7 ieteikumi, kādu mūziku klausīties darbā

Mūzika – vajadzīgās atmosfēras radītāja katrā dzīves situācijā, glābiņš, kad vajag noslēpties, un enerģizētājs, kad jāsaņemas. Varbūt neapzināti, bet visticamāk jau izmanto mūzikas spēku savā darba dienā pie datora vai citur birojā.

Kā mūziku izmantot savā labā, lai uzturētu enerģiju un fokusu visas dienas garumā?

Ja darbu sadala divās daļās, katrai no tām var piemeklēt vajadzīgo atskaņošanas sarakstu, kuru klausīties savās austiņās vai skaļruņos, ja visi kolektīvā esat uz viena viļņa.

Kas ir šīs divas darbu daļas?

Viena ir rutīnas darbu darīšana, un otra – darbi, kas prasa radīšanu un iedziļināšanos. Sīkāk par katru no tiem zemāk.

 

Rutīnas darbi? Enerģizējies!

E-pastu vai papīra vēstuļu kārtošana, biezu dokumentu kopēšana vai printēšana, mārketinga bukletu locīšana, ciparu ievadīšana, savas darba vietas sakopšana. Katrs no mums laiku pa laikam saskaras ar tāda tipa rutīnas darbiem. It kā laikietilpīgi, tomēr paralēli iespējams darīt ko citu.

Ja esi viens no tiem, kam šādi darbi liek noskurināties – garlaicīgi! -, izmanto mūziku savā labā, lai garlaicību aizdzītu!

Ko klausīties:
  • Savu mīļāko mūziku, pie kuras var dejot un dziedāt līdzi – izrādās, tā aktivizē tās smadzeņu daļas, kas rada patīkamu sajūtu pēc labi paēsta ēdiena;
  • Enerģiskas dziesmas – piemēram, ieslēdz radio, kur bez mitas iet populāra mūzika;
  • Podkāstus – nav mūzika, tomēr vari izmantot laiku, lai lietderīgi sevi izglītotu vai izklaidētu. Tagad angļu un krievu valodās var atrast lejupielādējamus raidījumus teju par jebkuru tēmu. Izvēlies klausīties iedvesmojošas sarunas ar nozares profesionāļiem, izklaidējošus komiķu stāstus vai izzinošu materiālu par tematu, ko vispār nepārzini, bet gribi iepazīt.

 

Darbiem vajag fokusu? Nomierini prātu!

Var teikt – jebkurš cits darbs. Zini, ka nevēlies,ka Tevi kāds pārtrauc, jo pēc tam grūti sakoncentrēties atpakaļ uzdevumā. Piemēram, e-pastu atbildēšana, projekta plānošana, izpēte, analīze, ideju apstrāde, sarežģīta rēķināšana.

Ko klausīties:
  • Klasisko mūziku. Neskaitāmi pētījumi ir pierādījuši, ka klasiskās mūzikas, piemēram, Mocarta, klausīšanās uzlabo IQ testa rādītājus. Kas nozīmē – palīdz domāt un labi koncentrēties!
  • Dabas skaņas. Youtube ir daudz bezmaksas video ar dabas skaņām – okeāna viļņiem, lietu un pērkona negaisu, putnu čivināšanu. Ne par velti! Dabas skaņas var paaugstināt uztveres spējas, koncentrēšanos, un palielināt iekšējo mieru.
  • “Baltā trokšņa” skaņas. Angļu valodā vari šīs skaņas atrast, tieši iztulkojot šos vārdus: “White Noise”. Tie ir fona trokšņi, kas apvieno visas iespējamās frekvences, un kļūst arvien populārāki atvērtā tipa biroju darbinieku austiņās. Tādos čalas un sarunas ļoti kaitina, kad jākoncentrējas, un, līdz ar to, var novest pie zemākas produktivitātes. Izvēlies dzelzceļa skaņas, cilvēku murdoņu vai pat aplikācijas, kurās vari uzslēgt sev tīkamāko frekvenci – piemēram, šeit. Balto trokšņu skaņas nevajadzētu klausīties pārāk skaļi, jo tā būs liela slodze ausīm.
  • Enerģisku mūziku. Ir brīži, kad nomierināšanās var nelīdzēt. Ja dari darbu, kam svarīga ir pārliecība par sevi un augsts enerģijas līmenis, piemēram, gatavo runu sapulcei, pāris iedvesmojošākās dziesmas, kuru laikā jūties ar superspējām, būs tīri laikā. Pētījumi pierādījuši, ka cilvēki, kuri klausās šādu mūziku pirms debatēm, daudz biežāk iesaistās un uzdrošinās pirmie izteikt savu viedokli.

 

Laiks paķert austiņas vai pagriezt skaļāk skaļruņus, un izmantot mūzikas spēku sev vēlamajā virzienā!