7 veidi, kā ietaupīt uz papīra dvieļu lietošanu

Papīra dvieļi ir ļoti ērts veids, kā uzslaucīt izlijušus šķidrumus un savākt citus netīrumus biroja virtuvē. Tai pat laikā, papīrs kā materiāls ir veidots no dabai tik vērtīgajiem kokiem. Lai saudzētu dabu, ieskatīsimies vienkāršos veidos, kā ietaupīt biroja papīra dvieļu krājumus ar vienkāršiem paņēmieniem.

Lai arī papīra dvieļus var pielietot ikvienā biroja telpā, šajā blogā apskatīsim, kā gudrāk ietaupīt papīra dvieļus divās vietās, kur tos izmanto visbiežāk – biroja virtuvē un labierīcībās.

Biroja virtuve

Foto: Unsplash.com

1. Izmanto mazgājamus dvieļus trauku un roku slaucīšanai.

Varat, piemēram, izmantot divus atšķirīgu krāsu auduma dvieļus. Viena krāsa būtu domāta tīro, slapju trauku noslaucīšanai, otra krāsa – roku slaucīšanai. Šis variants, protams, ir ērts tajos birojos, kur ir parocīgi šos dvieļus regulāri izmazgāt, nomainīt, vai kur virtuves noslogojums ir pietiekošs, lai dveiļi arī dienas laikā paspētu izžūt un nepiekrātos ar pārāk lielu ūdens daudzumu.

2. Izmantot auduma drāniņas.

Piemēram, ja katru reizi, kā izlīst tēja vai kafija, kurā nav biezumu, tava roka sviedzas pēc papīra dvieļa – šeit mierīgi papīra dvieli var aizstāt ar izskalojamām lupatiņām vai arī mazgājamiem sūkļiem. Pēc uzslaucīšanas tos uzreiz var izskalot, un izmantot vēlreiz, kas visu procesu padara draudzīgāku dabai un kokiem.

3. Izmantot trauku žāvētāju.

Vecais, labais rīks, uz kura vienkārši saliek traukus, lai tie nožūst. Ietaupa laiku, un ietaupa papīra dvieļus! It īpaši vietās ar sausu gaisu papildus telpā izgarojis ūdens var nākt par labu (protams, tā nebūs milzīga atšķirība, tomēr kaut nedaudz gaisā nonāks papildus ūdens daļiņas).

4. Svarīga piebilde papīra dvieļu izmantošanai biroja virtuvē.

Kad tomēr vajadzētu izmantot papīra dvieļus – kafijas biezumu savākšanai. Savācot slapjus kafijas biezumus ar lupatiņu, pēc tam tos noskalojam izlietnē – ne katra biroja izlietnes ir piemērotas, lai tajās varētu brīvi liet kafijas biezumus un tās neaizdambētos, nepiemērotākajā brīdī radot lielas neērtības un papildus izdevumus to novēršanai.

 

Labierīcības

Foto: Unsplash.com

5. Izmanto mazgājamus dvieļus roku slaucīšanai.

Arī tualetē, it īpaši, ja esat mazs kolektīvs, ir pilnīgi normāli izmantot mazgājamos dvieļus roku slaucīšanai. Protams, tie regulāri jāmazgā. Iespējams arī variants turēt vairākus dvieļus.

6. Pārloki papīra dvieli uz pusēm.

Ir biroji, kuros pārmainīt papīra dvieļus uz mazgājamiem gluži vienkārši ir ķēpīgāk – piemēram, ja cilvēku daudzums dienā ir pietiekoši liels, lai dvielis ļoti ātri kļūtu netīrs un nepaspētu izžūt. Mazs triks, kas pieminēts Tedx Talks runā Portlendā – pārloki papīra dvieļa gabaliņu uz pusēm. Tā papīrā izveidojas starpkārta, kurā ūdens molekulas var saķerties ne tikai ar papīru, bet arī viena ar otru. Līdz ar to, lai uzsūktu vienu un to pašu mitrumu, pārlocītā papīrā pietiek ar mazāku platību kā nepārlocītā.

7. Neslauki rokas uzreiz pēc ūdens krāna aizgriešanas.

Pavisam pareizi būtu nokratīt ūdeni no rokām, aptuveni 12 reizes, un tikai tad sniegties pēc papīra dvieļiem. Tas garantē, ka Tev rokas būs maksimāli iespējami sausas. Vienkārši, bet efektīvi!

—-

Lūk, šādi ir padomi, kā viegli ietaupīt papīra dvieļu izmantošanu. Ceram, ka atradi vismaz vienu paņēmienu, ko pielietot savā birojā!

Kā ietaupīt uz papīra dvieļu pirkšanu? Ja tieši birojā beidzas papīra dvieļu un tualetes papīra krājumi, atceries, ka pērkot lielos daudzumos, sanāk izdevīgāk! Ieskaties mūsu e-veikalā šī brīža piedāvājumā.