Ofisa labierīcību tīrīšanas ABC

Ja ofisā nav nolīgts apkalpojošais serviss un tualetes uzkopšana jādara pašiem, bieži vien mēs to atliekam vai izdarām maksimāli pavirši. Tai pat laikā, pareiza un regulāra tīrīšana ir īpaši svarīga vairāku iemeslu dēļ.

Pirmkārt, tualete ir pilna ar baktērijām un vīrusiem, tāpēc tā jādezinficē vismaz reizi nedēļā.

Otrkārt, tīrot regulāri, mēs ietaupām laiku un naudu – jo ilgāk gaidi, jo sarežģītāk ir panākt tīrību!

Treškārt, labierīcības ļoti daudz, ko pasaka par uzņēmumu un tā kultūru. Ļoti iespējams, ka atceries gadījumu, kad Tev iepatikās kāda kafejnīca vai restorāns, bet nekoptas un netīras tualetes apmeklējums uzreiz sabojāja iespaidu par vietu. Klientam vai iespējamam sadarbības partnerim var notikt līdzīgi ar Jūsu uzņēmumu!

Šajā rakstā uzzināsi, kādi ir pamatnoteikumi labierīcību tīrīšanai, lai saglabātu gan estētisko izskatu, gan higiēnu šajā ofisa telpā maksimāli ilgi. Tas nozīmē – kādi ir pasākumi, kas jādara katru dienu un katru nedēļu.

Īsumā sakot, dienas pienākumi pamatā nodrošina, ka svarīgākās lietas ir tīras un dezinficētas, un brīvi pieejamas. Nedēļas darbi, savukārt, nozīmē dziļāku tīrīšanu un parūpēšanos, ka gan kolēģi, gan viesi atrodas veselīgā vidē. Sīkākus darbus skaties zemāk (vari arī izprintēt un novietot tualetē, lai pārliecinātos, ka dienas beigās viss ir izdarīts)

Kam jābūt izdarītam katru dienu:

 • Katras dienas beigās vai biežāk, ja nepieciešams, jāsavāc un jāizmet atkritumu maiss, un uzreiz vietā jāieliek jauns. Ja apkārt atkritumu maisam sakrājušies papīri – tie uzreiz ir jāsavāc;
 • Jānotīra zirnekļu tīkli, ja tādi parādījušies;
 • Jadezinficē poda iekšiene ar tam piemērotu līdzekli;
 • Ar dezinficējošu līdzekli un mitru lupatu jāizslauka grīdas (īpaši ziemā) – ja uz grīdas ir daudz gružu vai putekļu, noteikti pirms tam arī jāizslauka,
 • Jādezinficē arī galvenās virsmas, kurām parasti pieskaras – izlietnes krāna rokturis, pods, durvju rokturis, ziepju trauks, roku žāvētāji vai dvielīšu turētāji, gaismas slēdži (atkal, īpaši svargi šis ir ziemas sezonā, kad apkārt biežāk klejo vīrusi);
 • Jānotīra visas atstarojošās virsmas, kā, piemēram, spoguļi, stikla durvis, logi, arī misiņa vai cita atspīdoša metāla priekšmeti;
 • Jāpiepilda šķidro ziepju trauks un jāieliek jauns papīra dvieļu rullis, ja tas ir izbeidzies. Tas pats attiecas uz tualetes papīru – ja ir redzams, ka tas iet uz beigām, ir jānoliek pieejamā vietā nākošais. (ja parasti dienas laikā šie priekšmeti beidzas vai iztukšojas ātri, ir vērts padomāt par konkrētiem, regulāriem laikiem, kad pārbaudīt situāciju, lai tas ieviešas kā sistēma).

Kam jābūt izdarītam reizi nedēļā:

 • Ar putekļu sūcēju jāizsūc (vai kā citādi jāiztīra) gaisa ventilācija,
 • Ar tīrāmo līdzekli jānotīra un kārtīgi jānopulē logi gan no iekšpuses, gan ārpuses, ja iespējams,
 • Jānomazgā flīzes apkārt izlietnei,
 • Jānotīra atkritumu tvertne ar dezinficējošu līdzekli – gan no iekšpuses, gan ārpuses,
 • Jāpārbauda rezerves nākamajai nedēļai – atkritumu maisiem, tualetes papīram, papīra dvieļiem, ziepēm, arī tīrāmajiem līdzekļiem, lupatiņām un pārējiem tīrīšanas priekšmetiem,
 • Rūpīgi jāizmazgā grīdas un stūri, kurus, iespējams, ikdienas kopšanā tik rūpīgi neiztīra.

Papildus lietas, ko ņemt vērā:

 • Tīrāmā līdzekļa izvēle. Daudziem cilvēkiem patīk tīrīt ar ļoti spēcīgiem dezinficējošiem produktiem, kas satur spēcīgas ķīmiskās vielas, piemēram, hloru. Citiem ir ļoti svarīgi būt ekoloģiski draudzīgiem – tādā gadījumā, piemēram, hloru saturošu līdzekļu lietošana nebūtu atbilstoša. Ja esi no tiem, kas atbalsta ekoloģisku dzīvesveidu, vienmēr pievērs īpašu uzmanību iepakojumam un tīrāmā līdzekļa sastāvdaļām!
 • Atkritumu maisu nomaiņu var izdarīt daudz ērtāk, nenozaudējot maisus – vienkārši novieto maisu rullīti atkritumu kastes dibenā, pirms pārliec pāri jauno maisu. Tas vienmēr būs vietā!
 • Lai arī ikdienas izlietnes krāna dezinfekcija var likties nesvarīga, turpmākais pārliecinās dezinficēt ar īpašu rūpību! Mikrobiologi ir izpētījuši un secinājuši, ka tieši šī vieta ir baktērijām visbagātākā – mēs tomēr tam pieskaramies arī pirms roku mazgāšanas.
 • Tīrot podu, labāk neizmantot sūkli, jo tie īpaši patīk baktērijām un ļauj tām vairoties. Labākas alternatīvas ir papīra dvieļi, ko uzreiz var izmest ārā, vai lupatiņas – tās gan pēc katras tīrīšanas reizes jādezinficē.
 • Baktēriju dēļ labāk arī vienmēr turēt tualetes poda vāku aizvērtu, kad nolaid ūdeni pēc tā tīrīšanas – tad tās noskalosies podā un nenokļūs uz citām virsmām, piemēram, izlietnes.
 • Ja cilvēku aprite ikdienā nav pārāk liela, lielisks veids, kā padarīt labierīcību apmeklējumu patīkamāku, ir ievietot tajā arī roku mitrinātāju vai krēmu. Tas būs kā jauks pārsteigums viesiem un parādīs papildus rūpes par uzņēmuma telpās esošajiem cilvēkiem.

Varbūt sākumā šis liekas daudz, tomēr ar laiku darbības kļūst jau automātiskas. Ļoti labi, ja varat sadalīt pienākumus kolēģu starpā – tas gan paātrina procesu, gan neuzveļ visu darbu uz viena cilvēka pleciem.