Aplikācijas, kas noder ikdienas darbā

Desmitiem aplikāciju telefonā, no kurām izmanto tikai divas vai trīs – vai tā ir arī Tava ikdiena? Šāda situācija ir normāla, tomēr šis norāda, ka tās nepilda savu funkciju – atvieglot Tavu ikdienas soli. Esam apkopojuši vairākas noderīgas aplikācijas, kuras uzņēmēji, projektu vadītāji un ofisa komanda no visas pasaules izmanto savā ikdienā lielākai produktivitātei. Lielākā daļa no aplikācijām ir bezmaksas un pieejama gan iOS, gan Android ierīcēs ar papildus samaksu atsevišķām opcijām.

1. Darbu plānošanai:

Todoist

Ļoti noderīga aplikācija ar vienkāršu dizainu, kas palīdz plānot darbus gan katrai dienai, gan atsevišķiem projektiem un to apakšsadaļām. Atsevišķus projektus vari atzīmēt dažādās krāsās, sakārtot pa projektiem un pievienot konkrētu laiku vai prioritāti. Todoist aplikāciju vari arī sasinhronizēt vairākās ierīcēs. Ja atzīmēsi padarītos darbus, kamēr telefons ir offline, darbu saraksts tiks atjaunināts visās ierīcēs, kad pieslēgsies internetam. Šo aplikāciju vari izmantot kopā ar komandu un pie uzdevumiem pierakstīt komentārus, tomēr tas būs jau maksas pakalpojums.

2. Ērtiem pierakstiem:

Evernote

Viena no populārākajām aplikācijām, kur piefiksēt idejas un organizēt darbus gan profesionālajā, gan personīgajā dzīvē. Tu vari to darīt praktiski jebkādā veidā – pierakstot, uzzīmējot, saglabājot bildes, ierakstot audio, saglabājot interneta saites un pat PDF dokumentus. Arī pašā Evernote var taisīt gan to-to listes, gan citus, kaut vai iepirkumu sarakstu. Aplikāciju vari sinhronizēt dažādās ierīcēs un vienkārši reģistrēties caur Gmail profilu. Arī šo aplikāciju ir iespējams izmantot komandu darba organizēšanai un vadīšanai.

3. Projektu vadībai komandām:

Asana

Aplikācija, kura jau tiek izmantota uzņēmumos un aģentūrās Latvijā. Tā ir orientēta tieši uz komandas darba plānošanu un organizēšanu, aiztaupot garās e-pastu sarakstes, kurās visa informācija bieži vien nojūk un pazūd. Šeit viena projekta ietvaros skaidri vari sakārtot visus darāmos darbus, termiņus un atgādinājumus, klāt pierakstot atbildīgo katra uzdevuma veikšanai. Šis atbildīgais savukārt ļoti vieglā veidā visai komandai var dot zināmu, kādā progresā ir viņa darbs – un komanda var komentēt izdarīto. Aplikācijā var arī sarakstīties savā starpā. Aplikācija ir bezmaksas komandām līdz 15 cilvēkiem, un sinhronizējas dažādās ierīcēs.

4. Stresa vadībai:

Noisli

Lieliska aplikācija, kas atgādina katru dienu parūpēties par iekšējo mieru, līdz ar to – labāk vadīt stresu un ilgtermiņā novērst izdegšanu darbā. Noisli ir ļoti vienkāršs veids, kā izlīdzināt uztraukumu, turpinot darīt savus pienākumus. Aplikācijā ir pieejamas nomierinošas fona skaņas, kuras vari brīvi miksēt kopā un klausīties, kamēr strādā (vēlams, uz austiņām); piemēram – putnu čivināšana, sienāžu sisināšana, ugunskura kurināšanās skaņas, kafejnīcas murdoņa, vilciena klabēšana. Tā kā šī “mūzika” ir bez vārdiem, Tev būs mazāka iespēja novirzīties no darba uzdevuma, jo vairs negribas dziedāt līdzi populārai dziesmai, pārslēgt nākamo vai paskatīties tās videoklipu.

5. Palīgs lielākam fokusam uz darbu:

RescueTime

Runājot par videoklipu skatīšanos – ir ļoti viegli novirzīties no darba, pēkšņi iegrimstot burvīgajās interneta dzīlēs! Tam nāk palīgā RescueTime, kas ļauj paskatīties no malas uz saviem paradumiem interneta lietošanā. Tas dienas gaitā izanalizē, kuras aplikācijas un mājaslapas Tu skaties biežāk, un parāda to uzskatāmā veidā – līdz ar to, Tev vairs nav iespējams aizbēgt no īstenības un vari sākt strādāt pie tā, kā ierobežot konkrēto lapu vai aplikāciju patēriņu, ja tas ilgā laika posmā kļuvis pavisam neveselīgs. Par papildus samaksu vari iestatīt arī bloķēšanas iespēju, ja ieradumi tomēr turpina darīt savu.

6. Palīgs dokumentu digitalizācijai:

Genius Scan

Genius Scan piedāvā ļoti ērtu un parocīgu iespēju no telefona kameras fotogrāfijas izveidot PDF dokumentu. Tas nozīmē – jebkuru čeku vai pavadzīmi iegrāmatot uzņēmuma datorā daudz vieglāk, kā parasti, bez skanera pie rokas! Līdz ar to, grāmatvedībai, sadarbības partneriem vai priekšniekiem vari nosūtīt atskaiti jau uzreiz, kā to saņem. Aplikācija palīdz arī veiksmīgāka foto uzņemšanā – tā pieregulē uzņemtā foto kvalitāti. Uzņemto foto nu jau PDF versijā vari sūtīt uz e-pastu, SMS, vai dalīties Google Drive, Dropbox vai jau mūsu pieminētajā Evernote.

Šīs, protams, ir tikai pāris aplikācijas, kuras Tavu darbu var padarīt produktīvāku. Būtiski – ieviest par paradumu tās izmantot, lai sēdēšana telefonā ir papildus lieta, kas tev palīdz kļūt par veiksmīgāku cilvēku.