5 veidi, kā vasarā radīt jautrību birojā 

Jautra darba vide var nozīmēt to, ka kolēģi viens otram uzticas pietiekami daudz, lai justos brīvi. Savukārt uzticēšanās un brīvība ikvienam darbiniekam dod lielāku drosmi izpaust jaunas un radošas idejas, kuras var uzlabot visas komandas (vai pat uzņēmuma) darbu. 

Ne tikai tāpēc birojā ir svarīga jautrība. Tā gluži vienkārši padara biroju par vietu, uz kuru katru dienu nākt ar prieku!

Šajā blogā atradīsi viegli īstenojamas idejas tam, kā birojā radīt jautrību siltākajā gadalaikā – vasarā.

1. Jautrība caur humoru un jokiem.

Ja jums ir kopīga humora izjūta – ideāli! Foto: Unsplash

Vai Jūsu kolektīvā ir vienota humora izjūta? Ja jā, izcili, ja vēl neesat to kopīgi izpētījuši – ir īstais laiks to darīt! Izveidojat smieklīgo T-kreklu dienu. Pusdienlaikā kopīgi noskatāties kādu labu komiķa uzstāšanos. Nopērkat paziņojumu dēli vienam mērķim – lai pie tā regulāri piespraustu smieklīgus jokus, smieklīgu biroja atgadījumu pierakstus. Nedēļas beigās apbalvojat smieklīgākā joka vai atgadījuma atradēju/autoru.

2. Jautrība caur spēlēm.

Spēle ir viens no vienkāršākajiem veidiem, kā birojā ienest papildus aizrautību. Lietainā un vēsā dienā, piemēram, ikvienu ļoti pacilās datorkrēslu ātrbraukšanas turnīrs. 

Siltākās dienās izmēģinat, piemēram, biroja foto orientēšanos. Balvā – vasarīgi augļi vai saldējums.

3. Jautrība caur ēdienu (vai dzērienu) gatavošanu. 

Nekas tik ļoti nesaliedē kā ēdiens, vai nav tiesa? 🙂 Kādā pusdienlaikā izveidojat kopīgu ēst gatavošanas pasākumu, kurā pagatavot kādu vasarīgu ēdienu. Piemēram, auksto zupu, augļu salātus, lavašu ar jūras veltēm. Ja kādam no kolēģiem ēst gatavošana ir hobijs, palūdz, lai viņš vai viņa pamāca pārējos un padalās ar gardākajām vasaras ēdienu receptēm. Iegūsiet ne tikai jaunas idejas ēdienkartei, bet arī jautrību, kopīgi gatavojot!

Kopīga ēst gatavošana nekad nenāk par sliktu 🙂 Foto: Unsplash

4. Jautrība caur sportu.

Kopīga izkustēšanās, ieteicams, brīvā dabā, iedos papildus enerģiju atlikušajai darba dienai. Ne obligāti ir jāaicina treneris vai jāīrē sporta laukumi. Izmēģināt, piemēram, sporta nedēļu, kurā katru dienu kāds no kolēģiem izdomā vieglu un aizraujošu sporta aktivitāti, ar kuru sākt dienu vai sevi enerģizēt pēc pusdienām. Jā, arī ātra pastaiga pa skaistu parku vai 10 minūšu lidojošā šķīvīša mētāšana skaitās, ja tas jums raisa prieku un izkustina muskuļus!

5. Jautrība caur biroja iekārtošanu.

Jau rakstījām, kāda nozīme ir dažādām krāsām, lai birojā radītu vēlamo vidi. Vari izmantot to, vari vienkārši izveidot īsu pēcpusdienas pasākumu, kurā katrs kolēģis izrotā biroju un savu galdu tā, lai ir patīkamāk tajā atrasties. Piemēram, uz galda noliekat sirsnīgu foto ar ģimeni, ceļojumiem. Visā birojā izvietojat skaistus podiņus ar puķēm vai zaļumiem (kaut vai kaktusiem, galvenais, ņem vērā, cik rūpīgi augu kopēji esat, izvēloties augus). Papildināt biroja telpas ar krāsainiem, vasarīgiem dekoriem. Tas ir vienkāršs, bet efektīvs veids, kā radīt atbrīvotāku, patīkamāku vidi pat tad, kad jāstrādā. 

——-

Kā arī, ja redzi, ka visam birojam papildus prieku radītu ballīte, reģistrē pavadzīmi virs 60 EUR+PVN biroja preču pirkumiem labakie.lv e-veikalā, un laimē dāvanu karti ballītei 500 EUR vērtībā!

Loterija biroja preču iegādei
Spied uz foto un uzzini vairāk!