Nerakstītā etiķete biroja printera koplietošanai

Viens no svarīgākajiem priekšmetiem visā birojā – printeris. Vairumā biroju vienu printeri lieto vairāki cilvēki, komandas vai pat stāvi. Tieši tāpēc ir ļoti būtiski, ka, kopējo printeri izmantojot, visi sekojam vienotam uzvedības modelim, etiķetei, lai visi kolēģi savā starpā draudzīgi sadzīvotu viens ar otru, un dokumentu printēšana nekļūtu par iemeslu domstarpībām.

Šajā blogā – pāris nerakstīti noteikumi biroja printera koplietošanas etiķetei.

Nerakstītā etiķete biroja printera koplietošanai

Teju nekas birojā nav tik svarīgs raitam darbam kā printeris! Foto: Freepik.com

1. Ja redzi, ka palicis maz papīra padevē – pieliec klāt.

Citādi nākamo kolēģu sajūtas būs līdzīgi kā pie kafijas automāta, kam beigušās pupiņas tieši tajā brīdī, kad steidzami pirms sapulces gribas uztaisīt savu atmodinošo dziru. Arī printeris, no kura sagaidām raitu darbību, dažās situācijās var būt noteicošais, piemēram, projektu iesniegšanai laikā, vai citiem svarīgiem darbiem un termiņiem. Labāk parūpēties, ka visas komandas darbs rit raiti. Ja redzi, ka drīz printerim beigsies papīrs – papildini! (papildus komentārs atbildīgajiem birojā – parūpējies, lai visiem ir zināms, kur atrodas papildus papīrs, kā arī, lai šī atrašanās vieta būtu maksimāli ērti un ātri pieejama)

2. Ja redzi, ka printē ar blāvu, svītrainu krāsu – nomaini kārtridžu.

Tas pats attiecas uz kārtridžu. Papīrs un kārtridži ir svarīgas raitas printēšanas sastāvdaļas. Ja izprintē dokumentus savām vajadzībām un redzi, ka Tev pat nevajag pārprintēt blāvas krāsas vai svītras uz dokumenta, tas vienalga liecina, ka kārtridža tinte iet uz beigām. Nomaini kārtiridžu uzreiz, kā pamani, ka tas iet uz beigām!

(papildus komentārs atbildīgajiem birojā – parūpējies, lai visiem ir zināms, kā nomainīt kārtridžu, un lai šis kārtridžs stāv maksimāli tuvu printerim. Arī, ja neesi atbildīgais, viemēr kolēģi novērtēs, ja pats vēlies mācīties; droši jautā!)

3. Palaid pa priekšu kolēģi ar pāris printējamām lapām, ja Tev paredzēts lielāks apjoms.

Līdzīgi kā veikalā pie kases. Protams, vienmēr jāizvērtē situācija. Piemēram, ja Tev ir daudz printējamu  dokumenta lapu, tomēr tas ir simtiem tūkstošu vērtam projektam, kura iesniegšanas termiņš ir pēc pāris stundām, savukārt kolēģis grib izprintēt savu e-pastu ikdienas vajadzībām, šis noteikums būtu jocīgs. Ja Tavas 50 lapas jāizprintē līdz dienas beigām – palaid kolēģi pa priekšu.

4. Printē to, kas patiesi nepieciešams.

Pārbaudi drukas kļūdas divreiz, pirms printē. Iekšējai lietošanai izmanto iespēju printēt divas lapaspuses uz vienas lapas. Tas ne tikai samazinās izdevumus par papīru, bet arī būs dabai draudzīgāk un ietaupīs ļoti daudz koku.

5. Ja redzi, ka printerī atstāti izprintēti dokumenti – atstāj.

Šis punkts ir īpaši svarīgs, ja birojs ir liels un darbinieku daudz. Ja esat piecu cilvēku komanda, protams, būs loģiski tajā pašā telpā arī pajautāt, kam pieder dokuments. Ja komanda ir lielāka un printeris saslēgts ar veselu nodaļu vai stāvu, labāk atstāt izprintētos dokumentus turpat, kur viņi bijuši, vai blakus printerim. Lai cilvēks, kas tos atstājis, ērti var atrast dokumentus, atgriežoties tiem pakaļ.

6. Neatstāj strespilnu kolēģi vienu ar saplīsušu printeri.

Ja nezini, kā to salabot, palīdzi atrast kādu, kurš to zina. Nekad nezini, kad nokļūsi līdzīgā situācijā un kādas likmes būs papīra straujai izprintēšanai vai neizprintēšanai. Padosim laipnību uz priekšu 🙂

Vislabāk iepazīties ar šo etiķeti visiem kopā – lai dienas ietu raitāk un saticīgāk 🙂 Foto: Freepik.com

Padalies ar kolēģiem ar šo printēšanas etiķeti – lai esat uz viena viļņa un zināt, ka kopīgi darbojaties raitas biroja dzīves nodrošināšanai.

Izprintētos dokumentus vajag iznīcināt? Šomēnes, pērkot Rexel smalcinātājus, dāvanā saņemsi dāvanu karti no Akropoles līdz 60EUR vērtībā. Vairāk šeit.