9 noderīgi organizēšanas padomi skolotājiem

Mācību gada sākumā viss ir lieliski – lietas stāv īstajās vietās, papīru kaudzēm vēl var redzēt pāri..

Pēc kāda laiciņa ieviest kārtību jau paliek grūtāk – tomēr mēs runājam par bērnu pulciņu (vai pulku), ar ko jātiek galā 🙂

Lai maksimāli paildzinātu kārtības laiku un nedaudz atvieglotu darba dienu Tev, skolotāj, šajā rakstā atradīsi ieteikumus sava kabineta un stundas piederumu organizēšanai.

Ceram, ka noderēs!

 

  1. Lai Tavas lietas tik viegli nepazustu, nopērc aprakstāmās uzlīmes, saraksti uz tām savu vārdu, uzvārdu un klasi, un uzlīmē uz visa skolēniem dodamā, ko vien var aplīmēt – grāmatām, lineāliem, lapu sakniedētājiem, utt.

 

  1. Ja Tavā pārziņā ir daudz dažādu kancelejas preču, ko dod skolēniem stundas laikā. Jautrs veids, kā to saorganizēt – ielikt krāsainos pirkstaiņos! Piemēram, šķēres, zīmuļus, flomāsterus. Tādus cimdiņus var piekabināt pie sienas, kādas aukliņas, kas novilkta starp skapjiem, vai āķīšiem.

 

 

  1. Ja plauktos glabājas palielāki priekšmeti, kurus bieži skolēniem jāizmanto un tad jāatliek atpakaļ, padari procesu vienkāršāku, organizētāku un arī jautrāku ar vienādām uzlīmēm. Uzlīmē, piemēram, dzeltenu zvaigznīti uz vienas krāsu kastes, un otru uz vietas plauktā, kur tā jāliek. Tā skolēniem būs viegli zināt, kur likt paņemto lietu atpakaļ.

           Līdzīgs variants – uzlīme ir uz kastes un vairākām grāmatām, kurām jāatrodas kastē.

 

  1. Bieži klasē maini plakātus? Iegādājies apbusējo līmlenti, pielīmē to abās vertikālajās malās, un piestiprini vienā un tajā pašā vietā. Ja paliks pēdas, tās paliks zem plakāta.

 

  1. Ja vēlies, lai skolēni organizētāk pārvietotos uz savām vietām, no papīra izgriez pēdiņas un pielīmē pie grīdas vēlamajā virzienā, sākot no durvīm.

 

  1. Ja Tavā kabinetā jāglabā sarullēti papīri, piemēram, mākslas stundām, ģeogrāfijā – vai jebkurā citā klasē, kur taisāt projektus uz lielajām lapām – paņem garenu kasti, nogriez augšu un aplīmē ar krāsainu papīru. Lūk! Papīra ruļļu turētājs gatavs. Šādi ruļļus var glabāt organizētāk gan horizontāli, gan vertikāli.

 

 

  1. Kontroldarbu vai mājasdarbu organizēšanai – paņem divas kastes konkrētajam gadījumam piemērotā lielumā. Ja vajadzīgs, nokrāso vai uzliec citas atšķirības zīmes. Vienu kasti ievies par mājasdarbu nodošanas kasti, otru – par saņemšanas. Pirms stundas bērni paši burtnīcas vai papīra lapas tur var ievietot vai paņemt.

 

  1. Ja stundas plāno pa tematiem, pieraksti katru uz savas līmlapiņas. Stundas laikā, vadoties pēc situācijas, vari brīvi pārvietot tematus vietām, pārliecinoties, ka nekas nav palaists garām.

 

  1. Neaizmirsti par datorfailu organizēšanu. Izvēlies sistēmu, kādā sauksi failus. Pēc uzvārdiem, mēnešiem, tematiem. Tā pēc tam meklētājā varēsi vieglāk atrast. Un, lai tehnika nesagādātu pārsteigumus, vienmēr parūpējies par rezerves kopiju. Regulāri saglabā failus USB zibatmiņā, ārējā cietajā diskā, vai izveido on-line dokumentu krātuvi. Piemēram, Google Drive.

 

Lai miera pilns mācību gads visiem skolotājiem!