Laiks ārpus kontroles? Savaldi laiku ar 4 soļiem

Jo īsākas kļūst dienas, jo straujāk griežas darba dzīve:

  • bērniem sākas skola un vajag palīdzēt mājasdarbos, 
  • aktualizējas projekti, kuri vasarā virzījās uz priekšu lēnāk, jo kāds kolēģis vienmēr bija atvaļinājumā; 
  • tuvojas gada noslēgums, kas ir aktīvākā pasākumu, konferenču, iepirkumu sezona. 

Kā arvien straujākajā dienas ritmā neapjukt un plānot savu laiku? Šeit atradīsi 4 ieteikumus, ar kuriem vērts sākt.

kancelejas preces skolai akcija
Sāc dienu jau zinot, kas ir prioritātes.
Foto: freepik.com

1. Dienas plānošana sākas iepriekšējā vakarā. 

Pirms gulētiešanas, īsi piefiksē visus darbus, kas prātā griežas uz riņķi. Atzīmē trīs svarīgākos darbus, kas tieši Tev ir nākamās dienas prioritāšu augšgalā. Kad pamosties, pārskati plānu un centies šos trīs darbus veikt pirmos. Tas nodrošinās, ka priekšnieku, kolēģu, ģimenes locekļu un draugu ikdienas lūgumi un vajadzības nepārņem Tev svarīgas lietas. Vienvārdsakot – Tu jūties kontrolē pār savu dienu. Ja nu notiks kas neparedzēts, Tu zināsi, ka svarīgākais ir izdarīts.

2. Plāno viena tipa darbus kopā. 

Šis padoms palīdz gan darbā, gan mājās veicamo darbu veikšanai. Piemēram:

  • Ja jāiepērkas, veic visu iepirkšanos uzreiz (ja vari, internetā) – gan drēbēm, gan kancelejas precēm, gan ēdienam uz nedēļu. 
  • Ja jātiekas ar klientiem, jāpiedalās sapulcēs, centies visas tikšanās ieplānot vienā dienā. 
  • Ja regulāri jāraksta e-pasti, nosaki 1-2 stundas dienā (piemēram, plkst. 12:00 un plkst. 16:00), kad atbildēsi uz e-pastiem un pārējā laikā pildi citus darba pienākumus. 

Darot viena tipa darbus vienlaicīgi, ietaupās daudz laika un nervu. Arī spēja iedziļināties un koncentrēties konkrētā darba pildīšanai ir lielāka, nekā, nemitīgi pārslēdzoties no vienas tēmas uz otru. Kā rezultātā, pieļausi mazāk uzmanības kļūdu, nekā tad, kad vienlaicīgi cenšamies darīt visu. 

3. Vienu nedēļu novēro, kur aiziet Tavs laiks. 

Ļoti bieži pat visprasmīgākā laika plānošana var izgāzties, ja pirms tam mēs nepiefiksējam īsto, reālo dienas gaitu. Velti nedēļu, lai vienkārši piefiksētu, cik daudz laika dienā pavadi, darot pat visnenozīmīgākos sīkumus. Pārsteidzošā kārtā bieži atklājas, ka tieši šie nenozīmīgie sīkumi (video skatīšanās sociālajos tīklos, iegrimšana slavenību privātajā dzīvē; nemitīga e-pasta pārbaudīšana) ir lielākie tik svarīgā laika “apēdāji”. Atklājot, kuras no darbībām ir liekas, un tās pakāpeniski aizvietojot ar citām, dienā varam iegūt pat vairākas stundas, ko aizpildīt ar patīkamākām, produktīvākām un noderīgākām aktivitātēm. Līdz ar to – paveikt vairāk mums pašiem nozīmīgus darbus.

4. Ieplāno atpūtu ar tikpat lielu stingrību, kā plāno svarīgākos darbus.

Mums tik bieži kalendārā atrodami tikai pienākumi, tomēr atpūta ir tikpat svarīga un pelnījusi atrasties līdzās svarīgākajiem darbiem. Iemesls ir gluži vienkāršs – kad atpūšamies, mēs atjaunojam enerģijas un prāta rezerves, līdz ar to, tos pašus darbus, par kuriem saņemam atalgojumu, varam izdarīt ātrāk un apsviedīgāk, pieļaut mazāk kļūdu.  

Svarīga piezīme – atpūtai, ko ieplāno, jābūt tādai, kas ļauj Tev pilnībā atslēgties no ikdienas darbiem un reizē Tevi “piepilda”, enerģizē, liek justies dzīvākai. Piemēram, vakars ar draugiem, izbraukums ar riteņiem, labs koncerts būs labāka izvēle nekā jau pieminētā interneta satura patērēšana telefonā. 

kā plānot laiku, skolas kancelejas preces
Plāno savu brīvo laiku tāpat kā darbu. Foto:freepik.com

—-

Jau nedēļu centies atrast laiku, lai ar bērniem brauktu pirkt kancelejas preces un citu skolai nepieciešamo? Aiztaupi tik dārgās stundas, iepērkoties e-veikalā ar bezmaksas piegādi visā Latvijā! 

Atrodi visu bērnam skolai nepieciešamo, ērti sakārtotu gatavos komplektos, atbilstoši bērna vecuma grupai! Nekādu raižu, nekādu meklējumu – skaties šeit.