Latvieši, kuri visos laikos sasnieguši daudz

Latvijas iedzīvotājiem ir spēcīga darba ētika – mēs visur pasaulē esam zināmi kā tie, kuri var un kuri dara, kuri var strādāt daudz, ja redz labu atdevi no sava darba. Parasti darbu dara rūpīgi un bieži izrāda tieksmi paveikt visu perfekti līdz sīkākajām detaļām.

Latvieši ir bijuši uzņēmīgi un spējīgi veikt pasaules mēroga panākumus ļoti dažādos laikos, dažādās nozarēs, no senākiem laikiem līdz mūsdienām

Par godu Latvijas lielajiem svētkiem, sarakstījām vairākus Latvijā dzimušus un ievērības cienīgus cilvēkus, kas dažādos gadsimtos ir izgudrojuši, uzmeistarojuši vai paveikuši ko tik nozīmīgu, ka tas ieguvis visas pasaules vērību.

Unikālas akmens celtnes

Attēlu rezultāti vaicājumam “eduards Edvards Lieckalniņš”

Vidzemē dzimušais Edvards Lieckalniņš ASV, Floridā uzcēlis visā pasaulē zināmo Koraļļu pili. Vēl joprojām pastāv dažādas teorijas par to, kā viņš vienatnē pārvietojis milzīgos akmeņus – izmantojot zināšanas par zemes magnētiskajiem laukiem vai esot ģeniāls konstruktors, inženieris. Pats viņš esot teicis, ka izmanto principus, kas Ēģiptē ļāva uzcelt piramīdas. Tas, kas noteikti zināms – viņa ģimenē ir bijuši vairāki mūrētāji, un arī viņš pats agri bērnībā, tepat Latvijā apguvis akmens apstrādi un būvēšanu.

Porche modeļi

Attēlu rezultāti vaicājumam “porsche 944”

Anatols Lapiņš – kāpēc neviens par to nerunā katru dienu ziņās? Auto ar vārdu, Porsche, ikoniskie modeļi 924, 928 un 944 tika izstrādāti tieši šī uz Vāciju emigrējušā latvieša vadībā. Viņš piedalījies arī ASV sporta mašīnas Chevrolet Corvette Stingray izstrādē. Porsche ir viens no prestižākajām auto vēl mūsdienās – izcils iemesls būt lepniem par mūsu spējām!

Džinsi, kādus pazīstam mūsdienās

Attēlu rezultāti vaicājumam “levis jeans latvia”

Ne gluži izgudrotājs, jo Bavārijā dzimušais Levi Štrauss pirmais džinsu bikses ieviesa pārdošanā. Tomēr! Latvijā dzimušais un emigrējušais Jākobs Jufess, kurš ASV nomainīja vārdu uz Džeikobs Deiviss (Jacob Davis), pielika pēdējo punktu uz “i” tām džinsu biksēm, ko pazīstam mūsdienās. Viņš pirmais izdomāja,kā atrisināt džinsu iršanu kritiskākajās vietās, piemēram, kabatu stūros, vienkāršā veidā – uz tām uzliekot vara kniedes. Oriģinālie džinsi, ko abi kopā ar Levi patentējuši, ir nopērkami Levi Strauss & Co. brenda veikalos vēl mūsdienās.

Hologrammu pamati Attēlu rezultāti vaicājumam “hologram”

Hologrammu nozare ir būvēta uz mūsu pašu Jura Upatnieka izgudrotām metodēm! Taisnības labad jāpiemin viņa partneris Emets Leits, ar kuru Mičiganas Universitātes laboratorijā abi izgudroja metodi, kā izveidot hologrammas. Tā bija pamats visas nozares tālākajai attīstībai.

Remantadīns 

Attēlu rezultāti vaicājumam “remantadīns”

Tepat Latvijā dzīvojušais Jānis Polis izgudrojis un patentējis visiem zināmās zāles. Mājaslapā, kurā apkopoti latviešu izgudrojumi un izgudrotāji, ir iedvesmojošs viņa citāts, kas atklāj viņa domu gājienu un darba ētiku:

“Izgudrošanai vajadzīga motivācija, un visbiežāk tā ir nepieciešamība uztaisīt kaut ko (manā gadījumā – sintezēt) vienkāršākā un neparastākā veidā. Kad visi domā, ka tur nekas nevar iznākt, jācenšas aizmirst to, kas rakstīts mācību grāmatā, jāpaskatās uz problēmu pavisam citā rakursā, un tad bieži vien arī rodas izgudrojums.”

 

Saraksts ar to neapstājas. Atgādināsim ievērības cienīgus latviešus, kuri spīd visā pasaulē arī mūsdienās:

  • Operdziedātājas Kristīne Opolais un Elīna Garanča,
  • Komponisks Pēteris Vasks,
  • Basketbolists Kristaps Porziņģis,
  • Vertikālā vēju tuneļu ražotāja Aerodium komanda,
  • Luksus veļas un apģērba brenda Amoralle komanda,

un vēl, un vēl…

 

Latvieši ir bijuši uzņēmīgi un spējīgi veikt pasaules mēroga panākumus ļoti dažādos laikos, dažādās nozarēs, no senākiem laikiem līdz mūsdienām.

Ar pasauli, kas šobrīd ir pieejama rokas stiepiena attālumā no mūsu izcilajiem WiFi vien – visi gali vaļā. Mēs varam! Lai izdodas sasniegt maksimālos augstumus!