Kā Valentīna dienu padarīt interesantu darbā

Valentīna diena parasti saistās ar sirsniņu baloniem, Titāniku un pieaugumu patēriņā, bet tas nebūt nav viss, ko šie svētki var dot. Arī šos sirsnīgos svētkus var izmantot, lai saliedētu kolektīvu, radītu burvīgu atmosfēru ofisā un iepazītu kolēģus!

Šeit ir dažas idejas, kā Valentīna dienu padarīt interesantu darbā.

Dekorēšana

  • Vai arī jūsu ofisā ir kolēģi, kuri katru gadu sūdzas par svētku dārdzību vai biroja dekoratora izvēlēm? Šogad iesaisti visu kolektīvu rotājumu izvēlē, ierosinot katram atnest vienu ziedu, kurus dienas gaitā var izmantot, izveidojot kopīgu ziedu kompozīciju.
  • Rotāšanai nav jābūt pārspīlētai un dārgai! Lai dekorācijas paliktu atmiņā, tās var iesaistīt dienas aktivitātēs. Viens no asprātīgākajiem veidiem ir spēle, kuras laikā katram jāsavāc pēc iespējas vairāk ofisā paslēpto sirsniņu, tās var būt vienkārši izgrieztas no papīra vai arī šokolādes sirsniņas, kuras būs gan rotājums, gan balva atradējam.
  • Kā daļa no svētku noskaņas var būt arī iepriekš noteikts dress-code kolēģu starpā. Tā var būt ierašanās vakartērpos, vai kādas romantiskas filmas tematikā, varat arī izvēlēties sarkano krāsu kā dress-code.

Spēles

  • Slepenais Valentīns – tradīcija līdzīga kā Ziemassvētkos, kad katrs uzdāvina dāvanu iepriekš izlozētam kolēģim. Varat iepriekš noteikt vietu, kur dāvaniņas novietot, vai dienas laikā paslēpt dāvanas saņēmēja kabatās, somiņā vai uz darba galda.
  • Ātrie randiņi –  vislabākā spēle kolēģu iepazīšanai. Izveidojiet rindu ar krēsliem, novietojot 2 krēslus vienu otram pretī, katram pārim dodiet 6 minūtes laika sarunai, uzstādot pulksteni uz 3 minūtēm katram. Spēle beidzas, kad visi ir izgājuši pilnu apli. Uzvarētājs var būt uzmanīgākais klausītājs vai interesantākais stāstītājs.
  • Mīlasstāsta rakstīšana – sadaliet kolēģus grupās, katrai grupai jāuzraksta romantisks mīlas stāsts, iekļaujot reālus rakstnieku dzīves notikumus: kur pāris satikās, kā pagāja pirmais randiņš, kā notika iepazīšanās ar radiem.  Kad stāsti ir uzrakstīti, nolasiet tos visa kolektīva priekšā, lai pārējie var minēt, kura kolēģa pieredze aprakstīta.

Dalīšanās ar cilvēcīgiem žestiem

  • Kopīga brīvprātīgā darba akcija var būt brīnišķīga tradīcija, ko ieviest savā kolektīvā. Kas jūsu kolektīvā būtu svarīga akcija, kam visi būtu gatavi veltīt naudu vai laiku? Apspriežot idejas, labāk iepazīsi kolēģus, dzirdēsi stāstus, kā katrs ir piedalījies brīvprātīgajā darbā. Varat kopīgi doties uz bērnu slimnīcu, ziedot naudu vai līdzekļus patversmei, apciemot vientuļos pensionārus, katrā gadījumā, šis būs sirsnīgs veids, kā dalīties ar mīlestību. Pozitīvā pieredze paliks atmiņā arī pēc svētkiem.
  • Šobrīd trendīgie random acts of kindness jeb mazas laipnības pēc nejaušības principa ir vēl viens veids, kā svinēt Valentīndienu ar kolēģiem. Tā var nebūt viena diena, bet ilgāks laika posms, kad kolektīvs uzņemas paveikt 15-20 darbības. Vai jūsu darba vietai blakus ir kafejnīca? Varat izmaksāt svešiniekam kafiju. Vai jūsu sētnieks ziemā paveic labu darbu un jums nav jābrien caur kupenām līdz darba vietai? Uzdāviniet viņam siltu cimdu pāri, viņš to novērtēs.
  • Varbūt tieši šie svētki ir laiks, kad pievērst uzmanību sirds veselībai? Darba vietas virtuvē vari izvietot informāciju par veselīgu uzturu vai noorganizēt sirdij veselīga ēdiena degustēšanu, kas varētu būt interesanta visiem.  

Novēlam sirsnīgus un mīlestības pilnus svētkus!