7 padomi, kā labāk izmantot tintes printerus

Jaunajā gadā visi esam apņēmušies kļūt nedaudz laipnāki, nedaudz bagātāki un nedaudz produktīvāki.  Ticiet vai ne, bet soli tuvāk šīm vēlmēm var paspert ar ko tik vienkāršu kā efektīvu darbu ar printeri. Kāpēc? Prasmīgi izmantojot šo biroja tehniku, mēs ietaupām laiku, papīru, un, līdz ar to, novēršam papildus papīru kārtošanas un šķirošanas darbu nākotnē. Ieskaties, kā vari sākt Jauno gadu ar pāris viegli izdarāmiem, bet efektīviem knifiem, kas Tev un Tavam uzņēmumam iedos papildus laiku un līdzekļus!

  1. Vienmēr pārlasi, pirms printē. Īpaši padoms attiecas ur daudzu lappušu dokumentiem, kas jāprintē vairākās versijās. Šādi Tu izvairīsies no dokumentu atkārtotas printēšanas pēdējā brīdī pirms izsniegšanas kolēģiem vai priekšniecībai sapulcēs, jo pamanīta drukas kļūda. Papildus pārlasīšana palīdz arī saīsināt printēto tekstu vai pamanīt liekus laukumus, piemēram, no interneta printētos materiālos. Līdz ar to, Tu atbrīvojies no situācijas, kad pēdējā papīra lapā ir tikai viens teikums un skaidri redzams, ka iepriekšējā ir nevajadzīgas atstarpes.
  2. Printē divas lapas vienā, kur vien iespējams. Vai arī izvēlies printēt uz abām pusēm. Ja tev ir vajadzīgs materiāls iekšējām biroja vajadzībām, ietaupīsi vietu mapēs, un lapas būs vieglāk pārskatīt. Uzņēmumos, kuros rūp efektivitāte un zaļa domāšana, ierosini šādu printēšanas sistēmu ieviest visā birojā.
  3. Izmēģini vienkāršu triku, lai novērstu uzgaļu aizsērēšanu. Bieža tintes printeru problēma ir tā, ka to uzgaļi aizsērē. No tā rodas nevajadzīgas svītras uz lapām, nereti ļoti svarīgos brīžos un uz svarīgiem dokumentiem.  Pētījumi ir pierādījuši, ka šāda aizsērēšana biežāk notiek vietās ar zemu gaisa mitrumu. Tas nozīmē, ka ar papildus telpas mitrināšanu vari novērst vai vismaz aizkavēt situācijas, kad nozīmīgā brīdī uz dokumenta ir izprintējušās švīkas. Vieglākais veids, kā to izdarīt – uz radiatoriem turēt slapju drānu vai tā tuvumā novietot trauciņus ar ūdeni (atceries trauciņus nomainīt, lai tajos nevairojas nevēlamas baktērijas).
  4. Atrisini pleķaini izprintētu dokumentu problēmu. Otrs galvassāpju cēlonis no tintes printeriem – tu no tā izņem izprintētu lapu, uz kuras ir skaidri redzams tintes pleķis. Šis visbiežāk notiek tad, kad pie kārtridža uzgaļa kaut kas ir pielipis. Ja redzi, ka printeris sāk smērēt, izņem kārtridžu un pārbaudi tā uzgali un noņem jebko, kas varētu būt pielipis (piemēram, putekļu pūka). Tam vajadzētu līdzēt vairumā gadījumu.
  5. Panāc, ka dokuments printējas tādā formatējumā, kā plānots. Cik gan reizes nav bijis tā, ka izprintē dokumentu, skrien uz tikšanos, kur tas ir jānodod, un atklāj, ka izprintētais teksta izvietojums vai fonts nekādi nesaskan ar to, kas bija uz datora ekrāna! Lai to novērstu, vienkāršākais variants ir pārveidot printējamos dokumentus PDF formātā.
  6. Iestati vienu printeri kā noklusējumu. Ja darba dators ir savienots ar vairākiem printeriem un vēlies, lai katru reizi, kā nospied “Printēt”, Tavi dokumenti iznāk no vienas un tā pašas ierīces, padari to par noklusējumu. Tas ir viegli izdarāms, atverot datora iestatījumus jeb “Settings” un iestatot vajadzīgo printeri “Ierīces” jeb “Devices” sadaļā. Ar labo peles klikšķi uzklikšķini uz sev vēlamās ierīces un nospied “Set as Default” jeb “Iestatīt kā noklusējumu”.
  7. Lieto tikai augstas kvalitātes papīru, ja vēlies augstas kvalitātes printējumu. Diemžēl tā ir taisnība. Tas, uz kāda papīra printē, bieži vien nosaka, kāds būs gala rezultāts. Attēli izskatās svaigāki un krāsas dzīvīgākas uz koši balta papīra nekā uz citiem. Lēts papīrs daudzos gadījumos pienācīgi neuzsūc tinti, kas padara izprintēto tekstu un attēlus dūmakainus vai mazliet izplūdušus.

Šie septiņii padomi, kā uzlabot savu darbu ar printeri, ir ļoti vienkārši un nav laikietilpīgi. Apgūstot tos brīdī, kad darbu ir vēl pamazāk un gads vēl nav uzņēmis apgriezienus, tas atmaksāsies spraigākajās dienās turpmākajos mēnešos, ietaupot Tavu laiku un nervus.