9 labākie telpaugi gaisa tīrībai birojā

Vai esi kādreiz aizdomājies par gaisa attīrīšanu telpās, kurās Tu strādā? Diezgan bieži cilvēki uzskata, ka piesārņots gaiss ir pilsētvides problēma, ka gaisa piesārņojumu rada automašīnu izplūdes gāzes, bet reti iedomājamies, ka piesārņojumu rada arī sadzīves ķīmija, tīrīšanas līdzekļi un celtniecības materiāli, tādējādi ienesot piesārņojumu arī telpās.

Gaisa attīrīšana var būt patīkama un vienkārša – ienes zaļus telpaugus ofisā!

Šodien apskatīsim 9 augus, kuru ietekme uz gaisa kvalitāti ir visspēcīgākā.

1. Alveja

Šis plaši izplatītais augs tiek izmantots kosmētikā un medicīnā, tādēļ tā gaisa attīrīšanas funkcijas bieži ir aizmirstas. Ja vēlies to audzēt arī savās darba telpās, atceries, ka tam patīk saules gaisma un tā lapas noderēs, ja gadījies apdedzināties ar karstu kafiju vai esi saskrāpējies ar papīra lapām.

2. Zelta scindapsis 

Nokarenais augs ir viegli kopjams, pieejams dažādos toņos un tā nokarenās lapas labi izskatīsies gan uz dokumentu skapja, gan uz galda, turklāt, ja šķiet, ka tas izaudzis pārāk garš, to var vienkārši apgriezt. Tas ne tikai aktīvi cīnās ar ķīmisko gaisa piesārņojumu, bet arī samazina oglekļa dioksīda līmeni telpās.

3. Piparmētra 

Bieži tiek izmantota virtuvē un attīra gaisu ne tikai no toksīnu piesārņojuma, bet arī jūtami atsvaidzina gaisu, ja vienkārši pieskaries zaļojošam augam. Auga klātbūtnē arī labāk veiksies komunikācija, tādēļ šo augu var turēt konferenču telpā.

4. Angļu efeja 

Augs, kuram nav nepieciešams daudz gaismas ir viens no spēcīgākajiem gaisa attīrītājiem, kas palīdz cīnīties ar formaldahīnu, ko izdala tīrīšanas līdzekļi. Efejas ir mūžzaļas, podiņu ar nokarenu efeju vari uzlikt uz skapja pustumšā stūrī, ja ir aizdomas, ka tur veidojas pelējums un būt drošs, ka tas absorbēs pelējuma izdalītos alergēnus.

5. Līdakaste 

Attīra gaisu no benzola un formaldahīna, turklāt palīdz samazināt oglekļa dioksīda līmeni gaisā, atrodoties vienā telpā ar šo augu, ir sajūta, ka kļūst vieglāk elpot. Turklāt šo augu ir viegli kopt, jo tam patīk mērena gaisma un nedaudz mitruma.

6. Pušķu hlorofīts

Izskatās klasiski skaisti, pārliecinoši attīra gaisu no ķīmiskā piesārņojuma un ir pacietīgs un izturīgs. Mazo balto ziediņu dēļ, tas tiek dēvets par zirnekļaugu.

7. Spatifilas

Skaists kallu dzimtas augs ar platajām lapām uzņem kaitīgās vielas un atdod atpakaļ tīru gaisu. Šis augs ir ideāli piemērots ofisa telpām, jo labi izskatās, tomēr ir indīgs, tāpēc jāuzmanās, ja tas aug vietās, kur uzturas bērni un mājdzīvnieki.

8. Fikusi

Labi attīra gaisu no vielām, ko izdala līmes, lakas un plastmasa izstrādājumi. Augs ir viegli kopjams, tam patīk gaišas telpas, bet ne tieši saules stari, savu īpašību dēļ tas ierindojas pirktāko augu trijniekā, turklāt auga dažādās formas ļauj izvēlēties savai gaumei atbilstošāko- sākot no sīklapu kociņiem, līdz pat platlapu augiem.

9. Palmas 

Areca vai lēdijas palmas ir ideālas, ja vēlies augu ietvert telpas dizainā, jo tās aug lielos podos, tām nepatīk, ja to saknes tiek ierobežotas. Turklāt to lielās lapas veiksmīgi uztver gaisā esošo benzīnu un formaldehīdu, ko izdala sadzīves ķīmija.

Lai uzlabotu savas darba telpas gaisa kvalitāti, atliek tikai izvēlēties augu, kurš atbilst Tavai gaumei un vajadzībām, jo augi ne tikai attīra gaisu, bet to zaļā krāsa arī uzmundina darbam visa gada garumā.