7 veidi, kā izmantot kafijas biezumus birojā

Ak, kafija!

Par to, kā krūze kafijas izglābusi daudzas darba dienas un katru dienu ir kā patīkams rīta rituāls, varētu rakstīt dzejas krājumus.

Tomēr. Tikai retais iedomājas, ka arī to, kas parasti paliek pāri – kafijas biezumus – iespējams izmantot praktiskiem, dzīvi uzlabojošiem nolūkiem birojā.

Kā? Lasi tālāk!

7 veidi, kā noderīgi izmantot kafijas biezumus birojā

1 Parūpējies par biroja telpaugiem

Kafijas biezumi satur daudzus svarīgus minerālus, kas augiem palīdz veselīgi augt – slāpekli, kalciju, kāliju, dzelzi, magniju un hromu. Vienkārši pievieno kafijas biezumus zemei, kurā stāv telpaugi, lai tie augtu un zaļotu tik kupli kā nekad.

2 Atbrīvo biroja ledusskapi no nepatīkamiem aromātiem

Kafijas biezumi palīdz neitralizēt dažādus nepatīkamus aromātus. Biezumos esošais slāpeklis sajaukumā ar ogļskābo gāzi darbojas kā katalizators dažādu nepatīkamu aromātu neitralizēšanai.

Ievieto atvērtu trauciņu – krūzi, bļodiņu – ar izlietotiem kafijas biezumiem biroja virtuves ledusskapī vai saldētavā. Tas neitralizēs laika gaitā sakrājušos aromātus vai nesen ievietotu, ļoti spēcīgu ēdienu smaržu.

! Starp citu – vari izmantot šo kafijas īpašību ne tikai ledusskapī.

Izžāvē kafijas biezumus un piepildi ar tiem auduma maisiņu, zeķi vai biezu zeķubikšu pēdu daļu. Aizsien ar glītu lenti. Šādus maisiņus var turēt birojā kā gaisa atsvaidzinātājus, likt atvilktnēs vai pat maiņas apavos, ja nu šāda nepieciešamība rodas.

3 Notīri rokas pēc sīpoliem un ķiplokiem

Kafijas biezumu gaisa atsvaidzinātāja īpašības vari izmantot ne tikai ledusskapī.

Ja kopīgi ar kolēģiem gatavojat picu vai salātus, kuriem jāgriež ķiploks vai sīpols, ar kafijas biezumiem pēc tam nomazgā rokas – garšaugu aromāts no rokām pazudīs uzreiz.

Ja biroja kanalizācijas trubas to ļauj, izmanto kafijas biezumus kā dabisku roku skrubi arī ikdienā.

4 Klāj uz celiņiem sāls vietā

Birojiem, kas atrodas privātā teritorijā un kuros kafijas patēriņš ir pietiekami liels (vai arī mazās problēmzonās, kur risinājumu vajag uzreiz), kafijas biezumus var izmantot, lai padarītu celiņus mazāk slidenus. Kā alternatīvu sālij vai smiltīm. Biezumi ir dabisks pretslīdes materiāls, un tajā esošā skābe var iedarboties līdzīgi kā sāls – likt ledum kust ātrāk.

5 Notīri piedegumu vai piekaltušas daļiņas no traukiem

Ja steidzami jānotīra piedeguši vai ēdiena daļiņām piekaltuši trauki un pie rokas nav skrāpja, uz tīrāmās lupatiņas, kuru pēc tam neplāno lietot, uzliec kafijas biezumus un notīri trauku. Kafijas biezumi ir pietiekami stingri, lai darbotos kā abrazīvs līdzeklis, un pietiekami saudzīgi, lai neatstātu pēdas uz biroja traukiem.

Vienīgi – labāk nemazgāt ieplaisājušus traukus, jo tās gan var iekrāsoties kafijas krāsā.

6 Paspilgtini biroja ikdienu ar krāsainām puķēm

Dažus ziedus, piemēram, hortenzijas, var nokrāsot koši zilas, ja ūdenim pievienosi kafijas biezumus. Tāda reakcija notiek, jo kafijas biezumi maina ūdens pH līmeni, kas, savukārt, maina zieda krāsu.

7 Notušē gaišas švīkas uz tumšām koka mēbelēm

Mazās švīkas bieži vien ir iemesls, kāpēc biroja mēbeles no koka ātri sāk izskatīties nolietotas. To var labot ar kafijas biezumiem. Paņem svaigus kafijas biezumus, kuros vēl ir mitrums, un ar vates kociņu tos uzklāj uz švīkas. Paturi 5-10 minūtes, notīri ar vates plāksnīti. Šim vajadzētu nedaudz nomaskēt švīku, iekrāsojot to tumšākā krāsā.

Ja redzi, ka švīkas nomaskēšanai nepieciešami tumšāki toņi, atkārto šīs darbības vairākas reizes, ļaujot nožūt iepriekšējam “klājumam” vairākas stundas.

 

Ceram, ka atradi vismaz vienu veidu, kā biezumus no savas gardās kafijas izmantot pavisam lietderīgiem nolūkiem tieši savā birojā!