Kāpēc pildspalvas izvēle var būt svarīgāka nekā Tev šķiet

Karjeras cilvēki ir pieraduši pievērst uzmanību veidiem kā bez vārdiem parādīt savu attieksmi un ambīcijas –  ar izglītību, apģērbu mugurā, apaviem kājās vai stāju. Mazāk pierasts – piedomāt pie tā, kādu iespaidu atstāj pavisam vienkārši biroja piederumi, kurus izmanto ikdienā. Piemēram, pildspalva. Tici vai nē, tik mazais, bet nozīmīgais priekšmets par Tevi citiem var pateikt tikpat daudz kā iepriekšminētās lietas. Šajā rakstā apskatīsim, ko pildspalva pastāsta par pašu lietotāju un kā izvēlēties sev piemērotāko.

Ko par Tevi kolēģiem, priekšniekiem un biznesa partneriem stāsta labas kvalitātes pildspalva?

Pirmkārt, Tev rūp kvalitāte vissīkākajās detaļās, līdz ar to, arī lielajiem darbiem Tev varēs uzticēties vairāk.

Otrkārt, Tevi interesē efektīvs darbs – Tu neniekosies ar 12 lētākajām pildspalvām, kas ik pēc mēneša izžūst, saplīst vai pazūd. Tev jau ir viena, bet kvalitatīva lieta, ar kuru vari darboties ilgi un fokusēties uz svarīgāko. Jā, protams, pildspalvas ir priekšmeti, kuri pazūd īpaši bieži – nav svarīgi vai birojā ir pieci cilvēki vai piecdesmit. Tai pat laikā, izmantojot kvalitatīvu pildspalvu, to būs grūtāk nodot no rokas rokā un nozaudēt, jo tā ir pamanāmāka uz citu rakstāmo fona.

Treškārt – tāpat kā piebraukšana pie biroja ar Porsche, kvalitatīva pildspalva parāda – Tu neapstāsies kamēr būsi pacēlies augstāk par viduvējību.

Un, visbeidzot – Tevi interesē, ko citi par Tevi domā un Tu rūpējies par savu tēlu. Augsta ranga cilvēkiem tas var atstāt cieņpilnu iespaidu, jo viņi tomēr meklē cilvēku, kurš prezentēs viņu uzņēmumu ar labākajām manierēm.

Kā izvēlēties pildspalvu?

Ja esi pieradis pie savas vienkāršās pildspalvas un tas pilnībā nešķiet svarīgi, varam Tevi nomierināt – ne vienmēr nepieciešams izmantot tikai dārgu un kvalitatīvu rakstāmo. Protams, ka ikdienišķām darba vajadzībām to labāk būtu izvēlēties pēc ērtuma – katrai pildspalvai tomēr jāpilda sava funkcija. Galvenais, ka kalpo labi un ilgi. Tieši tāpēc iesakām ļoti rūpīgi izvēlēties divas pildspalvas – parakstiem un darbam.

Pildspalva parakstiem

Vissvarīgākie vārdi, kurus rakstīsi būs paraksti uz līgumiem un zīmītes ar personisku pieskaņu – ģimenei un draugiem. Šim nolūkam vislabākās ir pildspalvas ar platu vai vidēji platu rakstīšanas līniju. Iesakām izvēlēties to krāsā, kas ir viegli atšķirama no līgumu kopijām – tas radīs papildus svarīguma efektu. Ņem šādu pildspalvu līdzi arī tādos gadījumos, kā biznesa partneru tikšanās vai darba intervija.

Darba pildspalva

Šis ir tas rakstāmais, ko lietosi visdažādākajām ikdienas vajadzībām, arī tad, ja galvenokārt jāstrādā ar datoru. Izvēlies tādu rakstāmrīku ar rakstīšanas līnijas platumu, kas strādā vislabāk tieši Tev. (Izvēlies rakstāmrīku ar tādu rakstīšanas līnijas platumu, kas ir vispiemērotākais tieši Tev.) Piemēram, ja Tavs rokraksts ir ļoti smalks, labāk būs izvēlēties pildspalvu, kas raksta smalki. Jo ātrāk un lielākiem burtiem raksti, jo vairāk Tev piemērotas būs pildspalvas ar vidēju vai resnu kodoliņu, kas nodrošina ātrāku tintes pievadīšanu.

Divi biežāk sastopamie pildspalvu veidi

Kā orientēties piedāvājumā, pasūtot pildspalvu? Īss ieskats divos galvenajos pildspalvu veidos.

Lodīšu pildspalva

Lodīšu pildspalvas ir piemērotas darba vajadzībām. Lieliska izvēle arī kreiļiem. Tās izsmērējas mazāk nekā citas, protams, ja tinte ir vienmērīga. Tad gan tā var uzkrāties pie lodītes un pēkšņi izveidot palielāku pleķi, kas nokļūst uz rokām vai drēbēm. Tāpēc ieteicams izvēlēties kvalitatīvu lodīšu pildspalvu. Ja darbā nepieciešams ne tikai rakstīt, bet arī zīmēt, skicēt (piem., dizaineriem), arī tad lodīšu pildspalva ir veiksmīga izvēle, jo tā ļauj vilkt dažāda stipruma līnijas. Papildus tam, līnija veidojas viendabīga un žūst ātrāk nekā citi tintes veidi. Visizplatītākie lodīšu diametri ir 1.0 mm, smalkāks variants – 0.7 mm.

Gēla pildspalvas

Gēla pildspalvās tinte ir uz pigmenta bāzes, bieza un necaurspīdīga, kas uz papīra virsmas izveido slāni un tikai tad iesūcas. Līnija veidojas asāka, skaidrāka, līdz ar to, uzlabojas tās kvalitāte. Parasti gēla pildspalvas ir pieejamas košākās un dažādākās krāsās nekā lodīšu pildspalvas, tāpēc tās ir piemērotākas, ja ir jāatzīmē detaļas un jāizveido viegli pārskatāmi pieraksti dažādās krāsās. Tai pat laikā, šāda tipa tinte žūst lēnāk, tādēļ jāraksta rūpīgāk un jāuzmanās no izsmērēšanās. Gēla pildspalvām parasti ir īsāks mūžs nekā citām, jo gēla pildspalvas rakstot patērē vairāk tintes. Tipiskais gēla pildspalvu izmērs ir robežās no 0.5 mm līdz 0.7 mm.

Lai veicas pildspalvu izvēlē!