Latvietes, kas dara: resursi, kur smelties iedvesmu

Slava, ziedi, uzmanība… Paldies par to, astotais mart! Jebkura sieviete šajā datumā var justies īpaša, un tas ļoti palīdz saglabāt laimīgu omu visas dienas garumā. Tas ir mūsu lielisko vīriešu nopelns. Tai pat laikā, lai arī cik tulpes būtu patīkamas, pēc pāris dienām tās var novīst, un šīs sajūtas mēdz pazust. Līdzīgi kā ar Valentīndienas svinēšanu – ir ļoti patīkami, ka tā ir, tomēr jāzina arī plāns, kā to mīlestību saglabāt visa gada garumā. Tāpēc mums ir padomā kas paliekošs, pie kā katru brīdi var atgriezties.

Šis raksts ir kā digitālās tulpes, kas vienmēr paliks svaigas un spēs atgriezt laimes sajūtu un pārliecinātību par saviem spēkiem. Šis ir raksts sievietēm, kuras grib būt iedvesmotas. Tā laime jau rodas no sapņiem, kurus vienmēr esam gribējušas, un beidzot īstenojam. Vienalga, vai sapnis ir sava māja, uzņēmums vai 300 km garš pārgājiens. Princips paliek viens – Tu vēlies to piepildījuma sajūtu tam, ko šobrīd ļoti gribi, bet Tev vēl nav.

Apkopojām pašmāju resursus – video, rakstus, pasākumus, grāmatas -, kas izceļ izcilas, drosmīgas, izdarīgas un dzīvespriecīgas sievietes tepat Latvijā. Ja viņas var, vari arī Tu! Kad redzam, ka to ir iespējams paveikt, arvien vairāk ķeramies pie sapņu īstenošanas arī pašas.

 

Taustāma lasāmviela

Lēdijām, kurām patīk turēt rokās grāmatu, padzert karstu dzērienu un savā nodabā iedvesmoties no grāmatām – varētu patikt šīs grāmatas:

Lesausks, I. Mūrniece “Alise. Uzņēmējas stāsts” (2017)

Par biznesa idejām, kurām jāsaņemas, lai tās īstenotu. Lai arī šī grāmata atkāpjas no mūsu solītā formāta – reāli stāsti -, tā apkopo gan rakstnieku, gan viņu paziņu reālo pieredzi uzņēmējdarbībā, kas gluži vienkārši ir izstāstīta viegli lasāmā stāsta formā. Par to, kā mēs veicam izvēles, kad saskaramies ar realitāti, par to, kā mazi solīši aizved pie lielajiem, un mūžam mainīgo vidi, kurai jāpielāgojas un kuras dēļ šis tas ir jāupurē. Vari to atrast Latvijas grāmatnīcās vai interesēties tuvējā bibliotēkā.

Rokasgrāmata “Kā gūt panākumus Latvijā” (2018)

Kā raksta paši veidotāji savā mājaslapā: “rokasgrāmata visiem, kuri vēlas sasniegt vairāk un ir gatavi aktīvi rīkoties, lai savus sapņus piepildītu”. Tajā ir 14 veiksmīgu savas jomas līderu stāsti, no kuriem tieši puse ir arī sievietes. Tos apkopoja autori Kārlis Ozols un laura Vanaga-Mickeviča. Stāstu varoņu vidū ir arī Līva Jaunozola, “Andele Mandele” vadītāja, Olga Kotova, uzņēmēja un alpīniste, un Dagnija Lejiņa, “Digital Freedom Festival” vadītāja. Grāmata iznākusi pavisam nesen, līdz ar to, saņemsi svaigāko pieredzi latviešu sieviešu – līderu vidū.

Papildus: žurnāls “Forbes Latvija” (Februāris 2018)

Šajā biznesam un finansēm veltītajā žurnālā februārī bijusi atsevišķa sadaļa, kurā vari iepazīties ar īsiem veiksmīgo latviešu sieviešu uzņēmēju un līderu stāstiem. Žurnālā esošā informācija – uzņēmēju “Tops” ir lielā mērā balstīts uz viņu nopelnītajām finansēm. Ja Tevi interesē domu gājiens sievietēm, kuras ļoti labi pelna – šis būs viens no specifiskākajiem resursiem.

 

interneta saites

Ja apsver pavisam trakas pārmaiņas dzīvē – šeit raksts par latvieti, kura devusies uz Mozambiku un atvērusi savu biznesu tur. Noteikti būs interesanti piedzīvojumu meklētājām, kuras nedomā, ka pasaulē pastāv robežas.

Ja ir rīts vai vakars, un gribi vienkārši ar kafijas krūzi un kādu našķi vienkārši sēdēt un datora ekrānā lasīt vairākus sieviešu reālos stāstus no vietas. Šeit ir vesela sadaļa ar daudzām sievietēm, kuras ir uzdrīkstējušās sekot domai par savu biznesu – un izdarījušas! Lielākā daļa no piemēriem ir radošās nozarēs, tādās kā mode, māksla un mūzika.

Ja noskaņojums ir līdzīgs, tikai sapnis nav savs uzņēmums, bet gan kas cits – šeit ir labs resurss, kurā uzzināsi, ka no maziem eksperimentiem, kuriem gribas ļauties, var sanākt labāka un piepildītāka dzīve.

 

Sabiedriskajām dāmām

Ja visvairāk smelies iedvesmu caur sarunām, noteikti ir vērts meklēt tuvākus un tālākus pasākumus, kur iedvesmojošas sievietes satiekas. Piemēram, viens no lielākajiem pasākumiem, kas šobrīd ir izziņots, tieši sievietēm, kuras interesē attīstība un pašizaugsme, ir Izaugsmes un iedvesmas forums “Līdere” maijā.  Kā sola rīkotāji, forums apkopo sievietes-līderes no dažādākajām nozarēm, piemēram, mākslas, politikas, zinātnes.

 

Protams, ka šeit ir tikai daļa no visiem rakstiem, grāmatām un pasākumiem. Ja Tev ir kāds cits iedvesmas avots, dalies ar to komentāros, un varbūt no tā iedvesmosies arī kāda cita!

Lai Sieviešu dienas sajūtas saglabājas visa gada garumā!