Kā izvēlēties piemērotāko papīra smalcinātāju

Šķietami vienkārša biroja tehnika – papīra smalcinātājs. Varētu likties, kas tad tik atšķirīgs tajos varētu būt?

Tomēr, iespējams, jau esi pieredzējis – nepiemērota papīra smalcinātāja iegāde var radīt krietnu daudzumu neērtību, sākot no lieki iztērētas naudas (vai pārmaksāšanas, jo jāpērk vēlreiz) līdz svarīgām mācībām par konfidencionalitāti. Ne visur pietiek ar parasto sadalīšanu strēmelēs!

Kā izvēlēties piemērotu papīra smalcinātāju savām vai uzņēmuma vajadzībām?

Tas var būt vienkārši. Piedāvājam trīs pamatnosacījumus, kas jāņem vērā, izvēloties papīra smalcinātāju.

3 pamata jautājumi, pēc kā noskaidrot piemērotāko papīra smalcinātāju

1 Pēc lietošanas biežuma

  • Ja papīra smalcinātāju vajag personiskām vajadzībām, piemēram, reizi mēnesī vai pāris reizes gadā, ļoti iespējams, ka tik tiešām pietiek ar ļoti vienkāršu modeli. Tādu mierīgi varēsi noglabāt sava galda apakšā vai tuvumā.
  • Ja ar vienu smalcinātāju darbosies 3-5 cilvēki, šis vienkāršais modelis nekalpos ilgi, tāpēc jāskatās tehnika ar lielāku slodzes izturību (skaties zemāk).
  • Ja ar vienu smalcinātāju regulāri darbosies vairāk kā 5 cilvēki, ir nepieciešams padomāt par smalcinātāju ar augstāko kvalitāti, ļoti labu slodzes izturību un plielu groza tilpumu, kurā nokļūs sasmalcinātie dokumenti vai kredītkartes. Šis ir gadījums, kad, visticamāk, lielāks ieguldījums ļoti atmaksāsies ilgtermiņā.

2 Pēc vajadzīgās konfidencialitātes līmeņa

Šeit skaties uz smalcināšanas veidu. Ja iznīcināmie dokumenti ir ar augstu konfidencialitātes līmeni, noteikti jāizvēlas papīra smalcinātājs, kurš smalcina skaidās. Citos gadījumos pietiks ar vienkāršu, veco, labo dokumentu sadalīšanu strēmelēs. Pirmajā gadījumā sasmalcinātie dokumenti būs iznīcināmi pavisam un neatjaunojami, otrajā – vēl ir iespēja tos salasīt. Protams, ar milzīgu piepūli un īpašu centību.

3 Pēc lietošanas slodzes

Pat, ja ar smalcinātāju darbojas trīs cilvēki, dažreiz slodze tam var būt lielāka kā ar pieciem vai vairāk lietotājiem. Tāpēc, papildus lietošanas biežumam jāapsver arī tas, kāda būs jaunā papīra smalcinātāja slodze.

Lai noskaidrotu piemērotāko slodzi, pie papīra smalcinātāju tehniskā apraksta skaties trīs sadaļas.

  • Lapu skaits vienā smalcināšanas reizē,
  • Dokumentu smalcināšanas ātrums jeb griešanas ātrums,
  • Cik ilgstoši var darbināt papīra smalcinātāju bez apstājas – ieteicamais nepārtrauktā darba cikla ilgums.

Ja redzi divus smalcinātājus, kam ir dažādas cenas, bet neredzi būtiskas izmaiņas pēc skata – tā, visticamāk, būs šī sadaļa, kurā atradīsi svarīgākās atšķirības.

Katram uzņēmumam slodze var būtiski atšķirties, tāpēc vislabāk izsvērt, cik bieži un kādā daudzumā vajadzīgs iznīcināt dokumentus, un uzreiz redzēsi, kurš no papīra smalcinātājiem derēs Tev vai Tavam uzņēmumam.

Papildus – ņem vērā savas individuālās vajadzības.

Piemēram:

  • Ja atbalsti zaļo dzīvesveidu, Tev, visticamāk, būs svarīgi noskaidrot, kurš no pieejamiem smalcinātājiem maksimāli draudzīgi un taupīgi patērē elektrību.
  • Ja svarīga ergonomika un papīra smalcinātājam jāsēž blakus – svarīgi būs painteresēties par trokšņu līmeni, ko rada smalcinātājs.

Citām vajadzībām noteikti labāk sazināties ar savu biroja preču piegādātāju, tomēr šis ir labs sākums, kā pašam izērtēt, kādu papīra smalcinātāju pirkt.