8 situācijas, kad tēja palīdzēs Tavai darba dienai

Tēju labās īpašības ir novērtētas jau tūkstošiem gadu. Mūsdienu aktīvajā biroja dzīves ritmā tēja ir lieliska alternatīva kafijai, jo, pareizi izvēlēta, dos mundrumu, kad tas ir nepieciešams, vai nomierinās, ja diena šķiet pārāk enerģiska.

Šajā blogā atradīsi 8 situācijas, kad tēja var noderēt, un piemērotākās šķirnes katrai no tām.

Atlasījām biežāk sastopamās tējas, lai būtu liela iespēja, ka tēja Tev jau ir biroja vai mājas virtuves skapītī.

 

Piemērotākās tējas Tavai darba dienai

1 Rīta mundrumam

Rīta enerģijas uzlādēšanai derēs zaļā, melnā, baltā un mate tējas. Visspēcīgākā no pieminētajām ir melnās tējas iedarbība. Šo tēju sastāvā ir kofeīns, turklāt pētījumi pierāda, ka tējās esošais kofeīns savienojumā ar teofilīnu palīdz uzlabot arī koncentrēšanās un reakcijas spējas, kas nepieciešamas izaicinājumu pilnai dienai.

2 Mieram un labsajūtai rosīgā dienā

Stresa pilnai dienai noderēs zāļu tējas – piparmētru, liepziedu, kumelīšu. Piparmētru tēja ne tikai nomierina prātu un ķermeni, bet arī piepilda telpu ar relaksējošu aromātu. Liepziedu tēja  nomierinās ķermeni, un arī uzlabos kakla veselību gan pirms, gan pēc svarīgas prezentācijas. Kumelīšu tējas nomierinošā iedarbība ir visspēcīgākā. Tā noderēs īpaši saspringtās dienās, jo to iesaka arī bezmiega novēršanai.

3 Veselībai vīrusu sezonā

Pirmā palīdzība slimošanas sezonā – ķeries pie piparmētru vai liepziedu tējām, tām ir pretiekaisuma un pretsāpju iedarbība, turklāt tās uzlabos imunitāti. Pievieno medus karoti vai citrona šķēli papildu efektam un jutīsi, kā saslimšana pati atkāpjas.

4 Asinsspiediena regulēšanai

Paaugstinātu asinsspiedienu palīdzēs normalizēt hibiska un melnā tēja, turklāt šīs tējas uzlabos sirdsdarbību, attīrīs asinsvadus, palīdzot cīnīties arī ar citām asinsvadu slimībām.

5 Muguras un kaulu veselībai

Muguras sāpēm pie ofisa galda un kaulu veselībai noderēs mate un zaļā tēja, jo tās satur kalciju, nostiprinās no sēdēšanas nogurušo mugurkaulu, turklāt efekts būs tūlītējs, jo tējas sastāvā esošie minerāli un vitamīni novērsīs sāpju sajūtu.

6 Mutes veselībai

Mutes veselībai izvēlies zaļo vai melno tēju, kas uzlabos zobu izskatu, atsvaidzinās elpu un dos papildu enerģiju. Izvēlies piparmētru vai salvijas tēju, ja vēlies, lai Tava elpa pirms prezentācijas smaržotu īpaši spēcīgi.

7 Koncentrēšanās spēju uzlabošanai

Izvēlies melno vai mate tēju. Tās palīdzēs lietas saskatīt skaidrāk un smadzenēm strādāt efektīvāk. Šo tēju iedarbība būs ilglaicīga, ir zinātniski pierādīts, ka tējas palīdz cīņā ar dažādām neiroloģiskām saslimšanām, kā Alcheimera un Parkinsona slimība.

8 Plakanākam vēderam

Vēdera uzpūšanās ir īpaši nepatīkama, ja diena jāpavada pie ofisa galda, arī ar šo problēmu var palīdzēt cīnīties tējas tase. Visspēcīgākā būs kumelīšu tējas iedarbība, taču arī zaļā tēja efektīvi uzlabos aknu darbību, un ļaus justies labāk.

Tējas dzeršana vienmēr ir laba doma! Turklāt pareizi izvēlēta tējas tase arī būs labs palīgs Tavas darba dienas ritmam. Izvēle dzert karstu tēju ar medu un citronu vai aukstu ar ledus gabaliņiem – Tava izvēle.

Laiks tējas tasei!