Kā piemeklēt labāko plānotāju biroja vajadzībām

Daudzi uzņēmumi gada nogalē sāk pasūtīt plānotājus 2019. gadam. Mēs pat teiktu, pēdējos gados plānotāji sāk atgriezties ar lielāku sparu, jo parādās arvien vairāk iespēju tos personalizēt!

Ne par velti – tā ir viena no dāvanām kolektīvam, ar ko nevar “nošaut greizi”. Personalizēts plānotājs vai kalendārs ir praktiska dāvana ne tikai uzņēmuma darbiniekiem, bet arī sadarbības partneriem, klientiem un draugiem, kas gada garumā veidos dialogu ar lietotāju,un reizē rada piederību uzņēmumam.

Ir uzņēmumi, kuri plānotājus pasūta jau gadiem, un ir tādi, kuri pietiekoši nostiprinājušies un šobrīd ir gatavi katram no savas komandas uzdāvināt pa vienam.

Tieši tāpēc, no vairāku gadu pieredzes apkopojām biežākos jautājumus par plānotāju drukāšanu, kā arī ieteikumus, ja šogad vēlaties drukāt plānotājus savam kolektīvam.

 

Biežākie jautājumi, pasūtot plānotājus uzņēmuma kolektīvam

 1. Kādās krāsās vislabāk izvēlēties plānotājus?

Populārākie plānotāji ir neitrālos, tumšos toņos. Zils, zaļš, melns. Šo arī iesakām kā labāko izvēli praktisku iemeslu dēļ – šādās krāsās mazāk redzami nobružājumi, ilgāk saglabājas glīts izskats.

 1. Ko likt uz plānotāja?

Vispopulārākais, ko parasti liek uz vāka, arī ir klasiski vienkāršs. Gada skaitlis, uzņēmuma logo, sauklis. Dažreiz uzņēmumi izvēlas plānotājus personalizēt atsevišķi katram darbiniekam un drukāt darbinieku vārdus, uzvārdus. Jebkurā gadījumā – vienkāršība ir eleganta 🙂

 1. Kā zināt, kādu plānotāju veidu izvēlēties?

Šis atkarīgs no uzņēmuma dinamikas, dažreiz no nodaļu dinamikas. Arī kolektīva kultūras. Paskaidrosim sīkāk, kāpēc. Šeit pāris piemēri:

 • Ja tikšanos ir daudz, darbu daudz, labāk izvēlēties plānotāju, kurā viena diena ir viena lappuse, izturīgākiem vākiem (ādas).
 • Ja ritms ir lēnāks vai uzņēmuma darbiniekiem galvenokārt ir svarīgi piefiksēt tikai svarīgākos notikumus dienā (prioritātes), jo, piemēram, darbs rit kā pa diedziņu labi iestrādātā ritmā, sistēmā – pietiks ar mazu plānotāju, ar nedēļas atvērumu.
 • Ja darbu ir ļoti daudz, komandai svarīgi zināt, ko kurās dienās dara citi – diezgan efektīvs veids arī digitālajā laikmetā vēl joprojām ir pierakstīt sienas kalendārā svarīgāko un turēt visiem redzamā vietā (tas patiesi strādā).
 1. Kad ir pēdējais brīdis, kad var labot to, kas būs plānotājā uz vāka?

Līdz pēdējam brīdim pirms drukas – sākumā izrunājam ideju, tad izveidojam maketu, tad to var koriģēt, līdz beidzot, kad pēdējais labojums tiek apstiprināts, labojumi nav iespējami.

 1. Cik ilgā laikā plānotāji būs gatavi?

Šo bieži vaicā, kad plānotājus vēlas dāvināt, piemēram, Ziemassvētku ballēs, vai neilgi pirms Jaunā gada.  Plānotāju “pagatavošanas” ilgums atkarīgs no vairākiem faktoriem:

 • plānotāju daudzuma,
 • personīgās klišejas izveides,
 • papildus detaļām plānotājā – piemēram, ja izvēlaties planotājiem likt stūrīšus (metāla materiālu, lai stūrīši nolietojas lēnāk), sarežģītākus uzrakstus, zīmējumus uz vāka.
 • Pasūtīšanas laika. Decembrī var sanākt gaidīt ilgāk, jo tieši šinī laikā ir planotāju pasūtīšanas “bums”, tāpēc iesakām pasūtīt jau tagad, un nestresot par to (lai decembri par vienu stresu mazāk 🙂 ). Piegāde, vismaz pie mums, ir bezmaksas, par to arī nav jāuztraucas 🙂

Ja ir vēl kādi jautājumi, vai nevarat izšķirties par to, kāds plānotājs būtu piemērotāks kolektīva vajadzībām mūsu Biroja palīgi ir šeit, lai Tev palīdzētu.

Padomājot par tā pasūtīšanu jau tagad, decembris paies par vienu stresu mazāk – to arī no sirds novēlam 🙂