Kāpēc birojā nepieciešamas košas krāsas

Arvien vairāk cilvēku, kuri iekārto darba vietas, piedomā pie krāsām, kuras iekļaut sava kabineta, galda un pat visa biroja interjerā. 

Tas šķiet pavisam loģiski – arī tad, kad ģērbjamies uz darbu, ļoti bieži piedomājam pie krāsām; automašīnu pirkumiem izšķirošais noteikums (uzreiz pēc benzīna bākas ietilpības un motora) bieži vien ir krāsa; krāsas regulē mūs satiksmē un pat var atsaukt atmiņā zīmolu, lai arī tā nosaukums vai logo nav pat tuvumā.

Kā konkrētas krāsas var veicināt vēlamo darba vidi birojā? Lasi zemāk!

kancelejas preces
Zila krāsa nomierina. Foto: Unsplash.com

Zila krāsa – mieram, produktivitātei, ideju ģenerēšanai

Zila krāsa nomierina. Tā rada uzticības sajūtu, kā jau nojaut, atsauc atmiņā jūras malu, ūdeni. Līdz ar to, tā var palīdzēt uzturēt mierīgāku gaisotni birojos, kuros ir augsts stresa līmenis; palīdzēt atbrīvoties darbos, kur bieži jārada idejas, atbrīvot prātu radošumam. Spēja tikt galā at stresu, savukārt, ļoti palīdz koncentrēties svarīgiem uzdevumiem un būt produktīvākiem.

Dzeltena – enerģijai, optimismam.

Dzeltena ir saules krāsa, līdz ar to, tās iedarbība ir līdzīga kā pastaigai saulē. Tā veicina prieku, optimismu, stimulē prātu un rada enerģisku noskaņu. Pārāk daudz dzeltena vidē var veicināt pat trauksmi, tāpēc dzeltenu ieteicams vairāk izmantot kā akcentu interjerā, ne galveno krāsu.

Oranža – radošumam, vitalitātei.

Oranža, tāpat kā dzeltena un sarkana, ir stimulējoša krāsa. Tā palīdz cilvēkā atraisīt radošumu un izlēmību, aktivizē, veicina prāta noturību. Pētījumos pierādīts, ka oranža krāsa veicina apetīti un socializēšanos – to var īpaši labi izmantot, piemēram, biroja virtuvēs, atpūtas telpās. Šī krāsa var būt kā lielisks palīgs arī citu krāsu akcentēšanai. 

kancelejas preces, krāsainas
Oranža ir vitalitātes krāsa! Foto: Unsplash.com

Sarkana – uzmanībai, augstai enerģijai.

Ne par velti ugunsdzēsēju mašīnas ir sarkanā krāsā. Šī ir viena no stimulējošākajām krāsām, kas Rietumvalstīs simbolizē enerģiju, spēku, drosmi, kaisli; arī dusmas un bīstamību. Pareizi izmantota, sarkana krāsa aktivizē smadzeņu darbību, palīdz pieņemt ātrākus lēmumus un rīkoties. Sarkanu krāsu ieteicams izmantot tikai dekoros vai arī telpās, kurās vēlies, ka cilvēki neuzturas ilgi, jo pārāk daudz sarkana telpā cilvēku parasti nomāc. 

Zaļa – darbam ar datoru, radošumam.

Zaļa krāsa vairumam cilvēku asociējas ar dabu, vidi, ekoloģiskumu. Tā harmonizē, atraisa jauneklīgu, inovatīvu domāšanu un samazina nervozitāti. Zaļa krāsa nomierina acis, tāpēc tā ir vēlama birojos, kur darbs ar datoru ir ikdiena. Vienkāršs risinājums kā ieviest zaļu krāsu birojā – puķes vai augi.

zaļas kancelejas preces
Acis nomierinošā zaļā krāsa ir jebkura istabauga krāsa! Foto: Unsplash.com

Fuksiju rozā – draudzībai, atvērtības veicināšanai.

Šobrīd diezgan aktuāla krāsa. Kopumā rozā toņi visbiežāk asociējas ar maigumu, sievišķību, meitenīgumu (vai zināji, ka tikai pirms gadsimta šo krāsu piedēvēja pretējam dzimumam? Rozā krāsa esot bijusi pārāk “spēcīga”, lai būtu meitenīga! Tikai ap 1940.gadu rozā krāsu sāka piedēvēt sieviešu dzimumam!). Kopumā rozā krāsu saista ar sajūtām, kā emocijām bagātāko sarkanās krāsas daļu, līdz ar to, to ieteicams izmantot kā dekoru birojos, lai veicinātu draudzīgumu, empātiju, atvērtību.

Svarīgi! Kas var ietekmēt krāsu uztveri:

  • Krāsu tonis. Piemēram, vēsi, bāli dzeltenai krāsai būs pavisam cits efekts kā koši dzeltenai. Ņem vērā – jo košākas krāsas, jo vairāk tās enerģizē.
  • Apkārt esoši priekšmeti un gaismu tonis birojā. Maza nianse, kas var pilnībā izmainīt krāsas ietekmi uz biroja vidi.
  • Krāsu nozīme kultūrā. Tā mums bieži vien tiek iemācīta, tāpēc var atšķirties dažādās kultūrās. Piemēram, Ķīnā koši sarkans ir veiksmes simbols, kamēr Rietumvalstīs simbolizē iepriekš minēto spēku, bīstamību, varu. Zaļš dažās Rietumuvalstu kultūrās var simbolizēt arī alkatību, naudas kāri, bet Īrijā zaļu saista ar āboliņa lapu, ar veiksmi. Ja Tev bieži nākas strādāt ar dažādu valstu pārstāvjiem, ņem to vērā, izvēloties krāsas biroja interjeram vai tā priekšmetiem.

Apvieno lietderīgo ar patīkamo – šomēnes krāsainajām Leitz uzglabāšanas kastēm, Esselte mapēm  un citām krāsainām kancelejas precēm ir akcija! Izrotā biroju ar praktiskiem krāsu risinājumiem 🙂

Spied uz foto un uzzini vairāk!