Kā tīrīt kafijas automātu: īsi par svarīgāko

Nekur nav tik labi, kā pie kafijas automāta!

Tāpat domā arī pelējums un baktērijas.

Kafijas automāti un espresso mašīnas ir mitra, tumša un silta vide – perfekta pelējumam un baktērijām. Un, ja esam reāli, tad ne vienmēr birojā ir iestrādāts ritms, kā tīrīt espresso automātu, vai atbildīgā persona, kurai tas jādara.

Kāpēc?

Jo kafiju gribam uzreiz, lai varētu ķerties pie saviem pienākumiemLīdz ar to, kafijas biezumi krājas un krājas, un kādā brīdī, atverot espresso automāta iekšieni, paveras ne pārāk draudzīgs skats.

Kur nu vēl runājot par to, ka baktērijas un pelējums, ceļojot pa gaisu, var nokļūt arī mūsu kafijas krūzītēs.

Līdz ar to, iespējams, dzeram pelējumu katru dienu, dažreiz vairākas reizes dienā.

Iedvesmojām? 🙂

Viss kārtībā, mēs visi esam cilvēki nav jājūtas vainīgi, ka neesam perfektie kārtības uzturētāji. Zemāk pats svarīgākais, kas Tev ļaus tīrīšanu pārvērst par maksimāli efektīvāko pasākumu.

Kā tīrīt kafijas un espresso automātu

  1. Kafijas biezumu tīrīšana. Klasiskajos filtra kafijas automātos, piemēram, ir vienkāršāk – tikai izņem filtru un kafijas biezumi paliek filtrā. Espresso automātos, savukārt, kafijas biezumus regulāri jāatceras mest ārā. Izmet biezumus miskastē un ar vieglu tīrāmo līdzekli izmazgā pašu tvertni. To var darīt, piemēram, katras dienas beigās, pēdējās 10 minūtes no darba, veicot pēdējās pārrunas ar kolēģiem. Pačukstēsim, ka liela daļa no izņemajām kafijas un espresso automāta daļām ir mazgājamas trauku mazgājamajā mašīnā. Ja ofisā ir šāda opcija, droši izmantojat to! Vienīgi, protams, labāk pārliecināties pie tirgotāja, vai tieši Tava biroja kafijas automāta daļas var mazgāt trauku mašīnā. Pa dienu, savukārt, turi biezumu nodalījumu atvērtu (neaktīvajās kafijas automāta stundās) – tā izies liekais mitrums, kas tik ļoti patīk baktērijām.
  2. Nodalījuma, uz kura liek krūzīti, tīrīšana. Novietojat lupatiņu pie automāta, lai katram, kas sev uztaisa kafiju, ir izcili viegli noslaucīt lieko ūdeni, kas iznācis no automāta. Reizi dienā, ja automāta īpatnības atļauj, iemet tajā pašā trauku mazgājamajā mašīnā un izslauki pašu nodalījumu sausu.
  3. Piena trauka tīrīšana. Perfektā gadījumā piena trauks jātīra pēc katras lietošanas reizes. Karstā laikā arī nav citas izvēles – citādi piens sarūgst un tāpat nav jēgas no automāta. Arī, ja nu nesanāk mazgāt pēc katras reizes, dienas beigās uzliec piena putotāja tīrāmo režīmu. Trauku jeb karafi pēc tam izskalo tajās pašās dienas beigās un ieliec trauku mašīnā vai ar sūkli un siltu ūdeni izmazgā.
  4. Visa kafijas automāta atkaļķošana. Paldies Dievam, pats kafijas automāts pateiks, kad to vajag atkaļķot ar atbilstošu simbolu. Tad nu ņem rokās labāko kafijas automātu atkaļķotāju un dari, kā automāts saka. 

Kā tikt pie perfektās kafijas krūzes jeb par tīrīšanu vienā teikumā

 

Dienas beigās uzliec piena putotāju uz automātisko mazgāšanu un visu, ko var izņemt, noslauki ar lupatiņu un samet trauku mazgājamajā mašīnā, vai vienkārši izskalo ar tīrāmo līdzekli izlietnē un noliec izžūt.

Protams, precīzāku tīrīšanu vienmēr vari uzzināt pie sava kafijas automāta vai espresso mašīnas tirgotāja, kā arī lietotāja rokasgrāmatā, kas nāk līdzi (jā, jā, mēs zinām.).

Un nekur nebūs tik labi, kā pie kafijas automāta 🙂