Aizmūc pēdējās augusta brīvdienās: pastaigu vietas Latvijā

Skaistu vietu Latvijā ir daudz, vai ne?

Izmantosim pēdējās augusta brīvdienas, lai paspētu noķert visu labo, ko Latvijas daba mums dāsni dod – svaigu gaisu, skaistas pastaigu vietas un brīnumainus mirkļus vienatnē vai kopā ar ģimeni, tuvajiem.

Ieskaties idejās, kur doties šajās brīvdienās, lai arī kurā Latvijas daļā atrastos.

Foto: freepik.com

Latgale:

Rāznas nacionālais parks

Šajā nacionālajā parkā varēsi izbaudīt visu – gan ezerus un peldes, gan patīkamus izbraucienus ar riteni; gan vietējo ēdienu, gan uzkāpt kādā kalnā un vērot Latgali visā tās krāšņumā no augšas. Teritorija ir plaša un iespēju daudz – pasteidzies to izmantot šajā vasarā!

Velnezers

Teikām un nostāstiem apvīta vieta, kuru tās apmeklētāji sauc par neparasti klusu un zaļu. Atrodas Aglonas tuvumā. Ja tas ir tuvu tavai dzīvesvietai vai pa ceļam šajās brīvdienās – noteikti vērts šo ezeru zemes ezeru apskatīt klātienē.

Lubāns

Komentārus neprasa. Ezers, kas izskatās kā jūra, Latvijas lielākais saldūdens dārgums. Varbūt par izdodas noķert brīdi, kad ūdens vēl silts, un Lubānā izpeldēties! 

Foto: freepik.com

Kurzeme:

Lāčupītes dendrārijs

Par dendrāriju sauc platības (botāniskos dārzus, dārza daļas), kuros kolekcijas veidā ir iestādīti koki un krūmi; gan eksotiski, gan vietējie. 

Vairāki diezgan populāri Instagram kontu veidotāji jau ir ievietojuši skaistas bildes no Lāčupītes dendrārija – kas, protams, gan nav svarīgākais iemesls, kāpēc šo vietu apskatīt. Tas norāda uz to, cik ļoti Rīgai salīdzinoši tuvais dabas piemineklis ir iecienīts apskatei un pastaigām. Fantastiski skaistā vieta starp Klapkalnciemu un Apšuciemu nu ļauj katram pastaigas veicējam apskatīt 60 skujkoku un 350 lapu koku sugas. 

Ziemeļu forti Liepājā

Viens no iespaidīgākajiem apskates objektiem Liepājā. Vieta, kura bijusi ilgstoši liegta cilvēku apskatei (jo atradusies militārajā teritorijā), ir 19.gs. beigās un 20.gs. sākumā būvētā Liepājas cietokšņa daļa. Fortu stāsts ir interesants, jo pavisam neilgi pēc cietokšņa uzbūvēšanas Jūras spēku aizsardzībai, tā tika atzīta par stratēģisku kļūdu, un cietoksni spridzināja. Kā rezultātā tā ir iespaidīga pastaigu un apskates vieta jau gadiem. Kopā ar Liepājas vēju un blakus esošo jūru, Liepājas forti var izvērsties par pavisam aizraujošu, dabas un pagātnes spēku liecinošu piedzīvojumu dabā.

Cieceres dabas takas.

Ja gribas savienot pilsētas šarmu ar skaistu pastaigu pa dabu – Cieceres dabas takas var būt lielisks risinājums aizraujošam nedēļas nogales ceļojuma galapunktam. Gleznaina un skaista, ļoti lēzena taka Saldus pilsētā, kas pielāgota arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Brīnišķīga iespēja apvienot pilsētas un dabas sajūtu vienā, pēc tam izstaigājot pašu pilsētu, apmeklējot vietējās kafejnīcas un pagaršojot ko no vietējās virtuves un ražojumiem.

Foto: freepik.com

Vidzeme

Baltā kāpa.

Ja jau esi viesojies Saulkrastos, noteikti atcerēsies neizsakāmi skaisto pludmali gar jūru. Viens no populārākajiem tūrisma objektiem – Baltā kāpa – noteikti ir svarīga skaistās ainavas daļa. Agrāk Baltā kāpa kalpojusi praktiskiem mērķiem – tās balto smilšu slāņu dēļ zemnieki to izmantojuši, lai orientētos apkārtnē. Šobrīd tā ir arī estētiska, skaista pastaigu piedzīvojuma sastāvdaļa. Baltās kāpas ir īpaši skaisti apmeklēt vakarpusē un vērot sauli rietam Rīgas jūras līcī.

Randu pļavas. 

Tās ir lielākās pļavas, kas atrodas pie jūras. Iespaidīgi 200 hektāri ar saldūdens un sālsūdens floru un faunu. Gleznainie skati uz ezeriņiem un dabas dažādība dos brīnišķīgu iespēju izvēdināt galvu pastaigājoties pa pļavām un pat jūras malu. Randu pļavas atrodas starp Ainažiem un Kuivižiem. 

Gaiziņkalns 

Jā, visiem ir zināms, ka Gaiziņkalns ir augstākais kalns Latvijā. Kad pēdējoreiz Gaiziņkalnā uzkāpi? Ja nevari acerēties, laiks iekarot Latvijas augsākā kalnu virsotni! Pastaigas laikā varēsi priecāties par gleznaino, Vidzemei raksturīgo dabas ainavu. Gaiziņkalns atrodas Madonas novadā.

 

Foto: freepik.com

Zemgale:

Savvaļas zirgi Lielupes palienes pļavās

Ne tikai Liepājas tuvumā var apskatīt savvaļas dzīvniekus! Jelgavā, Pils salā ik dienu ganās aptuveni 70 savvaļas zirgu. Pašās pļavās var piedzīvot lielu putnu un augu daudzveidību, kā arī uzkāpt skatu tornī un vērot Zemgales savvaļas dabu no augšas. 

Mežotnes pilskalns

Vieta ar vēsturi. Ja Tevi interesē senču agrākās apmetnes, būsi trāpījis īstajā vietā. Senie zemgaļi Lielupes kreisajā krastā, pretī Mežotnes pilij, šajā vietā bija izveidojuši vienu no lielākajiem savas tautas veidotiem nocietinājumiem 9.-13.gs. periodā. Vari aiziet arī uz tuvumā esošo Vīna kalnu un pastaigas laikā iepazīt tiem laikiem plašo teritoriju, kuru agrāk zemgaļi sauca par savām mājām.

Cenas tīrelis 

Cenas tīrelis atrodas pavisam netālu no Rīgas, tikai 30km. Ja Tev patīk Ķemeru dabas takas, Tev noteikti patiks arī pastaiga pa Cenas tīreli. Ar mierīgo, noslēpumaino noskaņu, mazajiem purva ezeriņiem gar labiekārtoto taku un plašo skatu, noteikti atpūtināsi acis un prātu no ikdienas stresa.

——————————————————–

Lai brīnišķīga atpūta! 

P.S. Vēl līdz 30.augustam vari piedalīties loterijā, lai savam birojam laimētu gada ballīti 500 EUR vērtībā! Vairāk skaties šeit.