7 mazāk dzirdēti veidi, kā izmantot burbuļplēvi

Tu zini, kas ir īsts cīniņš, ja bērnībā ar māsu vai brāli esi bijis telpā ar atstātu burbuļplēvi. No bērna kājas līdz pieaugušam vecumam, ieraugot šo gaisīgo materiālu, tikai retais atturēsies no vismaz viena burbuļa saspiešanas. Tas ir jautri! Tai pat laikā, burbuļplēve var būt daudz, kas vairāk par vienkāršu iepakojamo vai prieka radošu materiālu. Ja ofisā attopies ar pietiekami daudz burbuļplēves, piemēram, pēc pārvākšanās, izmēģini kādu no citiem izmantošanas veidiem – gan praktiskiem, gan estētiskiem!

 

  1. Pasargā virsmas no švīkām un bojājumiem. Biroja telpās cilvēki apgrozās ļoti aktīvi – durvis veras vaļā un ciet, kāds ienes kastes, kāds varbūt pat pārvietojas pa telpu ar savu datorkrēslu. Šādā veidā daudzas virsmas ofisā diezgan ātri var nodilt vai sašvīkāties. Burbuļplēve to aizkavēs. Piestiprini to vietās, kur durvis vai rokturi atsitas pret sienu, kā arī aptin ap mēbeļu stūriem, kad tās pārbīdi. Tā izvairīsies no sienu un citu virsmu bojāšanas.
  2. Siltini telpas. Siltuma rēķini ziemas mēnešos var uzkāpt līdz debesīm. Ne vienmēr tas pat nozīmē, ka telpās ir komfortabli strādāt – it īpaši, ja birojs ir vēsturiskās ēkās. Tai pat laikā, komandai vajag telpās labi justies, lai spētu fokusēties uz darbu un paliktu veseli. Izmanto burbuļplēvi, lai nosiltinātu logus – ar burbuļu pusi uz logiem. Materiāls ir pietiekoši caurspīdīgs, lai neradītu telpā papildus tumsu, un pietiekoši necaurlaidīgs, lai vējš netiktu tam cauri.
  3. Ietin pārnēsājamu vai uzglabājamu tehniku. Gadās reizes, kad birojā pieejamās elektroierīces ir steidzami jāpārved uz citu vietu – piemēram, projektors uz svarīgu prezentāciju -, un nav pienācīgas somas, kurā ielikt to pārvadāšanai. Tādos gadījumos vienkārši ietin šo priekšmetu burbuļplēvē, un tehnika būs drošībā. Tas pats attiecas arī uz tehniku vai trausliem priekšmetiem, kurus izmanto reti. Brīvi turot lietas plauktos, uz tām krāsies putekļi un jau iepriekš pieminētās nejaušās švīkas no garāmgājējiem. Burbuļplēves apvalkā tās saglabāsies kā jaunas ilgāk.
  4. Izmanto kā dekoru. Ja konferenču vai uzgaidāmā telpa kliedz pēc garlaicības, varbūt ir laiks ķerties pie radoša darba! Burbuļplēve, uz kuras uzsmērēta krāsa, uz virsmām atstāj ļoti īpatnēju rakstu. Izmanto to un paspēlējies uz kanvas, papīra vai pat sienas! Burbuļplēves krāsu raksts, ļaujot vaļu saviem mākslas talantiem, var radīt ļoti labu dekora elementu un atsvaidzināt telpas izskatu.
  5. Uzturi kārtībā trubas. Līdzīgi kā ar telpu siltināšanu – biroju telpās, kas nav tik labi apsildītas vai arī nestrādā regulāri, santehnikas uzturēšana var kļūt ļoti izaicinoša. Ja ūdens trubās sasalst, ir lielāka iespēja tām ātri sabojāties. Lai aizkavētu trubas no sasalšanas pašā aukstākajā gadalaikā, aptin tās ar burbuļplēvi. Starp citu, līdzīgu principu var pielietot arī augiem podos, kas atrodas aukstās telpās.
  6. Stresa noņēmējs. Ne vienmēr vajag stresa bumbiņas, lai pārvarētu izaicinošu dienu! Ja ofisā pēc pārvākšanās ir palikusi burbuļplēve, kāpēc gan to nenovietot konkrētā vietā, kur cilvēks var uz brītiņu atslēgties no darba pienākumiem un vienkārši pārspridzināt pāris (vai ļoti daudz) burbulīšus. Īsa pauze ļaus smadzenēm atjaunoties, un kolēģu (arī Tavas!) stresa pilnaš dienas kļūs par kripatiņu vieglāk pārvaramas.
  7. Mašīnu vējstiklu aizsardzībai. Ja ziemā ir apnicīgi un laikietilpīgi katru rītu un vakaru pēc darba tīrīt ledu un sniegu no mašīnas priekšējā loga, pārklāj to ar burbuļplēvi un nostiprini ar krāsotāju papīra līmlenti (vai citu, ne pārāk spēcīgi līpošu). No rīta un vakarā varēsi doties, kur vajadzīgs, neuztraucoties par papildus laiku mašīnas savešanai darba kārtībā.
  8. Uztaisi savu termokrūzi. Nu jau esam noskaidrojuši, ka burbuļplēves galvenā īpašība, kuru parasti uzsver mazāk, ir siltuma izolācija. Īpaši karstās vai aukstās dienās izmanto to, lai paturētu savu dzērienu karstu vai siltu ilgāk, aptinot to ap krūzi vai glāzi. Šādi ir divi labumi – viens, pareizi uzturēta temperatūra, un otrs – Tavs stresa noņēmējs ir tieši priekšā uz Tava galda, kad tas ir vajadzīgs!

 

Vienalga, vai esat nesen pārvākušies un burbuļplēve vēl stāv kastēs, vai arī jāpatukšo skapji, kuros tā stāv jau ilgi – ceram, ka iedvesmojies kādam no šiem izmantošanas veidiem. Ziema ir labākais laiks, kad šo burvīgo, parasti tikai pārvadāšanai vai jautrībai atstāto priekšmetu izmantot maksimālam labumam biroja telpās un ārpus tām.