lieliem klientiem.

Šokolāde uzkrīt precīzi uz baltākā apģērba priekšas.

Mīļākā pildspalva izlīst kabatā pirms svarīgas prezentācijas.

Vienmēr tā, ka nu nekādi to nevar noslēpt.

Kā nodrošināties, lai šādi gadījumi netraucē ikdienu vai pavisam svarīgus notikumus, sapulces, konferences?

Ielūkojies padomos, kā aši notīrīt biežāk sastopamos traipus biroja vidē.

Raksta beigās atradīsi arī “pirmās palīdzības komplektu” dažādu traipu tīrīšanai. Turot to birojā, nodrošināsi sevi un kolēģus pret neveiklām SOS situācijām, kad nezini, kā iztīrīt konkrētos traipus.

 

Kā iztīrīt apģērba traipus birojā

1 Kafija, tēja

Ar aukstā ūdenī pamērcētu vates spilventiņu vai baltu dvieli maigi susini traipu, tad iezied ar traipu tīrāmo līdzekli, izskalo. Cits ieteikums – tīri kafijas traipu ar gāzētu ūdeni. Lej tieši traipam virsū un nosusini. Ja tas nelīdz, pamēģini traipu tīrīt ar sodu un etiķi. Jā, parasti tie nav pa rokai birojā – tāpēc būtu labi to turēt biroja virtuvē šādiem gadījumiem 🙂 

2 Šokolāde

Ak, gardums, no kura grūti atturēties! Ja tas nokļuvis uz Tavām drēbēm, maksimāli ātri notīri šokolādes atliekas ar neasu nazi. Pašu traipu tīri ar ļoti spēcīgu sāls šķīdumu vai ožamo spirtu.

3 Sarkanvīns (der arī tomātu pleķu tīrīšanai)

Pirmkārt, traipu nevajadzētu berzēt, lai tas nesaiet dziļāk apģērbu šķiedrās. Otrkārt, lai to iztīrītu, paņem baltu, tīru lupatiņu vai dvieli, un vieglām, spiedošām kustībām tīri traipu laukā. Ja pie rokas nav balta dvieļa, var noderēt baltmaizes gabaliņš.

4 Tinte

Kā tīrīt tintes traipus? Vienkāršs paņēmiens ir ieziest traipu ar nelielu daudzumu vēsa ūdens, zobupastu (tieši pastu, ne gēlu), un pēc pāris minūtēm saudzīgi ar zobubirsti tīrīt traipu ārā. Citi ieteikumi, kā tīrīt tintes traipus, ietver arī šādus birojā bieži pieejamus “tīrāmos līdzekļus” – pienu, matu laku, mitrās salvetes, trauku mazgājamo līdzekli.

5 Eļļaini pleķi

No mērcēm, karbonādēm, frī kartupelīšiem pusdienās. lai tos iztīrītu, nāksies ķerties pie citām ēst gatavošanas sastāvdaļām. Pamēģini uzbērt traipam (maksimāli ātri pēc tā rašanās) taukus uzsūcošu materiālu, piemēram, kukurūzas cieti, bērnu pūderi vai sāli. paturi pāris minūtes un ar sausu birstīti noslauki nost. Traipam vajadzētu būt daudz mazākam vai izzudušam pavisam.

6 Kosmētika

Viens no grūtāk iztīramajiem traipiem. Ja kosmētika nokļūst uz kašmira, vilnas vai zīda audumiem, tad gan labāk to tīrīšanu nodot ķīmiskajā tīrītavā. Citiem audumiem, sākumā uzmanīgi noņem kosmētikas paliekas no auduma, un tad ar mitru, baltu dvieli uzmanīgi tīri traipu, virzienā uz traipa centru. Vienmēr tīri ar aukstu ūdeni, un centies daudz neberzēt – pretējais tikai iesēdinās traipu auduma šķiedrās dziļāk.

Cits triks – uzpūst matu laku traipam, paturēt pāris minūtes un notīrīt ar balto dvieli.

 

Lai šādiem gadījumiem būtu vienmēr gatavi, iesakām jau laicīgi sagatavot biroja “pirmās palīdzības aptieciņu” traipu tīrīšanai.

Parūpējies, ka birojā vienmēr uz vietas pieejami:

 • Balti dvieļi vai lupatiņas;
 • Sāls,
 • Soda un etiķis,
 • Ožamais spirts,
 • Kukurūzas ciete vai bērnu pūderis,
 • Mitrās tīrāmās salvetes,
 • Matu laka,
 • Vates spilventiņi,
 • Zobu birste tīrīšanai,
 • Zobu pasta tīrīšanai,
 • kā arī plāns B – lieks pārvelkams krekls, blūze vai džemperis. Tas glābs SOS situācijās, ja nu traipus nevar iztīrīt, vai laika palicis pavisam maz, lai pat pēc tīrīšanas apģērbs paspētu izžūt.