6 veidi, kā hobiji uzlabo darba spējas

Bieži jauna darba nedēļa sākas ar sarunām par brīvdienām un darba efektivitātes sapulcēm, divām šķietami nesavienojamām tēmām. Tomēr tā gluži nav.

Hobiji, ar kuriem Tu nodarbojies brīvajā laikā, var uzlabot arī darba spējas! Šeit ir pāris veidi, kā.

6 veidi, kā hobiji uzlabo darba spējas

1 Efektīvāka laika organizēšana

Iikdienas steigā bieži šķiet, ka ar 24 stundām diennaktī nepietiek. Ja atrodi aktivitāti, kura Tev patiešām patīk, laiku tai atradīsi vienmēr. Tādēļ piesakies uz jogas vai deju nodarbību pusdienlaikā, tā iemācīsies pabeigt darbus līdz noteiktajam termiņam, lai nodarbībā vari koncentrēties uz notiekošo, nevis domāt par nepadarīto. Caur hobiju arī vari atrast veidus, kā savienot vairākus darbus vienlaicīgi.

Piemēram, ja Tavs hobijs ir ēdiena gatavošana, kamēr cepetis ir krāsnī, vari gatavot salātus vai risināt krustvārdu mīklu ziņu portālā, drīz vien šīs prasmes nemanot ieviesīsies arī darba plānošanā.

2 Loģiskās domāšanas stimulēšana

Tādas nodarbes kā šaha spēle, videospēles vai stratēģijas galda spēles ļauj Tavam prātam domāt pāris gājienus uz priekšu. Kad esi pieradis to darīt spēles laikā, arī ikdienā redzi iespējas veiksmīgāk darboties ar ikdienas pienākumiem, reaģēt uz situāciju, tomēr paturēt prātā galveno mērķi.

3 Radošās domāšanas attīstīšana

Grāmatu lasīšana, gleznošanas un mūzikas nodarbības Tev palīdzēs iemācīties izmantot jau esošo, lai radītu kaut ko jaunu. Darba ikdienā bieži ir vajadzīgs svaigs skats, lai radoši un veiksmīgi tiktu galā ar problēmām, kad pierastie risinājumi vairs nav efektīvi. Šajā brīdī Tavi ar mākslu saistītie hobiji, precīzāk, un to attīstītās spējas tiks novērtēti.

4 Paplašina apvārsni

Satiekot cilvēkus, kurus vieno hobiji, ir vieglāk atvērties arī personiskā plāksnē. Satiekot citus profesionāļus grāmatu klubā vai māla veidošanas nodarbībās, Tev būs iespēja paskatīties uz ikdienu no citas puses. Arī valodas mācīšanās un ceļošana ļauj iepazīt citas kultūras, citas perspektīvas, pieradina Tevi skatīties plašāk, ieraudzīt jaunus risinājumus.

5 Pašapziņas celšana

Jauni panākumi hobijā, vienalga, vai tā būtu maratona noskriešana, vai filcēts dzīvnieciņš, Tev dos pārliecību, lepnumu par sevi, Tu sevi pārsteigsi arvien ar jauniem sasniegumiem, izaicinot nospraust lielākus mērķus.

Hobiji, sevišķi to izvēle, Tev arī ļaus iepazīt sevi, saprast savas stiprās un vājās puses. Iepazīstot sevi, Tu varēsi nest lielāku pienesumu darba vidē, arvien biežāk piedāvājot palīdzību jautājumos, kas skar Tavas stiprākās spējas.

6 Stresa mazināšana

Ja Tavs hobijs ir fiziski aktīvs vai tieši pretēji – monotona vienas darbības atkārtošana, kā tamborēšana vai gammu spēlēšana uz klavierēm-, tas ļauj Tavai domāšanai atslēgties no ikdienas problēmām. Koncentrējoties uz notiekošo, smadzenes daudz efektīvāk var apstrādāt ikdienā uzņemto informāciju. Līdzīgi, kā tas notiek meditācijas laikā. Tādā veidā ātrāk nonāksi pie problēmas risinājuma, kad tas nepieciešams, pat nedomājot par to.

Beidzoties darba dienai vai nedēļai, padari savu dzīvi aizraujošāku, ļaujoties hobijam. Vienalga, vai tā ir dārzkopība, ēdiena gatavošana, vai puzles likšana kopā ar bērnu, atceries, ka ieguvums būs ne tikai īslaicīgs prieks, bet tā Tu nemanot attīstīsi arī darbam nepieciešamās prasmes.