4 neparastāki veidi, kā dabūt paaugstinājumu

Iepriekšējā gadā nebija, vairāk par visu gribētos šogad. Kā dabūt paaugstinājumu?

Vienalga, vai konkurence ir liela vai ne, kāpšana pa karjeras kāpnēm ir saistīta ar daudziem faktoriem. Šoreiz apskatīsim nedaudz neparastākus, kas uzreiz, iespējams, neienāktu prātā, domājot, kā dabūt paaugstinājumu.

1 Jautā pēc paaugstinājuma

Kā šis ir neparasti, Tu jautāsi. Tomēr bieži šo mēdzam uztvert par pašsaprotamu – un tieši tā palaist garām savu iespēju dabūt paaugstinājumu.

No malas bieži var šķist, ka priekšnieks loģiski saprot, ka esam uzņēmumā x laika, un devuši x ieguldījumu, un jau zina, ka esam labākā kandidatūra, ja parādās iespēja. 

Diemžēl, tā reti var būt taisnība. Vadībā esot, ļoti bieži domas atrodas pavisam citur, un ir normāli, ka cieņpilnā, neuzkrītošā veidā dodam priekšniekiem zināt, ka esam gatavi paaugstinājumam.

Neuzbāzīgākie veidi, kā to darīt, ir sapulcēs uzsvērt savu devumu konkrētu, nozīmīgu projektu attīstībā un paust vēlmi paplašināt savas robežas. Otrs, personiskā sarunā, kādā piemērotā brīdī pajautāt, kas būtu nepieciešams tieši Tev, lai saņemtu paaugstinājumu. Kādas spējas, prasmes, komunikācijas un komandas darba nianses jāizkopj, lai Tu varētu kāpt nākamajā karjeras līmenī. Priekšnieki visbiežāk novērtēs Tavu vēlmi augt un pašiniciatīvu, un Tu zināsi, uz ko fokusēties.

2 Pierādi, ka saglabā mieru stresa situācijās

Jo augstākā līmenī strādā, jo lielāks stresa līmenis, kas jāiztur. Tā notiek vairumā gadījumu. Līdz ar to, daudz svarīgāk par tehniskām zināšanām, lai dabūtu paaugstinājumu, ir pierādīt, ka augsta stresa situācijās esi tas, kurš metas pretī problēmai un to risina, saglabājot mieru un kontroli pār situāciju. Ja parādīsi, ka spēj nomierināt arī citus un tādā veidā visu komandu novest līdz izcilam rezultātam – tas noteikti dos papildpunktus Tev brīdī, kad jālemj par paaugstinājumu.

3 Piedalies darba pasākumos

Nē, ne tāpēc, lai kādam izpatiktu. Un noteikti ne tāpēc, lai piedalītos biroja intrigās – no tām labāk izvairies. Darba pasākumi ļauj iepazīt citus kolēģus kā cilvēkus un parādīt savu cilvēcisko pusi. Izpētīt, vai Tu pats un pati vēlies ilgstoši strādāt starp šiem cilvēkiem, un kā sastrādāties. Tāpat arī bieži neformālās sarunās vairāk var uzzināt, ka drīzumā atvērsies vakance uz paaugstinājumu, nekā ikdienas darba dzīvē.

4 Spēj atšķirt zeltu no akmeņiem

Jeb – pierādi, ka izproti prioritātes. Lai arī daudziem liekas, ka iebilst priekšniekiem nevajadzētu, ka teikt “nē” uzdevumiem nevajadzētu, ir situācijas, kurās tas ir svarīgi. Parādi, ka augsti vērtē savu un komandas laiku, sakot ko līdzīgu kā: “Paldies, ka man uzticēji (x), tomēr tādā gadījumā aizkavēsies (y), kas šobrīd ir prioritāte. Vai mēs mainām prioritātes, jeb pārceļam kādu no darbiem?”

Meklē arī citus veidus, kā norādīt, ka atšķir uzņēmumam svarīgākos darbus no mazāk svarīgiem. Pierādi, ka spēj vadīt savu laiku tā, lai tiktu padarīti paši svarīgākie darbi uzņēmuma izaugsmei, un atsijāti nesvarīgie. Šāda “lielās bildes” redzēšana ir vadītāja pazīme, tāpēc noteikti tā dos priekšrocības, kad būs jāizsver visi kandidāti uz paaugstinājumu.