8 lietas, bez kurām neiztikt darba dienā pie jūras

Ar kolēģiem izlēmāt braukt uz jūru un strādāt no turienes? Mierīgi! Arvien vairāk biroja pienākumu varam veikt caur internetu, kas būtībā nozīmē – no jebkuras vietas Latvijā (vai pasaulē).

Ja vēl neesat apsvēruši šādu ideju, ir vērts par to padomāt. Īpaši, ja jāģenerē jaunas idejas projektiem, kampaņām vai produktiem.

Pētījumi ir pierādījuši, ka zilā krāsa palielina radošumu dažādu uzdevumu pildīšanā. Turklāt jūras, viļņu skaņas nomierina prātu un ļauj vairāk koncentrēties (protams, ar nosacījumu, ka esi ēnā, neesi izslāpis vai pārkarsis, un labi vari pārskatīt ekrānu). Par mūzikas ietekmi uz darba spējām rakstījām jau iepriekšējā bloga rakstā.

 

Laiks doties uz tuvāko pludmali Rīgai vai citai pilsētai, kurā strādā! Pirms braucat uz jūru ar kolēģiem, pārskati sarakstu ar svarīgām lietām, ko pievienot līdzi ņemajām mantām. Lai strādāšana pie jūras ir patiesi patīkama un produktīva.

Ko ņemt līdzi, dodoties strādāt uz pludmali

  • Austiņas. Jūras skaņas nomierina, tomēr dažreiz ir nepieciešams noslēgties no apkārtējiem ar savu mūziku, lai fokusētos darbam vienatnē. Ja nu apkārt sarodas īpaši skaļas kompānijas ar volejbola bumbām un vasarīgiem dzērieniem, austiņas būs īsti laikā.
  • Wi Fi ieguves punkts. Ja vien nedodaties uz vietu, kurā jau pieejams labs WiFi, jums tas jānodrošina pašiem. Ikdienā, pie rūtera pieslēgušies, jau uztveram WiFi par pašsaprotamu! Perfektā gadījumā, kādam no kolēģiem ir tā saucamais HotSpot, kuram pieslēgties var visi.
  • Papildus lādētājs – gan datoram, gan telefonam. Piemēram, lādētājs, kas darbināms ar mašīnas palīdzību. Pat jaudīgākie portatīvie datori neiztur visas 8 darba stundas, tāpēc vajag nodrošināties ar papildus enerģijas ieguvi.
  • Dators. Pašsaprotami, tomēr drošības pēc pārliecinies, ka katra kolēģa somā ir portatīvais dators. Ideālā gadījumā, ar pārlīmētu uzlīmi tastatūrai, lai tajā neiekļūst smiltis. Nekas nav traucējošāks par mazu smilšu graudiņu, kuru visu dienu jūti zem taustiņa un nevari iztīrīt!
  • Paliktnis darbam ar portatīvo datoru. Lai, klēpī un karstumā turot, nepārkarst svarīgākais biroja darba instruments. Tas palīdzēs arī mugurai nesakumpt neveselīgā formā.
  • Telefons ar smilšu un ūdens necaurlaidīgu maciņu. Līdzīgi kā ar datoru – pašsaprotami, tomēr pārliecinies. Ja nav maciņa, var izlīdzēties kaut ar visparastāko slēdzamo maisiņu. Galvenais, lai telefonā neiekļūst smiltis un to netraucē nejauša iekrišana jūrā.  
  • Saules aizsargkrēms. Komentārus neprasa. Paņemot kaut vai vienu iepakojumu aizsargkrēma uz visu komandu, pilnīgi pietiks, lai pasargātu sevi no UV staru kaitīgās ietekmes.
  • Ūdens. Vai zināji, ka termokrūzes un termosus vari izmantot arī aukstajiem dzērieniem? Parūpējies par labiem ūdens krājumiem, vismaz 2l ūdens. Kāpēc ūdens ir tik svarīgs asam prātam un labai darba dienai, lasi mūsu iepriekšējā bloga rakstā. Ja nu pie rokas ir tikai termokrūze, nodrošinies ar augļiem, kas arī dos vajadzīgo spirgtumu.

Protams, nepieciešamās lietas papildus vēl nāk klāt, vadoties pēc amata un darba specifikas. Piemēram, bloknots ar pildspalvu. Ja nu elektronika nojūk, pārliecinies, ka vari pierakstīt mierīgajā vidē radušās idejas. Tomēr šīs ir pamatlietas, kurām jābūt katra pie jūras strādājošā somā.

Lai produktīva diena pie saules un jūras!