Idejas biroja helovīnu ballītei

Helovīns, lai arī nav tradicionāli latviešu svētki, var būt labs veids, kā atsvaidzināt biroja ikdienu un kolektīva sadzīvi, kad ārā paliek tumšs un drēgns.

Šogad birojā gribat atzīmēt Helovīnu, bet nav ideju, ar ko sākt?

Te būs pāris ieteikumi, kā atzīmēt šos oktobra beigu svētkus, nepatērējot ļoti daudz laika, budžeta un pūļu.

Pirms sāc plānot Helovīna ballīti birojā, ņem vērā šo:

  • Labāk Helovīna svinības plānot pa dienu. Daudziem kolēģiem vakarā ir jābrauc pakaļ bērniem uz skolu, bērnudārzu, vai jāpilda citas personiskās dzīves saistības. Viņi ļoti priecāsies, ka arī var piedalīties kopīgā jautrībā.
  • Helovīna ballīte var būt labs iemesls, kā saliedēt kolektīvu. Padomā, kādas aktivitātes tieši Tavā birojā varētu iesaistīt lielāko daļu komandas. Vienam derēs spēles, citam ēdienu gatavošana; trešajiem labāk patīk uzcirsties un ģērbties tērpos.
  • Apvienojot Helovīnu ar Jūsu uzņēmuma nozari, var parādīties pavisam radošas idejas gan aktivitātēm, gan noformējumam!

 

Idejas Helovīna ballītei birojā

Helovīna dekorācijas

Pats pamats svinību noskaņas radīšanai, kas noderēs arī tad, ja kolektīvs nav aktīvu pasākumu cienītājs vai darba duna ir tik spraiga, ka akvititātēm nebūs laika pavisam. Pajautā, vai kādam nav dārzā izaudzis ķirbis, varbūt kāda hobijs ir pastaigas pa mežu un var savākt dažādus dabīgus rotājumus, ko skaisti izvietot vāzēs birojā. Tā var izveidot dabīgus rotājumus, kas neprasa daudz darba. Ja nu šādu iespēju nav, izrotā telpu ar oranžiem vai melniem baloniem, un plauktos izvieto sveces, kas ieliktas stikla burkās, aptītas ar marli un pielīmētām acīm. Uzreiz cita noskaņa! 

Helovīna kostīmi

Kā ģērbties Helovīnā uz darbu – tas ir diskutējams jautājums. Ja kolektīvam patīk pārģērbšanās, lieliski, ja ne – dažreiz tas var radīt liekus tēriņus un likties kā apgrūtinājums. Ja zini, ka kolektīvs pārģērbšanos uztvers ar sajūsmu, sarīko ģērbšanās konkursu vai īsu modes skati (īpaši aktīvam un jautram kolektīvam), kurā katrs var atrādīt savas radošās izpausmes ar žūrījas vērtējumu, un iesaistīties ar īpašu entuziasmu.

Helovīnu ēdienu, saldumi un dalīšanās

Kas gan ir ballīte bez laba ēdiena un našķiem! Iesaisti visus kolēģus ēst gatavošanā, sarīkojot kopīgas pusdienas Helovīna tēmā, kurās katrs var radoši izpausties ar savu mīļāko recepti.

Ja ēst vairumam gatavot nepatīk, sarunājat, ka katrs atnesīs uz biroju pa saldumu kastītei, un visas dienas laikā kolēģi var iet viens pie otra, vācot saldumus. Tas raisīs sarunas un var saliedēt par visnoslēgtākos kolēģus – mēs tomēr šeit runājam par saldumiem 🙂

Spēles Helovīnu svinēšanai

Ja esat spēļu un aktivitāšu cienītāji, pāris idejas aizraujošām spēlēm:

Vecā, labā vampīru spēle – ko daudzviet sauc arī par vilkaču spēli. Visi sasēžas aplī un aizver acis. Spēles vadītājs iet gar visiem dalībniekiem un nemanot pieskaras pie pleca “Vampīram”. Vampīrs atver acis un nemanot norāda uz vienu no dalībniekiem, kuru izvēlas par pirmo “upuri”. Tad viņš aizver acis, un visi reizē tās atver. Spēles vadītājs pasaka, kurš pa nakti kļuvis par upuri, un tad visi, izņemot šo upuri, lemj, kurš varētu būt vampīrs. Ja kāds ierosina konkrētu cilvēku, notiek balsošana. Vairumam nobalsojot, ka piekrīt izvirzīt šo cilvēku kā Vampīru, šis cilvēks atzīstas – viņš ir vampīrs vai nav. Ja ir, spēle beidzas, ja nav, arī šis cilvēks izkrīt no spēles, un drīkst turēt acis vaļā, bet ne runāt. Vampīrs turpina savu darbu.

Mūmiju sacensības – uz ātrumu pa komandām jāietin sevis izvēlēt kolēģis tualetes papīrā kā mūmiju.

Ķirbju grebšana – pa komandām jāizvēlas ķirbja “dizains”, un jāizgrebj ķirbis maksimāli šaušalīgi, radoši un interesanti. Pēc tam ķirbjus vērtē žūrija.

Lai šaušalīgi labas Helovīna svinības!