7 rīta rituāli produktīvai darba dienai

Dienas sākums ir ļoti nozīmīgs mūsu produktivitātei. Ja rītu uzreiz pēc pamošanās izmantojam gudri, sevi noskaņojam uz veiksmīgāku, produktīvāku un stabilāku dienu, kurā katrs vējš mūs nespēs pūst uz savu pusi. Līdz ar to, stabilāk spēsim reaģēt uz pēkšņajām pārmaiņām darba dienā un labāk spēsim ilgtermiņā cīnieties ar stresu.

Kas ir šie rituāli? Skaties zemāk!

1. Neskaties telefonā.

Telefons ir viena no pirmajām vietām, kur ārpasaule Tevi velk uz simts dažādām pusēm. E-pasti, reklāmas, video ar šokējošiem uzrakstiem… Šāds haoss pašam rītam nav nepieciešams, jo tā Tu sevi noskaņo arī turpmākajai dienai. Izmanto rītu, lai veltītu laiku sev un sev nozīmīgām darbībām bez internetu saturošām ierīcēm, lai noskaņotu sevi dienai tā, kā Tev tas patīk.

Rīta rituāli produktīvai dienai
Noliec telefonu nost, tas pagaidīs. Foto: Unsplash

2. Pirmo dzer ūdeni, ne kafiju.

Ķermenis pa nakti ir zaudējis ūdeni, un kafija, kā zināms, lai arī garda un izcili pamodina, tomēr stimulē ūdens izvadīšanu no ķermeņa. Ūdens ir svarīgs mūsu enerģijai un smadzeņu darbībai (smadzenes satur 73% ūdens!), tāpēc pabaro savu prātu, uzreiz pēc pamošanās un pirms kafijas krūzes izdzer glāzi ūdens. Vari izmantot bieži izplatītu metodi un dzert ūdeni ar citronu vai laimu, ja tā Tev garšo labāk. Gardo, aromātisko kafiju – pēc tam ķermeņa stimulēšanai.

3. Plāno dienu.

Tam nav jābūt darba plānam, minūti pa minūtei. Kā zinām, klienti, kolēģi, bērni parasti ievieš savas korekcijas! Tā vietā uzraksti 1 galveno prioritāti, ko šodien vēlies izdarīt. Ja jūties pietiekoši produktīvi, palielini prioritāšu skaitu līdz 3. Tas ir svarīgākais, kas virzīs Tavu darba dienu, un to Tu paturēsi prātā, ejot uz darbu. Varbūt pat vari prioritāti izpildīt pirmo! Tādā gadījumā pat, ja pārējie plāni mainīsies, vismaz svarīgākais būs izdarīts.

4. Velti pilnu uzmanību bērniem un ģimenei.

Mēs taču strādājam, lai nodrošinātu labklājību sev un tuvajiem. Izmanto rītu, kad dienas raizes vēl nav sakrājušās uz pleciem, lai mundri un priecīgi patērzētu ar tuvajiem. Tas satuvina un piešķir dienai citu jēgu.

5. Izskrien rīta skrējienu vai pavingro.

Ja iespējams, izkusties svaigā gaisā. Foto: Unsplash

Izkustēšanās ir tāds pats dabisks enerģijas, optimisma un smadzeņu darbības uzlabotājs kā glāze ūdens – tikai noturas ilgāku laiku, jo asinis sāk spēcīgāk plūst pa visu ķermeni un turpina to darīt vēl kādu laiciņu pēc sporta. It īpaši, ja ikdienā jāsēž pie datora, kaut 5 minūšu sports no rīta būs labs solis virzienā uz savas veselības un mundruma uzturēšanu ilgtermiņā.

6. Dienasgrāmata vai sapņošana.

Pieraksti visu aktuālo, kas haotiski riņķo pa prātu – apstāšanās un domu piefiksēšana ļauj atkāpties no problēmas un ieraudzīt to no malas, kas bieži sakārto prātu uzreiz. Ja rakstīt nepatīk un esi vizuāli domājošs cilvēks, izmanto šo brīdi, lai domās spilgti iztēlotos lielos sapņus, uz kuriem ej un kā dēļ dodies uz darbu. Regulāra mērķu atgādināšana smadzenēm dos signālu, ka jāmeklē risinājumi kā tos sasniegt.  Apzināti vai neapzināti, pa dienu kļūs vienkāršāk saprast prioritātes, vieglāk teikt “nē” tam, kas uz šo sapni neved.

7. Sagatavo līdzņemamās pusdienas.

Veselīga ēšana ir tas, kas mums visas dienas garumā ļauj justies mundriem un enerģiskiem, līdz ar to – produktīvākiem. Lai izvairītos no impulsīvi pirktiem šokolādes batoniņiem vai cīsiņiem mīklā, kas ātri Tev radīs nogurumu, sagatavo veselīgu ēdienu, lai par to nav jāraizējas dienas gaitā. Ja tas vēl nekad nav darīts, ieskaties šeit īpaši vieglās idejās, ar kurām sākt.

Ja lasi šo no paša rīta – tagad laiks likt telefonu malā un ķerties pie sevis noskaņošanas tādai dienai, kurā jūtīsies produktīvi, kā saimnieks pats sev. Lai izdodas!

P.S. Meklē darbu uz kuru katru rītu celties ar prieku un no pieredzes mācīties no labākajiem?  Ieskaties vakancēs, paplašināmies un meklējam daudz kolēģu 🙂