Kā būt labākajam kolēģim Valentīndienā

Valentīndiena ir jau pie durvīm! Kā izturēties darbā, nepārkāpjot šauro līniju starp draudzīgumu un profesionālajai videi nepiemērotu uzvedību? Īss ieskats kā ar sajūsmu gaidošajiem, tā Valentīndienas anti-faniem.

 

Ja Tev patīk kāds no kolēģiem – vairāk, kā tikai patīk

Noteikti nē:

Nenes konfekšu kārbas, milzīgus ziedu pušķus vai kartiņas ar mīlestības apliecinājumiem un nedāvini tās publiski, atzīstoties mīlestībā. Īpaši, ja nezini, vai simpātijas ir abpusējas. Tev tas var sagādāt nepatīkamus pārsteigumus, un otram cilvēkam – ļoti apkaunojošus brīžus, pēc kuriem ar Tevi negribas kontaktēties.

Tā vietā:

Darbā izturies profesionāli un apsveic visus neitrāli (skat.3. punktu). Ja vēlies kādam sniegt īpašu sveicienu, dari to ārpus biroja sienām.

 

Ja esi attiecībās ar kādu no kolēģiem

Noteikti nē:

Neiesaisti citus kolēģus savā mīlas dzīvē. Tas nozīmē – nekādu publisku mīlestības izpausmju. Jā, tas var būt skarbi, īpaši, ja esat kopā nesen, tomēr jāciena pārējo kolēģu labsajūta – jums tomēr ar viņiem būs jāstrādā! Tāpēc brīžus, kad pāris saskūpstās, kamēr viņiem aplaudē apkārt stāvošais kolēģu bars, šogad atstāj filmām. Ja padomā kāds īpašs apsveikums, labāk to paglabā rītam vai vakaram jūsu personīgajā dzīvē.

Tā vietā:

Puķes vai kartiņa ir neitrāls, bet jauks apsveikums, kas noteikti nevienu netraucēs. Pēc vai pirms darba laika – jebko!

 

Ja vēlies apsveikt kolēģus Valentīndienā

Noteikti nē:

Nesūti  kolēģiem pārlieku romantiskus apsveikumus vai dārgas dāvanas. Tas tikai samulsinās un liks justies neērti. Tāpat arī neapsveic tikai savus mīļākos kolēģus, pārējos atstājot bez dāvanām. Tas gluži vienkārši ir nepieklājīgi.

Tā vietā:

Neliela kartiņa ar draudzīgu novēlējumu vai pozitīva humora piesitienu derēs. Cita alternatīva – atnes uz darbu šokolādes konfektes vai pašceptus našķus – iespējams, koleģiāla mīlestība arī iet caur vēderu! Galvenais, nodrošini tādu daudzumu, lai pietiek visiem.

Gadījumā, ja vēlies iepriecināt ofisa sievietes ar ziediem, atceries par krāsu nozīmi (jā, ļoti liela daļa daiļā dzimuma pārstāvju to uztvers nopietni!). Baltas puķes nozīmē platoniskas attiecības, sarkanas – kaisli, mīlestību; rozā – aizraušanos un dzeltenas – draudzību.

Ja ļoti šaubies – vienkāršs “Sveicieni Valentīndienā!” nekad nenošaus greizi.

 

Ja otrā pusīte atsūta īpašu apsveikumu uz Tavu darba vietu

Noteikti nē:

Sarunvalodā sakot, neplāties ar lielisko dāvanu. Jā, lielais puķu pušķis Tevi pacēlis spārnos, tomēr kādam citam šī diena, iespējams, ir kā atgādinājums sāpīgām attiecībām, kam vēl nav tikts pāri. Respektē katra cilvēka mīlas dzīvi un nestaigā pa biroju, rādot burvīgo dāvanu, ko tikko saņēmi kā pārsteigumu.

Tā vietā:

Dalies savā priekā ar kolēģiem, par kuriem zini – viņi to patiešām novērtēs -, vai arī paturi savu prieku pie sevis un izpaud to vakarā mīļotajam cilvēkam, pienācīgi pasakoties par burvīgo apsveikumu. Stāsti par dāvanu tikai tad, ja kāds jautā, un rūpīgi vēro robežas, kurās jau aizej par tālu. Pieticība uz kolēģiem noteikti atstās daudz labāku iespaidu par Tevi nekā lielīšanās.

 

Ja Tev nepatīk Valentīndiena

Noteikti nē:

Neuzspied savas emocijas kolēģiem! Jā, Valentīndiena, iespējams, ir komerciāli svētki un mīlestību būtu jāizrāda biežāk kā reizi gadā, tomēr ir cilvēki, kuriem 14. februāris daudz nozīmē. Skaļi izpaužot savu protestu pret šo dienu, Tu gluži vienkārši bojā viņu prieku un viņi mazāk gribēs ar Tevi kontaktēties. Neesi Valentīndienas Grinčs – nekad nezini, kurā pozīcijā būsi nākamgad!

Tā vietā:

Darbā saglabā neitrālu attieksmi un īpaši nerunā par šo dienu. Ja Tevi apsveic, vienkārši pasakies. Vakarā palutini sevi – vienalga, vai šobrīd neesi attiecībās vai jūs vienkārši šo dienu nesvinat. Palutināšana nav tikai rožlapu vannas – tā var būt arī anti-Valentīndienas pasākuma apmeklēšana! Galvenais, lai Tev ir jautri un pavadi vakaru maksimāli interesanti. Galu galā šī diena var izvērsties par labām atmiņām!

 

Ja aizmirsi par Valentīndienu un veic plānus pēdējā brīdī

Noteikti nē:

Lai arī cik pikta par aizmāršību varētu būt otra pusīte – neveic plānus un rezervācijas darba laikā! Īpaši, ja tas ietver telefona zvanus ar precīziem norādījumiem serenādes dziedātājiem vai tamlīdzīgi. Tā joprojām ir personiskā dzīve, kurai nevajadzētu ietekmēt darba laiku.

Tā vietā:

Izmanto pusdienas pauzes vai pārtraukumus, lai veiktu rezervācijas un plānošanu, un darba laikā pievērsies darbam.

 

Ja vēlies darbā organizēt Valentīndienas pasākumu

Noteikti nē:

Neveido pasākumu amoru un romantiskas mīlestības noskaņās – tas var šķist pārlieku neveikli profesionālajai videi.

Tā vietā:

Izmanto iespēju saliedēt komandu! Izveido “Darba mīlestības” sienu, kurā katrs var dalīties ar to, kas visvairāk darbā patīk. Kolēģu palīdzība grūtos brīžos, garšīga kafija, kopīgi pasākumi, līdzīgi domājoši cilvēki – lai šī diena ir kā atgādinājums, kāpēc būt šajā darba vietā ir iedvesmojoši!