Joki par projektu vadītājiem

Vajadzīga neliela atelpa ikdienā?

Te būs joki par projektu vadītājiem – cilvēkiem, ar kuriem nākas ikdienā bieži sastrādāties visdažādākajās darba sfērās.

Slikti izplānots projekts prasa trīsreiz vairāk laika nekā paredzēts. Labi izplānots – tikai divreiz vairāk.

Šodien uzlabo savu projektu, lai tas būtu muļķu drošs, bet rīt atnāks uzlabots muļķis 2.0 to pārbaudīt.

Daži projekti tiek pabeigti laikā par spīti projektu vadītāju pūliņiem.

Tipiski projektu vadītāju teicieni:

    • Ja es gribētu, lai darbs tiktu izdarīts līdz rītdienai, tad es to prasītu rīt.
    • Varam to izdarīt labi, lēti vai ātri – izvēlies divus no piedāvātā.
    • Nav labu projektu vadītāju, daži ir tikai veiksmīgāki

Sieviete ieiet dzīvnieku patversmē izvēlēties kaķēnu. Pārvaldnieks piedāvā trīs vienādus kaķēnus, no kuriem izvēlēties:

“Šis maksā 20 eiro. Viņš palīdzēs Tev ar juridiskajiem pakalpojumiem. Šis maksā 40 eiro. Viņš Tev palīdzēs ar juridiskajiem pakalpojumiem un uzvarēs jebkura tiesas prāvā. Un šis maksā 100 eiro. Man nav ne jausmas, ko viņš dara, bet viņš saka, ka ir projektu vadītājs.”

Vīrs lido gaisa balonā un vienā brīdī saprot, ka ir apmaldījies. Viņš nolaižas nedaudz zemāk un uzrunā pirmo satikto cilvēku: “Atvainojiet, vai varat man palīdzēt? Es sarunāju ar draugu tikšanos, jau pusstundu kavēju, bet nesaprotu, kur atrodos.” Cilvēks lejā saka: “Jā, protams, varu palīdzēt! Jūs lidojat gaisa balonā aptuveni 10 metrus virs zemes, jūsu koordinātes ir starp 40 un 42 grādiem ziemeļu platuma un 58 un 60 grādiem Rietumu garuma.” “Jūs noteikti esat programmētājs”, saka balonā esošais.“Tā patiešām ir, kā jūs zinājāt?” jautā uzrunātais. “Visa jūsu sniegtā informācija bija tehniski precīza, bet tā nepalīdz atrisināt manu problēmu un es joprojām nesaprotu, kur atrodos.”  “Jūs noteikti esat projektu vadītājs”, atbild uz zemes esošais. “Kā jūs to zinājāt?” Pārsteigts vaicā vīrs balonā. “Jūs nezināt, kur esat un kur vēlaties nokļūt, jūs esat devis solījumu, kuru nevarat izpildīt un vēlaties, lai es atrisinu Jūsu problēmu. Situācija ir tāda, ka Jūs atrodaties tajā pašā vietā, kur bijāt, kad mēs satikāmies, bet tagad tā kaut kādā veidā ir kļuvusi mana vaina.”

Optimisti domā, ka glāze ir līdz pusei pilna, pesimisti domā, ka glāze ir līdz pusei tukša, bet tikai projektu vadītāji zina, ka glāze ir divreiz lielāka nekā tai vajadzētu būt.

Inženieris, programmētājs un projektu vadītājs brauc mašīnā. Pēkšņi salūzt bremzes un mašīna kļūst nevaldāma. Šoferis to ar pēdējiem spēkiem savalda, izvairoties no avārijas un visi izkāpj no auto. Inženieris apskata problēmu un saka: “Man šķiet, ar nelielu līmlentes palīdzību es varētu izlabot problēmu, lai mēs droši nokļūtu galā.” Uz ko programmētājs atbild: “Varbūt mums tomēr vajadzētu uzstumt auto atpakaļ kalnā, lai redzētu, vai problēma atkārtosies?”  Sarunā iesaistās projektu vadītājs: “Nē, nē, nē. Pirms mēs kaut ko darām, mums ir jāizvērtē mūsu nākotnes iespējas, jāizstrādā plāns un jānosaka katra individuālie vēlamie rezultāti.”

Novēlam, lai Jūsu izstrādātie projekti būtu veiksmīgi un jūs ikdienā nepazaudētu smaidu 🙂