Kolēģu tipi, kurus atrast katrā birojā. 1. daļa

Tev arī tā ir bijis – nomainot darbus, jaunajā birojā satiec ļoti, ļoti līdzīgus cilvēkus?

Ir vairāki kolēģu tipi, kuri sastopami teju jebkurā birojā.

Dažreiz arī tajos ieraugām sevi, protams 🙂

Vai vari pateikt, kurš no Taviem kolēģiem pieder pie šiem tipiem?

Kolēģu tipi, kurus atrast katrā birojā (1.daļa)

Gardēdis

Tev šis kolēģis/kolēģe asociējas ar ēdienu. Viņš/viņa katros svētkos atnesīs pa meistarstiķim – kūkai, keksiņiem, salātiem -, kurus visi ar gardu muti notiesās un jautās vēl. Ja ne pašmeistarotus, tad kvalitatīvu meistaru pagatavotus.

Viņa/viņas bildes sociālajos tīklos nekaitina, bet uzbur burvīgas idejas pašu vakariņām/brokastīm/pusdienām.

Gardēdis zina, kur var garšīgi paēst, un gardēdim ļoti bieži somā līdzi ir garda šokolāde vai cits našķis, kas glābj ne viena vien kolēģa darba dienu.

Nevienam nav nekādu iebildumu pret gardēdi – kamēr vien viņš/viņa nesāk eksperimentēt ar ēdieniem, nedēļu no vietas sildot īpatnēji smaržojošas zupas biroja mikroviļņu krāsnī.

2 Klačiņa

Ar viņu vienmēr ir viegli. Klačiņa pati nāk runāt, pati visu pastāsta. Kas kur atrodas, kā darbojas kopētājs, kādi ir citu kolēģu niķi un stiķi – tas ir īpaši noderīgi, ja tikko sāc strādāt! Ļoti draudzīga persona, kas sadzīvo ar visiem.

Tai pat laikā. Kas par daudz, tas par skādi. Ja ar Klačiņu pavadi ļoti daudz laika, iespējams, pamani –  ne vienmēr gribēji zināt tik daudz detaļu par kolēģu vai pašas Klačiņas privāto dzīvi. Dažreiz nākas pamanīt, ka darba pienākumi nepildās tik ātri ne Tev, ne Klačiņai, kad esat kopā, jo – visu laiku runājat. Tad sāc jau šaubīties, vai Klačiņai maz patīk strādāt, vai vairāk tomēr tikai klačoties. Pašai Klačiņai savukārt dažreiz ir ļoti izaicinoši pierādīt kolēģiem, ka viņš/viņa arī māk un zina – jo dažreiz runātības dēļ viņu neuztver tik nopietni, kā vajadzētu.

3 Jokplēsis

Vienalga, vai sūtīti e-pastos, iepīti atbildēs vai parādīti skatuves cienīgā mīmikā – joki ir šīs personības raksturojošākā daļa. Ja Jokotāja nav, ikdiena liekas daudz pelēkāka. Viņš/viņa ir kā gaismas stariņš, kas ikdienu padara vieglāku, patīkamāku, priecīgāku. Bieži kolēģi saka, ka viņam/viņai jākāpj uz skatuves.

Izņemot pāris gadījumus, kad Jokplēsis neredz, ka vienīgajam savi joki šķiet smieklīgi. Tad Jokplēsim ir risks iemantot kaitinošākā kolēģa slavu un viņa neesamība liek uzelpot. Neviens nevēlas gadu no vietas dzirdēt sarkasmu par savu kļūdu pareizrakstībā vai nejauši nomesto sviestmaizi. Nepareizi izmantots humors Jokplēšiem liek izskatīties vienkārši… ļauniem.

Tas mums liek mīlēt labdabīgos Jokplēšus vēl vairāk 🙂

4 Agrais putniņš

Lai arī cik agri Tu atbrauktu uz darbu, Agrais Putniņš vienmēr jau sēž savā vietā. Vai viņš/viņa guļ birojā? Diez vai, bet dažreiz tā sāk likties. Agrais Putniņš bieži vien arī būs tas, kurš paliks ilgāk, kad visi jau dosies mājās, aizbildinoties ar vēl pāris lietām, kuras jāizdara, projektiem, kuri jāpaveic. Parasti arī paveiks vairāk par visiem.

Agrie Putniņi mēdz dalīties divās grupās, katra ar savām blakusparādībām. Viena – milzīga pašdisciplīna un mērķtiecība, kas rezultējas panākumos. Otra – nespēja atteikt kolēģiem un priekšniekam, atbildības sajūta “kurš cits, ja ne es”, kura dažreiz pašam Putniņam izraisa izdegšanu un pēkšņu darba/nozares maiņu.

Novēlam visiem Agrajiem Putniņiem piederēt pie pirmās!

Jau atpazini kolēģus?

Seko līdzi, un jau ceturtdien lasi raksta turpinājumu – mums ir padomā vēl 4 citas spilgtas personības 🙂