8 idejas, ko darīt pa ceļam uz darbu

Ļauj minēt – parasti ceļā uz darbu, ja brauc ar sabiedrisko transportu vai auto, kad vien ir iespēja, Tu dari vienu no šiem:

 • Klausies radio vai savu mūziku
 • Skaties sociālos tīklus
 • Atbildi uz e-pastiem
 • Aizrādi blakus braucošajiem vadītājiem par viņu manierēm.

 

Tās ir ļoti saprotamas izvēles un bieži vien izveidojušās kā ieradums. Tai pat laikā, ja parasti ceļā uz un no darba pavadi 30 minūtes vienā virzienā, nedēļā tās jau ir piecas stundas. Kā būtu šo dienas laiku padarīt aizraujošāku? Izmēģinot kādu no šiem ieteikumiem, iespējams, iegūsi papildus piecas aizrautības stundas nedēļā.

 

 1. Mācies valodu, ko vienmēr gribēji. Franču, spāņu, vācu, itāļu – visticamāk, visām no šīm valodām ir pieejami audio mācību materiāli. Klausoties uzdevumus, mācoties vārdiņus, atkārtojot dialogus (vēlams, bez skaņas, ja esi sabiedriskajā transportā) vai jau klausoties stāstus svešvalodā, ātri vien pietuvosies savam sapnim un mācēsi pateikt vismaz galvenās frāzes. Papildus labums – būs iemesls jaunam ceļojumam, lai pielietotu esošās zināšanas praksē!
 2. Sazinies ar ģimeni un draugiem. Kad ierodamies darbā, vairs nav laika saziņai ar pašiem tuvākajiem cilvēkiem mūsu dzīvē. Ja jūti, ka darbs pēdējās nedēļas vai mēnešus ir aizņēmis pārāk lielu Tavas dzīves daļu un pazudis kontakts ar draugiem un ģimeni, izmanto šo laiku, lai sazvanītos vai aizrakstītu viņiem. Pat, ja nākošreiz atbildēsi tikai dienu vēlāk, tas norāda – Tev rūp šie cilvēki un Tu atrodi viņiem laiku, par spīti aizņemtajai ikdienai. Protams, nedari to, braucot pie stūres!
 3. Iepazīsti cilvēkus. Lielākie pasaules līderi intuitīvi vai pētot zināja, kas patīk cilvēkiem, kā ar viņiem runāt, lai tiktu sadzirdēti. Ja Tevi interesē izprast cilvēkus un labāk ar viņiem sarunāties, pavēro apkārtējo cilvēku izturēšanos, ķermeņa valodu, runas veidu. Sabiedriskais transports, piemēram, ir labākā vieta, lai to darītu – parasti tur sapulcējas visdažādākie cilvēki. Apzināti pievēršot uzmanību šādām detaļām, izstrādāsies intuitīva spēja atpazīt cilvēku tipus un labāk spēsi saprast, kā vislabāk ar viņiem kontaktēties.
 4. Atrodi savu izcilo mūzikas izlasi. Ja parasti klausies vienas un tās pašas dziesmas, ceļš uz darbu ir viens no labākajiem brīžiem, kad eksperimentēt un izveidot jaunu mūzikas izlasi. Lai arī bieži vien tas aizmirstas, mūzika, kādu klausāmies, spēlē ļoti lielu lomu mūsu pašsajūtai. Pat tad, kad liekas, ka nekādu jaunu mūziku vairs nav iespējams atrast, nedaudz parokoties interneta resursos, vari atklāt patīkamus pārsteigumus! Meklē jaunas, vēl nedzirdētas (vai, gluži otrādi – sen aizmirstas, bet tik un tā izcilas) dziesmas, kas paceļ Tavu omu. Varēsi izmantot šo izlasi, lai motivētu sevi visas dienas garumā!
 5. Klausies podkāstus vai audio grāmatas. Kā būtu ierasto radio raidījumu vismaz vienu dienu nomainīt ar diskusijām par Tev interesējošu tematu – piemēram, kā labāk pārvaldīt stresu, kā uzlabot finanses, kā ēst veselīgāk, kādi ir jaunumi Tavā nozarē. Jebko. Ja labi pārvaldi angļu valodu, vari atrast podkāstus, ko lejupielādēt savā telefonā, praktiski par jebko – un izmantot laiku uz darbu, lai attīstītu sevi un klausītos domubiedros.
 6. Lasi saglabātos rakstus internetā. Derēs visiem, kas brauc ar sabiedrisko transportu. Ja esi viens no tiem, kuriem ir pagarš saraksts ar dažādiem materiāliem internetā, ko saglabāji “lasīšanai vēlāk”, bet tā arī nekad neatvēri. Perfekta izdevība! Tev ir laiks, ko aizpildīt, Tu zini, ka Tevi tiešām šis materiāls interesē, un izvairīsies no tukšas sociālo tīklu ziņu lentas bīdīšanas turpu šurpu savā telefona ekrānā.
 7. Kļūsti par savas dienas noteicēju. Ja mēs neplānojam savu laiku un uzdevumus dienai, mūs ļoti viegli citi var ieraut savās prioritātēs. Rīts, dodoties uz darbu, ir ļoti labs brīdis, kad sarakstīt svarīgākos darbus dienai, dažreiz nedēļai, un atgādināt sev savas prioritātes. Šādi Tu sevi noskaņo fokusētākai, produktīvākai dienai. Ja brauc pie stūres, arī piefiksēšana prātā ļoti palīdzēs – vai kā balss atgādinājums, ko noklausīties, ieejot darbā!
 8. Ģenerē idejas. Dažas no labākajām idejām, kas iešāvušās prātā, mums nāk brīžos, kad esam vieni ar savām domām – dušā, skatoties pa logu, ejot pa ielu. Izklausās pazīstami? Izmanto līdzīga veida laiku, kad nav jādomā neko konkrētu. Ļauj prātam brīvi paklaiņot ap lietu, ko vēlies risināt. Varbūt atradīsi izcilu atbildi saspringtai situācijai birojā, izdomāsi jaunu risinājumu uzņēmuma produktam vai pat sapratīsi, ko jaunu gribētu pamēģināt brīvajā laikā ar ģimeni. Jo brīvāk un neko nekritizējot domāsi, jo lielāka iespēja, ka atnāks izcilākā ideja. Kā tas parasti notiek.

 

Ceram, ka vismaz viena no visām idejām ieinteresēja, un jau šonedēļ izmēģināsi, kā ceļu uz un no darba padarīt aizraujošāku!