5 knifi, kā padarīt biroja telpas siltākas

Pārāk aukstas biroja telpas kaitē darba kvalitātei. Kā?

Pirmkārt, kad mums ir auksti, pie konkrētas robežas ķermenis vairs nespēj domāt par darbu, jo nepieciešams sasildīties, lai spētu normāli funkcionēt (cerams gan, ka nekad nenokļūsi tādos darba apstākļos, brr!). Šādā situācijā grūti runāt par darba kvalitāti.
Otrkārt, pārāk aukstās telpās darbinieki pieļauj vairāk kļūdas. Kornvelas Universitātes pētījumi liecina, ka 20 grādos pēc Celsija tiek pieļautas par 44% vairāk kļūdu kā 25 grādu temperatūrā pēc Celsija.
Treškārt, pārāk aukstas biroja telpas samazina draudzīgumu. 2008. gada pētījumā secināts, ka cilvēki, kad viņiem salst, jūtas un izturas vairāk izolēti no pārējiem. Viņi citus redz kā mazāk draudzīgus, un izturas mazāk draudzīgi arī paši. Tas noteikti var ietekmēt gan klientu servisu, gan sadzīvi mūsu pašu kolektīva starpā.
Likumā noteiktā gaisa temperatūra biroja vidē Latvijā ir 20-28 grādi pēc Celsija.

Ko darīt, ja birojā telpas ir pārāk aukstas?

Ne vienmēr gadās, ka birojā tik brīvi iespējams regulēt temperatūru – ēkas jau sen prasa remontu, vai nākas sēdēt tuvu atvērtām durvīm, vai gluži vienkārši esi salīgs cilvēks.

Ieskaties šajos knifos, kā padarīt biroja telpas siltākas, ja dažādu iemeslu dēļ temperatūra Tavā birojā ir par zemu.

5 knifi, kā padarīt aukstas biroja telpas siltākas

1 Vienmēr turi pa rokai kārtas ar apģērbiem

Kašmira džemperi, papildus vilnas zeķes, sporta jakas vai džemperi; siltas šalles – tie visi ir iespējamie varianti, ko turēt birojā gadījumiem, kad paliek par aukstu. Vienkārši papildini savu apģērbu ar papildus kārtu. Ja aiz galda neviens neredz un no durvīm pūš vējš uz kājām, dažreiz pat silts pleds var būt labs risinājums.

2 Piebīdi telpas ar mēbelēm

Ne par velti agrāk pie sienas karināja paklājus – jebkas, kas samazina atbalsi telpā (mēbeles, audumi, elektroiekārtas), labāk palīdz arī regulēt temperatūru un neļauj, sarunvalodā sakot, vējam ieskrieties caur telpām. Piebīdi mēbeles tuvāk tām vietām, no kurām nāk aukstums; sabīdi tuvāk elektroierīces, no kurām nāk siltums. Iespējams, šķiet muļķīgi, bet bieži tas strādā.

3 Biežāka izkustēšanās

Ķermenim kļūst siltāk, kad asinis strauji riņķo pa ķermeni. Dodies biežākās pastaigās pie kolēģiem, pa biroja telpām (kas palīdz arī uzturēt labāku formu!); ja kolektīvs ir atsaucīgs, varbūt pat varat ieviest pāris minūšu vingrošanu ik pēc stundas vai divām! Tas palīdz ne tikai sasilt – arī smadzenēs piekļūst vairāk skābekļa, ieplūst vairāk asiņu, un prāts darbosies labāk (runājot par produktivitāti!)

4 Vāri karstus dzērienus

Karstais tvaiks no tējkannas piesildīs telpu, karstais šķidrums – sasildīs no iekšienes. Tēja, kafija, augļu dzērieni – jebkas, kas garšo derēs, lai birojā kļūtu siltāk.

5 Iegādājies mazu sildītāju tieši savam galdam

Ja nu gadās, ka citiem aukstums traucē mazāk kā Tev, iespējams ir vērts iegādāties mazu ventilatoru-sildītāju, ko ik pa laikam ieslēgt un turet tieši sev blakus uz rokām, kas salst visvairāk.