5 veselīgas uzkodas, ko ņemt uz darbu

Pēcpusdienās parasti gribas ko uzkost, tāpēc var gadīties, ka steigā paknakstāmies gar biroja konfekšu grozu vai aizskrienam pēc Snikera. Paņemot līdzi “klasiskās” veselīgās uzkodas – augļus, dārzeņus, riekstus – ne vienmēr sanāk remdēt izsalkumu. Un, galu galā, cik tad rīsu galetes ēdīsi!

Piedāvājam 5 risinājumus veselīgām uzkodām, ko ņemt uz darbu – gan sātīgi, gan ātri sagatavojami, gan labi ķermenim.

1 Humuss ar dārzeņiem

Ja bieži sanācis vilties dārzeņos kā uzkodā – sak’, uz darbu paņēmu līdzi burkānus, jēga maza, gribēju ēst jau pēc 5 minūtēm – šī ir ļoti laba opcija. Tiem pašiem burkāniem papildus pievieno humusu – šobrīd veikalos to ir ērti nopirkt. Ja nē, recepte ir vienkārša – vārītu turku zirņu burciņa, citrona sula, olīveļļa, pētersīļi, ķiploka daiviņa, sāls. Mājās paeksperimentē ar piedevu proporcijām, jo tās var atšķirties pēc gaumes, un ņem traukā līdzi uz biroju!

Jāatceras, protams, ka, lai arī sātīgs, humuss ir viens no ēdieniem, kad “veselīgs” nenozīmē “maz kalorijām”, tāpēc ja šobrīd “vēro” savu svaru, labāk pieturēties pie 2 ēdamkarotēm gardās pastas 🙂

2 Popkorns

Gaisīgs un ilgi ēdams – popkorns var būt laba uzkoda ne tikai kinoteātros. Popkornu ēst var ilgi, maziem kumosiņiem. Veselīgāk, protams, būs gatavot mājās, nevis pirkt veikalā pieejamās, mikroviļņu krāsnij gatavās popkorna pakas. Vienkārša iemesla dēļ – šādās paciņās ļoti bieži var tikt pievienots liels daudzums tauku, sāls un citu piedevu, kas padara popkornu gardu – tomēr ne veselīgu.

Gatavojot mājās, varēsi kontrolēt eļļas daudzumu labās robežās un pievienot mīļākās garšvielas. Pie tam – popkornu gatavot ir ļoti ātri!

3 Tortiljas

Ja šad un tad veikalos vai kafejnīcās pērc tortiljas, mājās vari pagatavot veselīgākas un ne mazāk gardas versijas. Piemēram, to pašu humusa ēdamkaroti uzklāt uz lavaša, pārbērt ar zaļumiem, piemēram, rukolu vai salātu miksli, sarīvēt 1 burkānu un uzvērt uz lavaša, ietīt. Pārgriez uz pusēm, ietin cepampapīrā – lūk! Ērta un sātīga uzkoda.

Ja vēlies sātīgāku lavašu, pirms ietīšanas dārzeņiem pārber pāri sēkliņu maisījumu.

4 Rupjmaize ar avokado

Tiem, kam patīk mazas, bet ļoti sātīgas uzkodas! Avokado jeb dabā augošais sviests ir pilns ar veselīgajiem taukiem, savukārt rupjmaize dos daudz šķiedrvielu un noturēs sāta sajūtu ilgākam laikam. Arī pagatavošana ir elementāra – uz rupjmaizes uzliec avokado šķēli, saspaidi, un pārkaisi ar kaltētu baziliku, sāli vai pipariem. Gatavs! Ja nu vēlies, vari pievienot arī tomātu gabaliņus, kā attēlā, ja Tev tādai maizei ir ērti pārvadājams trauks.

5 Pusdienu take-away

Ja esi no tiem, kas bieži no pusdienām nāk atpakaļ uz biroju noguruši labā ēdiena daudzuma dēļ, varbūt noder šāds triks. Sadali maltīti un daļu paņem līdzņemšanai! Mūsu biroja palīgi tā ir darījuši, un tas ir lielisks veids, kā saglabāt enerģiju cauri visai dienai un ietaupīt (ak, dārgās pirms-algas dienas!).

Kā rīkoties? Piemēram, ja ņem kompleksās pusdienas, zupu palūdz līdzņemšanai, un izmanto to kā papildus ēdienreizi, kad uznāk izsalkums pēcpusdienā. Ēdiens būs sātīgs, un liela iespēja, ka enerģijas pietiks līdz pat vakariņām mājās. Un pat nekas nebūs jāsagatavo iepriekš!

Paēdis cilvēks ir laimīgs cilvēks – novēlam šajā rudenī sevi pabarot ar prātam un ķermenim labiem našķiem 🙂