Kur aizmukt pēdējās augusta brīvdienās

Ja šajā vasarā paliki bez atvaļinājuma – pienācis pēdējais laiks tā kārtīgi atvilkt elpu!

Atpūta ir ļoti, ļoti nozīmīga, lai mums ir spēks un enerģija darboties profesionālajā vidē, neizdegam un prāts atsvaidzinās jaunām idejām.

Lai arī divas dienas var likties maz, tomēr ir iespējams tepat Latvijā aizšmaukt uz pāris dienām, pilnībā atslēdzot prātu.

Kur doties? Izvēlies to atpūtas veidu, ko sirdij šobrīd kārojas.

Idejas atpūtai pēdējo augusta nedēļu nogalēm

1 Tev gribas: Būt dabā. Mierā un klusumā.

Latvija ir dārgakmeņu raktuve burvīgām vietām dabā – mežiem, purviem, pļavām, jūrmalām, ezeru un upju krastiem.

Ja negribi daudz meklēt, iemet aci šeit konkrētiem ieteikumiem. Šis saraksts ir tikpat aizraujošs arī vasaras beigām!

Neatradi neko šeit? Ieskaties oficiālajā Latvijas dabas tūrisma lapā svaigām idejām:

 

2 Tev gribas: Skaistas vietas un kultūru.

Ja gribas savienot Latvijas dabu ar skaistu un elegantu arhitektūru vai brīnišķīgiem dzīvās mūzikas koncertiem, mazāk zināmām izstādēm, ir vērts apmeklēt kādu no ļoti skaistajām Latvijas pilīm vai muižām.

Tas ir ļoti aizraujoši, atklāt, ka ir simtiem skaistu vietu, cita par citu dažādākas, un katra ar savu šarmu. Un Tev un ģimenei – iespēja sajusties kā dižciltīgiem kungiem un dāmām, kā arī ieslēgt iztēli un uz brīdi iztēloties: kāda tad bija dzīve šeit vairākus gadsimtus atpakaļ?

Ja negribi daudz meklēt, šeit ļoti labs raksts, kur jau ir ieteiktas vairākas īpaši skaistas pilis un muižas.

Tāpat arī  “Latvijas Valsts Meži” par mēneša objektu nosaukuši Lielauces ezeru, kur kungi pa peldošas mājiņas logu var nodoties makšķerēšanai, bet lēdijas apmeklēt blakus esošo Lielauces pili. Visi kopā ar ģimeni vērot putnus, kas noteikti patiks arī mazajiem. Labs risinājums, kā katram no ģimenes atrast savu atpūtu vienlaikus.

Neatradi neko, kas interesē? Smelies iedvesmu Latvijas oficiālajās tūrisma lapās piļu un muižu apskatei šeit vai šeit.

 

3 Tev gribas: Paēst.

Gardēžiem šobrīd ir ļoti, ļoti daudz vietu, kur aizbraukt. No kūpinātām zivīm līdz sēnēm vai karamelēm, Latvijā ir daudz uzņēmīgu saimnieku, kuri ir virtuozi savā ēdienu gatavošanas mākslā, un priecīgi dalīties ar pašu vākto, zvejoto, kūpināto un cepto meistarstiķi. Ja palaimējas atrast īsto vietu, Tevi un ģimeni vēl izvadās pa saimniecību un izrādīs, kas kur audzēts, kur ķerts un kā pagatavots. Ļoti aizraujoši un gardi!

Ja negribi daudz meklēt, jau šajā nedēļas nogalē visā pasaulē svin Seno Uguns nakti, kuras laikā vari izmēģināt jau pieminētos zvejnieku meistarstiķus. Saldākam zobam patiks pašu rokām pagatavot karameles.

Neatradi neko, kas interesē? Iemet aci Latvijas tūrisma lapā, kur apkopoti visdažādākie gardēžu tūrisma galapunkti pēc katra gaumes.

 

4 Tev gribas: Aktīvi izkustēties un noķert piedzīvojumu garu

Ir brīži, kad vajag tik ļoti iegrimt aktīvā, dažreiz pat ekstrēmā nodarbē, ka Tev nav citas izvēles – Tu vienkārši esi te un tagad, elpu aizraujošā piedzīvojumā. Arī tādas vietas ir tepat, nemaz nevajag okeāna viļņus vai Lielos Kanjonus.

Ja negribi daudz meklēt, pie Brocēniem, piemēram, ir 4×4 džipu braukšana pa neceļiem, Rīgas tuvumā vari izbraukt ar laivām, vai kopā ar instruktoru izlidot ar paraplānu Kandavas tuvumā.

Neatradi neko, kas interesē? Iemet aci Latvijas tūrisma lapas aktīvā tūrisma sadaļā.

Lai lieliska atpūta! Tu to esi pelnījis.