5 padomi vecākiem, kā veiksmīgāk sagatavoties skolai kopā ar bērnu

Kā pārliecināties, ka visi – gan Tu, gan partneris, gan pats mazais teicamnieks – esat gatavi skolai?

Ieskaties piecos ieteikumos, kā palīdzēt sev un bērniem sagatavoties jaunajam skolas gadam!

1. Parūpējies par skolas precēm, mugursomām, drēbju komplektiem vienā dienā.

Iepriekšējā blogā jau rakstījām – iepirkšana vairumā palīdz ietaupīt laiku ilgtermiņā. Tas pats ir ar visām skolas precēm. Labāk atrast veidus, kā maksimāli visu sapirktu vienuviet un, ja zini, ka noderēs, vairumā vai konkrētā komplektācijā.

Piemēram:

 • Velti vienu dienu, kad sapirkt visu mazajam nepieciešamo skolai – kancelejas preces, datoru, mugursomas, drēbes, apavus u.c. skolas preces
 • Iepērcies interneta veikalā – šādi aiztaupīsi laiku un nervus, braucot uz un no veikala un diskutējot ar mīļo atvasi, kāpēc nav nepieciešami vēl 3 spīdīgi zīmuļi ar mīļāko filmas varoni; (turklāt, internetā var atrast jau gatavus komplektus kancelejas precēm pa klasēm, kas ir praktiski pāris klikšķu jautājums);
 • Nomēri proporcijas bērna izmēram apģērbam un apaviem, ja bērnam patīk konkrētas drēbes (piemēram, konkrēti džinsi), nopērc tos lielākā skaitā. 
 • Izvēlies datoru, kura ietilpība ir ērti papildināma nākotnē, un kas ir ērti pārvietojams. Ergonomisks risinājums, ir, piemēram, All In One datori, kas palīdz bērnam sēdēt veselīgākā pozā, darbojoties pie datora, bet aizņem maz vietas un, bērnam augot, būs viegli pārvietojams un pielāgojams jaudā un ietilpībā.

Kas svarīgi! Pat, ja Tava atvase ir ar labu raksturu vai vienkārši gribi viņu iepriecināt, ļaujot izvēlēties sev patīkamākās lietas, der atcerēties, ka pats skaistākais penālis būs papildus izdevumi nākotnē, ja tur nesatilps viss stundām nepieciešamais. 

2. Parūpējaties, ka gan bērniem, gan pieaugušajiem ir skaidri visas ģimenes dienas ritmi un sadzīviskas sistēmas. 

kancelejas preces skolai
Konkrēts dienas ritms – kad ceļamies, kad ēdam brokastis, kad vakariņas – visai ģimenei būs kā labs atbalsts dienām, kad viss cits šķitīs lielā haosā. Foto: freepik.com
 • Kur un kā nokļūsim uz un no skolas. 
 • Cikos iesim gulēt.  
 • Cikos beidzas stundas. 
 • Kāda būs kabatas nauda un kurās dienās bērns to dabūs. 
 • Kādi ir mājas darbi un to sadalījumi katram ģimenes loceklim. 
 • Kā bērns ēdīs pusdienas (ieskaties šajā blogā ātrām idejām pusdienu pagatavošanai).

3. Izrunā svarīgus atbildību un dienas ritmu jautājumus arī ar savu otro pusīti. 

 • Kurš kurās dienās uzņemsies rūpes par bērnu; 
 • Kādi būs katra pienākumi;
 • Kurš vedīs bērnus uz un no skolu.

Varbūt der izveidot pie sienas pieliekamu kalendāru, lai atcerētos, piemēram, kurās dienās kuram bērnam ir pulciņi vai cikos beidzas stundas. 

Protams, bērni ir neparedzami un plāni var mainīties, tomēr šis dod papildus drošības sajūtu un pat, iespējams, radīs patīkamu satraukumu par jauno dienas ritmu, īpaši, ja Tavs bērns ir topošais pirmās klases skolēns. Līdzīgi, kā skolas vecumā, pētot savas jaunās skolas preces, jaunos zīmuļus un klades, un nevarot sagaidīt, kad pienāks skola, lai to varētu likt lietā.

4. Izrunā, kas Tavu bērnu visvairāk satrauc no jaunā skolas gada sākuma.

Dažreiz bērnam negribas iet uz skolu, tad der pārrunāt, kas tieši viņu uztrauc. Piemēram, jauni klasesbiedri? Sekmes konkrētos priekšmetos? Izgāšanās klasesbiedru priekšā? Skaties, vai un kā vari palīdzēt vai vismaz ieteikt risinājumus, piemēram, sarunāt papildus konsultācijas ar skolotāju grūtākos priekšmetos; ieteikt veidus, kā iejusties klasē no savas pieredzes.

5. Parūpējies par savu mieru un labsajūtu.

Vecākiem ir viegli pakārtot savas intereses ģimenes vārdā, tomēr ir īpaši svarīgi parūpēties par sevi īpaši strespilnos mēnešos. Atbrīvo kaut vai 10-15 minūtes dienā, kad veltīt laiku nomierinošām nodarbēm, grāmatas lasīšanai, pastaigām dabā vai sportam. Tā vieglāk spēsi pielāgoties mūždien neparedzamajām situācijām, kas, bez šaubām, radīsies gan pirms, gan skolas laikā. 

piegāde rīgā skolas preces
Mums vajag uzņemt spēkus, lai tos varētu veltīt bērniem. Foto: freepik.com

—-

Nav laika iepirkties skolai? Ieskaties, kā lēti un ātri atrisināt kancelejas preču iegādi bērnam ar pāris klikšķu palīdzību!

Šeit iegādājies skolas preču komplektus 1., 2.-3., 4. un 5.-9. klasei.