Neparastākās profesijas pasaulē

Viegla lasāmviela piektdienas noskaņās – kā būtu, ja mēs varētu pelnīt naudu ar  ieradumiem, kurus parasti atvēlam atpūtas brīžiem? Apkopojām pāris neparastākās profesijās pasaulē, kuru ikdienā ieskatīties gan no sapņošanas, gan realitātes puses.

Šokolādes garšotājs

Ir cilvēki, kas nevar bez šokolādes iztikt dienu – un ir cilvēki, kam arī par to maksā! Šokolādes testēšana notiek vairākos soļos. Pirmkārt, šokolādi pasmaržo un veic pierakstus par tās aromātu. Pēc tam šokolādi salauž gabaliņos un pārbauda, vai laušanas skaņa ir tāda, kādai tai pareizi jābūt. Tad mutē ieliek pagaršot šokolādes kvadrātiņu aptuveni 3 cm platumā, piespiež pret aukslējām un ļauj izkust, pierakstot garšu un tekstūru. Visbeidzot, caur degunu izpūš īsas izelpas, lai aktivizētu smaržas receptorus galvas aizmugurē, kas ļautu sajust vissmalkākās smaržas nianses.

Arī šim darbam ir sava rūgtā puse – dažreiz pat burtiski. Daļa no šokolādes garšotāja darba nozīmē ēst šokolādi, kas ir par rūgtu vai piedegušu. Turklāt šokolādi nekad neapēd, to pagaršo un izspļauj. Lai aukslējas saglabātu labu garšas uztveri, pirms nākamā parauga pagaida 30 sekundes, apēd pusi krekera bez sāls un uzdzer siltu ūdeni.

Privātu salu pieskatītājs

Nemaz nav jābūt multimiljonāram, lai dzīvotu uz privātas salas – pasaulē ir cilvēki, kuri pavada visu savu laiku uz citu cilvēku salām, un viņiem par to maksā naudu. Piemēram, viens no pieskatītājiem, kas medijos izvēlējies palikt anonīms, dzīvo Bahamu salu apkārtnē un izbauda visu, ko vien sala dod – sākot no perfektajiem laikapstākļiem un baltajām pludmales smiltīm, līdz makšķerēšanai un ūdens sporta veidiem.

Ja šāda dzīve izklausās pēc idilles, vērts pieminēt arī tās otru pusi – smago darbu salas uzturēšanai. Pienākumos ietilpst salas īpašnieka mājas un laivu labošana, salas apkopšana pēc vētrām, un parūpēšanās, lai jebkas uz salas būtu perfektā kārtībā, pirms ierodas īpašnieks. Tas prasa ļoti labas fiziskās formas uzturēšanu. Tāpat arī dzīve vientulībā var būt ļoti izaicinoša – ja nu vienīgi neesi no tiem, kas vienmēr gribējuši dzīvot uz vientuļas salas, prom no civilizācijas 🙂

Profesionāls gulētājs

Izklausās pēc sapņa! Izrādās, pasaulē ir gultu ražošanas uzņēmumi, kuri nolīgst atsevišķus cilvēkus, kuri izmēģina viņu ražojumus un dod atsauksmes, no kuriem uzņēmumi uzlabo savu produktu. Profesionālo gulētāju darba pienākumos ietilpst: gulēt mēbeļu salona telpās dažādos apgaismojumos, telpu temperatūrās, dažādās kondīcijās (piemēram, pēc kofeīna vai alkohola uzņemšanas). Pēc tam šī pieredze jāiegrāmato. Kāda Lielbritānijas luksus līmeņa gultu ražotne savam profesionālajam gulētājam maksājusi 1000 mārciņu (aptuveni 1400 EUR) mēnesī par darbu no 10:00 rītā līdz 6:00 vakarā. Nav pārsteigums, ka uzņēmuma pārstāvji ziņojuši par ļoti lielu interesi uz šo amatu – jau pirmajā dienā pēc sludinājuma izvietošanas uz darbu pieteikušies 400 pretendentu. Nez, kā viņi noteica labāko kandidātu?

Profesionāls iepirkumu veicējs

Laiks pasapņot tām lēdijām, kurām patīk brīvo laiku pavadīt lielveikalos – iepirkties katru dienu modernākajos veikalos, būt starp slavenībām un vēl saņemt par to naudu! Parasti šis darbs ir kas līdzīgs personīgajam stilistam – profesionālie pircēji visbiežāk strādā ar vienu klientu (kādu slavenu mākslinieku, uzņēmēju vai modes žurnālu), un amata pienākumos ietilpst nemitīga sekošana modei un rūpēšanās, lai klienta skapī vienmēr ir pilns ar trendīgākajiem apģērbiem un aksesuāriem. Ja darbs ir paveikts labi, līgums ar klientu var ieilgt teju līdz 40 gadiem! Tomēr jāatceras, ka uz Tavu atbildību būtu arī gadījumi, kad klients nonāktu raidījumā “stila kļūdas”.

Neīstu Facebook kontu turētājs

Ja Tev kādreiz bija neīsts profils draugiem.lv, jo ļoti gribējās paskatīties kādu cilvēku tā, lai viņš nenojauš, nekaunies – izrādās, daudzi cilvēki pārdod neīstus sociālo tīklu kontus tādās ārzemju interneta vietnēs kā fiverr.com un craigslist.com! Kāds izmanto savu patiku pret labdabīgu stalkošanu arī, lai pelnītu naudu. Neīstas draudzenes vai drauga profils, ar ko atķeksēt “In a Relationship” zīmi; pāris neīstu draugu, lai Tev izskatītos plašāks kontaktu loks; profili, no kuriem palielināt uzņēmuma sekotāju skaitu – tikai pāris lietas, ko interneta lietotāji šajos kontos ir piedāvājuši. Protams, uzņēmējdarbībā tas ir nelegāli, tāpēc labāk būtu izvairīties no šāda tipa darbiem. Interesanti, vai šādi sludinājumi saņem plašu atsaucību?

Ceram, ka kāds no darbu aprakstiem lika Tev pasmaidīt! 🙂