8 žesti, kas padarīs Tevi par mīlētāko kolēģi

Ja šogad apņēmies būt labāks līdzcilvēks un uzlabot savas attiecības ar kolēģiem darbā, Tev noderēs šīs idejas. Kā ar darbiem, kas neprasa lielu piepūli, kļūt par mīlētu un gaidītu kolēģi.

8 žesti, kas šogad Tevi padarīs par mīlētāko kolēģi

1 Esi tas, kas ienes spēlēšanos ikdienā.

Pieaugušo vecumā vēl joprojām mums patīk pārsteigumi, spēles. Kad birojā dzīve sāk palikt vienmuļa, pārsteidz kolēģus, atnesot katram pa visparastākajai loterijas biļetei, vai brīnumsvecītei, balonam vai kam citam, kas uz brīdi ienesīs prieku, ziņkāri un pārsteigumu, un ļaus atgriezties darbos ar smaidu sejā.

2 Pajautā padomu.

Ja nevari izšķirties kādā jautājumā, vai parasti visu izlem viens – kādu reizi pajautā padomu kolēģiem. Kaut vai sīkumos! Mums katram patīk izteikt savu viedokli un vēl vairāk – dzirdēt, ka viedoklis tiek ņemts vērā. Jo brīvāk cilvēki zina, ka var izteikt viedokli, jo labākas un radošākas idejas var nākt ārā, kad tas patiesi ir nepieciešams.

3 Pasaki paldies ar zīmīti.

Kolēģis Tev izlīdzēja ļoti nopietnā veidā? Izrādi elegantu žestu un nosūti skaistu paldies zīmīti, pasakoties kolēģim par palīdzību. Šādi žesti mūsdienās ir retums, un ļoti ilgi paliek atmiņā.

4 Kādu reizi esi pirmais, kas sāk aplausus.

Kāds kolēģis izdarīja ko ievērības cienīgu? Panāc, ka viss kolektīvs viņu uzmundrina ar aplausiem. Protams, īstiem un sirsnīgiem, ne ironiskiem. Katrs no mums ir pelnījis savu slavas mirkli. Ja pat pāris reizes izgaismosi citu kolēģu veiksmes, lielāka iespēja, ka viņiem patiksi arī Tu.

5 Atnes gardumus. Ne svētku dienā.

Ja Tev patīk gatavot, pārsteidz savu kolektīvu ar tiem braunijiem, kēksiņiem, cepumiem vai sāļo kliņģeri, kas Tev tik labi sanāk! Tāpat vien. Ja ēst gatavot nepatīk, kāpēc nepārsteigt ar konfektēm, mandarīniem vai burkānu groziņu? Teiciens, ka mīlestība iet caur vēderu, ir tik vecs tāpēc, ka tas strādā, un iztur jebkādas laikmeta pārmaiņas 🙂

6 Pajautā par kolēģu hobijiem un interesēm.

Jā, mēs zinām, ne katram patīk tā saucamais “small talk”, tomēr īsas sarunas par kolēģu mīļākajām filmām, grāmatām, hobijiem, bagātina dzīvi daudzos veidos. Pirmkārt, tu uzzini ko jaunu un aktuālu ārpus savas dzīves, kas var dot impulsus labām idejām darbā un personīgajā dzīvē. Otrkārt, šādas sarunas stiprina uzticību un parāda – Tu man rūpi kā cilvēks, ne tikai kā kolēģis vai darbinieks.

7 Strīdīgās situācijās runā, it kā apkārt klausītos Tavi bērni.

Vienkārši, bet iedarbīgi. Bērniem parasti gribas iemācīt labas manieres, līdz ar to, lielāka iespēja, ka piespiedīsi sevi risināt konfliktus cieņpilnāk.

8 Kamēr nav pierādījies pretējais, katru kolēģi uztver kā labu darbinieku.

Ikdienā varam nepamanīt, cik sarežģīti pienākumi ir ne tikai mums, bet arī kolēģiem. Viens no izplatītākajām domām – kas tad viņa darbā ir tik grūts! – bieži var izplēnēt pusstundas laikā, iepazīstot cilvēka ikdienu. Ja cieņpilni izturēsimies pret kolēģu darbu, uzdosim jautājumus un ļausim pastāstīt, kas ir lielākie izaicinājumi, iespējams, attiecības var uzlaboties neredzētos ātrumos un nostiprināties uz ilgu laiku.

 

Lai izdodas nostiprināt un uzlabot attiecības ar tiem, ar kuriem pavadām visvairāk laika ikdienā!