9 obligātie darbi pirms komandējuma

Pirms ceļot uz ārzemēm komandējumos, ir simtiem darbu, kas jāpadara. Kuri ir paši svarīgākie? Apkopojām ieteikumus. Vēlams sākt jau vismaz nedēļu iepriekš.

 

Personisko dokumentu kārtošana

 

1. Pārbaudi derīguma termiņus identifikācijas dokumentiem

ID kartei, pasei, vadītāja apliecībai, ja plāno īrēt auto. Pārbaudi, vai derīguma termiņi saskan ar minimālajām prasībām, iebraucot konkrētajā valstī – ceļojumi uz Eiropas Savienības valstīm atšķirsies no ceļojumiem uz, piemēram, ASV.

 

2. Telefona pārklājums

Pārbaudi, vai Tavs mobilā telefona tarifs ir piemērots izbraukumiem uz Tavu galamērķi. Tas nozīmē – lai saziņas dēļ nākamajā mēnesī nesaskaries ar nepatīkami lieliem rēķiniem, kā par zvaniem un īzsiņām, tā par interneta izmantošanu.

 

3. Bankas kartes izmantošana

Līdzīgi ar bankas kartēm – pārbaudi, kuros bankomātos ir visdraudzīgāk izmantot Tavas bankas karti, un kāda komisijas maksa ir par maksājumiem ar karti šajā valstī. Atsevišķos gadījumos ir bankas, kuras Tavas drošības nolūkos var bloķēt karti, ja ar karti pēkšņi un bieži maksā citā valstī. Īpaši vasaras sezonā un īpaši uz biežākajiem ceļojumu galamērķiem. Tāpēc dažreiz ir labāk pabrīdināt par savu ceļojumu.

 

Drošība un veselība

4. Medikamenti

Ja regulāri lieto medikamentus, pārliecinies, vai nevajag papildus vizīti pēc ārsta receptes un jauna iepakojuma iegādes. Parēķini, lai medikamentu pietiek pāris dienas pēc ceļojuma beigām. Mierīgi un bez stresa nevajadzēs brāzties uz ārsta kabinetu nākamajā dienā pēc ceļojuma, kuras laikā vajadzētu atvilkt elpu vai atgriezties ierastajā ritmā.

Ja medikamenti ir vitāli svarīgi veselības un labsajūtas uzturēšanai, drošības pēc ir vērts saglabāt receptes kopiju un skaidri salasāmu ārsta kontaktinformāciju.

 

5. Apdrošināšana

Vismaz minimālā veselības apdrošināšana. Ja ceļojums ir specifiskāks, piemēram, ietver ekstrēmākus sportus, parūpējies par atbilstošu polisi.

 

6. Dokumentu kopijas

Pases kopijas, vairākās vietās pieejama informācija par Tavu atrašānās vietu, adresi, kontaktiem. Gan Tev, gan uzticības personai.

 

Reprezentācijas darbi

7. Drēbes – ķīmiskā tīrītava

Tas, kā prezentē sevi, ir svarīgi gan Tavas karjeras, gan uzņēmuma izaugsmei. Jāatceras arī, ka pēc Tevis partneri spriedīs par valsti. Diezgan nopietni! Tāpēc laicīgi padomā par atbilstoša, profesionāla un kopta apģērba iegādi vai tīrīšanu – laicīgu izmazgāšanu, izgludināšanu, vai aiznešanu uz ķīmisko tīrītavu.

 

8. Vizītkartes

Tu nekad nezini, kad vizītkarte var noderēt visvairāk. Arī ārpus biznesa tikšanām! Parūpējies par labiem krājumiem, kurus paņemt līdzi.

 

9. Beigu beigās – pats svarīgākais

Ja dodies prom uz ilgāku laiku un Tev ir bērni, kuriem ļoti Tevis pietrūkst, ieplānojat video zvanu kalendārā, oficiāli. Tas dos arī papildus tuvības sajūtu, un ļaus labāk atslēgties no saspringtā dienas režīma, veltot laiku tiem, kuru dēļ arī bieži vien strādājam.

Ir mūsdienas – izmantosim to, īpaši ar pašiem svarīgākajiem!

 


Protams, tam visam klāt nāk sagatavošanas darbi biznesa tikšanām un prezentācijām vai darbu deleģēšana mājās palikušajiem kolēģiem. Tas katram var atšķirties gan pēc amata, gan darba vietas.

Augstāk minētie darbi ir visiem vieni, tāpēc ir vērts jau laicīgi padomāt un aizkavēt lieku stresu pēdējās dienās pirms komandējuma.