9 lietas, bez kurām neiztikt biznesa ceļojumos

Vasarās jādodas ne tikai atvaļinājumos, bet arī biznesa ceļojumos jeb komandējumos. Pase, telefons un atslēgas ir trīs pamatlietas, bez kurām neiztikt jebkurā ceļojumā. Kas ir lietas, bez kurām neiztikt specifiski biznesa ceļojumos? Apskatīsim no to priekšmetu puses, kurus vislabāk pārzinām paši – biroja piederumiem un aprīkojuma.

 

 1. Portatīvais dators un datorsoma.

  Loģiski un pašsaprotami. Lai Tev būtu ērtāk darboties ar tik nepieciešamo elektroierīci, atceries savu portatīvo datoru ievietot tādā datorsomā, kas ir ērta ievietošanai mazajā koferī, ja ar tādu ceļo. Un, kravājot koferi, novieto to tuvu ceļojumu somas augšai. Tad, kad nonāksi pie drošības vārtiem lidostā, būs ērtāk to izņemt.

 1. Lādētāji.

  Gan datoram, gan telefonam. Noskaidro, vai galamērķim nevajag citus uzgaļus, lai varētu iespraust kontaktā. Ja zini, ka tur īrēsi mašīnu, noteikti paņem līdzi arī lādētājus (vai uzgaļus), kurus var savienot ar auto. Elektroierīces parasti izlādējas pašos nepiemērotākajos brīžos, tāpēc labāk nodrošināties.

 

 1. Austiņas.

  Ja komandējuma laikā plāno video konferenci, pārliecinies, ka austiņām ir arī mikrofons.

 

 1. USB zibatmiņa.

  Lai prezentācija vienmēr ir pie rokas, un, ja nu kas notiek ar Tavu portatīvo datoru, ar zibatmiņu jeb Flash atmiņu Tev vienmēr tā ir ērti pieejama arī caur potenciālo klientu vai sadarbības partneru datoriem. Ja papildus Tev ir svarīgi datus pārlādēt no kameras vai telefona datorā, noderēs arī SD karšu lasītājs.

 

 1. Vizītkartes.

  Tu nekad nezini, kur sastapsi noderīgus kontaktus Tavai un uzņēmuma izaugsmei. Paņem labu daudzumu ar kartēm līdzi vizītkaršu kastītē, un glabā sev tuvumā daļu no tām visu ceļojuma laiku.

 

 1. Nelieli suvenīri.

  Protams, jāskatās katras valsts kultūra. Ir tādas, kurās nav pieņemami dāvināt dāvanas. Ja nebrauc uz vienu no tām, pāris klasiskus (un labus!) Latvijas saldumus vai labas kvalitātes suvenīrus vienmēr ir vērts paķert somā līdzi pieklājīgam žestam.

 

 1. Pildspalva un bloknots.

  Ja mums jāizvēlas divas svarīgākās kancelejas preces, mēs izvēlētos šīs. Nekad nezini, kad ideja iešaujas prātā vai jāuzmet aši pieraksti. Lai arī liela daļa cilvēku visu pieraksta telefonā, ir daudzi, kas vēl joprojām dod priekšroku vecajam, labajam blociņam ar pildspalvu. Rakstīšanai ar roku ir vairākas priekšrocības, par tām esam rakstījuši citā bloga ierakstā.

 

 1. Aploksne, kurā glabāt izdevumu čekus.

  Ērts un (arī burtiski) viegls risinājums, kā nepazaudēt nevienu čeku no attaisnotajiem ceļojuma izdevumiem.  Katras dienas beigās ievieto visus čekus aploksnē.

 

 1. Antibakteriāls gels.

  Jā, tā nav biroja prece, nav arī kancelejas prece, tomēr antibakteriāls gels ir noderīgs palīgs biznesa ceļojumos. Tas palīdz gan izvairīties no sasvīdušām plaukstām, kad jāsarokojas ar biznesa partneriem, gan aizsargā no saaukstēšanās, kuru var saķert, dienu dienā sarokojoties ar desmitiem cilvēku. Jā, nav pārāk patīkami iedomāties, tomēr ļoti praktiski! Veselība komandējumu laikā ļoti jāsargā – mēs gribam maksimāli labi prezentēt sevi, uzņēmumu un valsti.

 

Ceram, ka šis saraksts noderēja Tavam nākošajam darba komandējumam! Ja esam ko piemirsuši, droši dalies ar savu pieredzi komentāros.