5 padomi papīra smalcinātāja izmantošanai

Ja ikdienā izmanto papīra smalcinātāju, droši vien jau zini, cik svarīgi, lai tas darbotos ātri un kvalitatīvi. Tā, lai uz to varētu paļauties! Tik smalkai ierīcei ir nepieciešama rūpīga kopšana, lai tā spētu ilgstoši palīdzēt konfidenciālu datu un citu dokumentu iznīcināšanai.

Ievēro šos padomus un samazini nepatīkamus pārsteigumus no papīra smalcinātāja līdz minimumam.

1. Regulāri ieeļļo smalcinātāju ar tam paredzētu papīra smalcinātāju eļļu.

Darbošanās ar papīra smalcinātāja eļļu  var likt justies kā prasmīgam ķīmiķim – foto vizualizācijas nolūkiem 🙂 Foto: Unsplash.com

Uzklāj eļļu uz papīra lapas un izlaid caur smalcinātājam, atkārto vairākas reizes. Tā visas papīra smalcinātāja detaļas tiks iekustinātas un neizraisīs nevajadzīgu berzi, kas, savukārt, paātrina papīra smalcinātāja “novecošanu”, ātrāku nolietojumu.

2. Vienmēr izņem metāla vai plastmasas daļiņas no papīra, ko smalcini.

Lai arī labākie papīra smalcinātāji bez rūpēm smalcina CD, kredītkartes un citus cietākus materiālus, daudzi papīra smalcinātāji ir domāti tikai tik maigam materiālam kā papīrs, un var sabojāties, ja starp asmeņiem regulāri nonāk metāla priekšmeti. Piemēram, saspraudes, papīra skavas vai citas metāla, plastmasas daļas, ar kurām mēdz būt sastiprināti dokumenti. Tieši tāpēc Tu nekad nenošausi greizi, ja pirms smalcināšanas no dokumentiem izņemsi visas daļiņas, kas nav papīrs.

3. Vienmēr lieto smalcinātāju atbilstoši instrukcijā norādītajai slodzei.

Tāpat kā mašīnas – dažas ir domātas braucienam uz veikalu pa pilsētu, citas spēj vest pa Amazones džungļiem. Ja birojā pieejams smalcinātājs, kura kapacitāte ir, piemēram, 100 papīra lapas dienā, šajā kapacitātē vajadzētu iekļauties. Citādi smalcinātāja motors var regulāri pārkarst, lapas iesprūst mehānismos, un Tu – ātri vien vari attapties, ka pašā svarīgākajā brīdī tehnika atsakās darboties.

4. Vienlaicīgi smalcini tik lielu daudzumu, kā norādīts instrukcijās.

Ja nepieciešams, piefiksē smalcinātāja apjomus un turi smalcinātāja tuvumā. Foto: Unsplash.com

Ne tikai dienas kapacitāte, arī vienā reizē pieļaujamais papīra lapu daudzums ir būtisks ilgtspējīgam papīra smalcinātāja darbam. Ja liksi lielāku papīra lapu daudzumu, kā vienā reizē paredzēts, papīrs var iesprūst un Tev būs liekas nervu šūnas jātērē šīs situācijas risināšanai.

5. Regulāri iztīri asmeņus no smalkām papīra daļiņām.

Atvieno smalcinātāju no elektrības, un ar smalku otiņu vai trulu, plānu priekšmetu iztīri smalcinātāja asmeņus no mazajiem papīra gabaliem, kas sakrājušies smalcinātājā. Arī tas var aizkavēt biežu papīra iesprūšanu smalcinātājā. Ja tas tomēr noticis, nekādā gadījumā nerauj papīru ārā – paskaties, vai smalcinātājam nav atpakaļgaitas funkcija. Ja ir, izmanto to; ja ne, atvieno papīra smalcinātāju no elektrības, noņem, ja iespējams, to papīru, kas nav iesprūdis, un uzmanīgi ar pinceti izvelc iesprūdušo papīru.

——-

Papīra smalcinātāja eļļu vai jaunākos papīra smalcinātājus, ja jūti, ka šobrīd nepieciešams jaudīgāks modelis, vari apskatīt šeit. Ja vēlies savā nodabā izpētīt, pēc kādiem kritērijiem izvēlēties papīra smalcinātāju, ieskaties šajā bloga rakstā.

Ja Tev ir jautājumi, kā izmantot konkrēto papīra smalcinātāju, vai nepieciešams jauns, sazinies ar mūsu pārdošanas daļu.