Galds pārāk nekārtīgs? Laiks revīzijai

Mēs bieži vien nepamanām, kā nekārtība traucē – līdz brīdim, kad viss beidzot ir tīrs. Kārtīgs biroja galds dod ļoti nozīmīgu lomu tajā, cik būsim produktīvi un ātri.

Ja esi no tiem aizņemtajiem cilvēkiem, kuri gribētu, ka diennaktī ir vairāk laika – lūk, padomi, kā sakārtot darba galdu, lai dienas darbi rit ātrāk uz priekšu.

Kā tos pildīt? Tava izvēle – vai nu visus uzreiz, vai pakāpeniski, katru dienu pa mazam solītim. Svarīgi, ka arī process ir patīkams – tad būs lielāka motivācija saglabāt kārtīgu darba galdu.

 

Kā sakārtot biroja galdu efektīvākai darba dienai

1 Sakārto papīrus

Taisi revīziju visiem papīriem uz galda. Saliec pa tēmām mapēs, un mapes saliec vertikālajos vai horizontālajos dokumentu plauktos. Tikai svarīgākie papīri, kuri ir nepieciešami bieži, drīkst palikt uz Tavas dārgās darba galda virsmas. Pārējos noglabā atvilktnēs vai plauktos.

2 Noliec datoru īstajā vietā

Monitoram jāatrodas rokas stiepiena attālumā no Tevis, kad sēdi pie galda, un acu augstumā. Ja šobrīd redzi, ka monitors ir daudz zemāk, vērts padomāt par datoru paliktņiem.

Kāpēc tas ir svarīgi? Tavai acu veselībai un noslodzei, kas ietekmē arī Tavu nogurumu. Un nogurums ļoti ietekmē to, cik ātri un efektīvi varam strādāt.

3 Turi telefonu Tev ērtākajā pusē

Vienalga, mobilais vai stacionārais telefons, ja Tev bieži nākas celt klausuli, noliec to Tev ērtākās rokas pusē. Labajā, ja esi labrocis, un kreisajā, ja kreilis. Ietaupīsi laiku un neērto stiepšanos pēc klausules pāri galdam.

4 Ierobežo biroja piederumus un kancelejas preces uz galda

Līdzīgi kā ar papīriem. Papīri un kancelejas preces parasti ir biežākie haosa radītāji uz galda, tāpēc regulāri jāpārskata arī visi biroja piederumi – pildspalvas, dzēšgumijas, kalkulatori – un jāizmet liekais, vai jāsaliek pa atvilktnēm un plauktiem bieži nelietojami priekšmeti. Cieni sevi – atstāj savā tuvumā tikai pašu noderīgāko, ko izmanto katru dienu. Jo retāk izmanto konkrēto biroja piederumu, jo tālāk no darba galda tam jāstāv.

5 Atstāj brīvu vietu sev ērtākajā pusē

Tajā pusē, kurā ir telefons, atstāj arī pilnībā tukšu vietu aptuveni A4 papīra lapas lielumā. Tā būs Tava aktīvā darba daļa, kurā novietot dokumentus vai mapes, ar kurām strādā, kuras paraksti vai kā citādi izmanto savam darbam.

6 Izpaud savu personību

Cilvēki labāk jūtas darba vidē, kuras iekārtojumu var kontrolēt. Tāpēc, it īpaši gadījumos, kad darba galds ir vienīgā vieta, kuras kārtību Tu vari ietekmēt savā darbā, parūpējies, ka tur ir kas tāds, ko Tu vēlies savā darba vidē un kas Tevi raksturo – mīļākais augs, ģimenes foto, vai rubika kubs. Ko vien vēlies. Vienīgais noteikums – nepārspīlē ar daudzumu, labāk paliec pie vienas vai divām mazām lietām, un novieto uz darba galda vietā, kur tās netraucē darbam.

Ja sākotnēji varbūt liekas grūti šo visu ieviest uz sava darba galda, pārāk nepārdzīvo. Uztver šo kā jaunu ieradumu – un jauni ieradumi parasti prasa labu laiku, lai ieietos dienas rutīnā.

Izlem, kas Tev ir ērtāk – kārtošana reizi dienā, vai labāk reizi nedēļā, jo ir saspringts grafiks. Izvēle ir Tavās rokās, un ar regulāru kārtības ieviešanu redzēsi, ka strādāt paliek arvien ērtāk, ātrāk un patīkamāk.