Kā ģērbties uz darbu vasarā: padomi 4 situācijām

Uzņēmumā noteiktais dreskods ir pirmais, pēc kura izvēlēties apģērbu darbam. Tai pat laikā, ko darīt, ja vasara un tās īpatnības uzstāda papildus prasības? 

Ieskaties četrās situācijās, ar kurām bieži nākas sastapties biroja darbiniekiem vasarā, un smelies iedvesmu, kādu apģērbu izvēlēties, lai šīs situācijas neietekmētu Tavu labsajūtu un nepārkāptu biroja dreskoda uzstādītos nosacījumus.

1. Ja uz darbu brauc ar riteni: velc labi elpojošas drēbes. 

Gan Tev, gan Taviem kolēģiem nebūs komfortabli, ja sapulcē sēdēsi blakus citiem ar sviedru plankumiem uz muguras. Drēbes, kas labi elpo, ļaus elpot arī Tavam ķermenim, kas nozīmē – mazāk svīst. Tāpat arī parūpējies, lai Tavā somā būtu viegla lietus jaka. Šīs vasaras laikapstākļi ir diezgan neparedzami. Ja uz darbu ar riteni brauc regulāri vai mēro lielāku attālumu, ir pilnīgi normāli braukt sporta drēbēs un apavos. Birojā kādā vietā, kur tas nevienam netraucē, glabā darba kurpes, svaigas zeķes un darba kreklu vai blūzi (izvēlies materiālu, kas neburzās, ja tas ir iespējams). Pirms došanās pie darba galda ātri sakop sevi darba dienai, un rādi kolēģiem labu piemēru, ka aktīvs dzīvesveids ir savienojams ar darba dzīvi. 

dreskods vasarai
Ja glabā pārvelkamās drēbes birojā, labāk izvēlies audumus, kas mazāk burzās, ir vieglāk uzturami. Foto: freepik.com

2. Ja birojā ir auksti no kondicioniera: ģērbies kārtās. 

Dažreiz kolektīvā tikai vienam ir auksti, un šim vienam tad nākas piekāpties. Labākais risinājums, ja biroja kondicioniera regulētā temperatūra šķiet par aukstu – vilkt drēbes vairākās kārtās. Ja paliks siltāk, varēsi novilkt jaku vai žaketi, ja auksti – to atkal uzvilkt. Šis padoms ļoti labi der arī ceļam uz un no darba dienās, kad laikapstākļi strauji var mainīties (kas šovasar ir ļoti aktuāli). Lai sev palīdzētu radīt vasaras noskaņu, izvēlies vasarīgākas krāsas žaketēm vai jakām. Ja nu ļoti salst, turi darba galda atvilktnē papildus šalli.

3. Ja vakarā ir ballīte vai saviesīgs pasākums: izvēlies klasiku. 

Ja birojā ir jāizskatās profesionāli, ir vienkāršāk uzvilkt klasiskāka stila apģērbu un vakarā pielāgoties ballītes noskaņai, nomainot aksesuārus uz vasarīgākiem, brīvākiem, radošākiem.Ja ballīte būs uz terases vai brīvā dabā un zini, ka tur būs vēsāks, papildini klasisko biroja apģērbu ar jaku vai džemperi brīvākā stilā. Nomaini apavus uz svinīgākiem. Tā ar minimālu piepūli varēsi izskatīties atbilstoši abām vidēm.

ko vilkt, ja birojā ir pārāk karsti
Platākas, dabīgākas drēbes piešķirs koka ēnas cienīgu vēsumu pārāk karstiem birojiem. Foto: freepik.com

4. Ja birojā ir patiešām, patiešām karsti: velc plandošas un labi elpojošas drēbes. 

Pieguļošas drēbes siltumu saglabās ilgāk un Tev liks justies tikai karstāk. Piemēram, brīvi krītošs linu krekls, blūze vai kleita pat ar garākām rokām ir labāka izvēle, nekā īsāks, bet apspīlētāks apģērbs no sintētiska auduma. Lai arī cik karsti būtu, izvairies no pārāk atkailinoša apģērba. Beigu beigās, darba vieta paliek darba vieta – lai arī kādi būtu laikapstākļi, Tu reprezentē ne tikai sevi, bet visu uzņēmumu. 

——

Ko darīt, ja rodas šaubas par piemērotu apģērbu darbam? Vienmēr labāk pajautāt kādam, kas varētu paskaidrot to, kas būtu atbilstoši konkrētajai nozarei un birojam, un kas – ārpus noteiktajām normām. Vērsies pie cilvēkresursu daļas vadītāja/s, ja tāds/a uzņēmumā ir, vai pajautā savai vadībai.

Kā pagarināt vasaru visam kolektīvam? Reģistrē pavadzīmi virs 60 EUR+PVN biroja preču pirkumiem labakie.lv e-veikalā, un laimē dāvanu karti ballītei 500 EUR vērtībā!

Loterija biroja preču iegādei
Spied uz foto un uzzini vairāk!