5 idejas sporta svētku aktivitātēm biroja saliedēšanai

Gribas sporta spēles, kas saliedēs arī, atpakaļ birojā esot. Viesu māja jau noīrēta, bet nav sanācis laika pieķerties nekam citam. 

Viss kārtībā! Uzņēmuma sporta svētki var būt aizraujoši arī ar minimālu sagatavošanos. Šeit būs piecas spēles, kuras ietver minimālu gatavošanos un var izmantot kā daļu no programmas, vai arī aizpildīt visu dienu.

 

1. Cilvēku mezgls

Spēles apraksts:

Der arī kā glābiņš pēdējā brīdī! Visi sastājas aplī, cieši klāt viens otram. Tik cieši, ka var salikt rokas kopā ar pretī stāvošajiem cilvēkiem. Tad katrs labo roku iedod savam pretī stāvošajam grupas biedram, un kreiso roku kādam citam, kas nestāv tieši blakus sānos. Grupai ir jātiek ārā no šī cilvēku mezgla, neatlaižot rokas vienam no otra (t.i., grupai jānonāk atpakaļ apļa formā ar sadotām rokām). Lai padarītu pasākumu izaicinošāku (jautrāku), var likt šo darīt uz ātrumu vai sadalīt lielo grupu mazākās grupās un uztaisīt sacensību, kura to izdarīs pirmā. Spēle aizņems 15-30min.

Kas ir jāsagatavo:

Nekas, ir tikai jāatnāk 8-20 cilvēkiem, vēlams, pāra skaitlī.

Ko tas trenē:

Labu komunikāciju grupā, komandas garu.

 

2. Padod ūdeni

Spēles apraksts:

Spēles dalībnieki (4-5 cilvēki) sastājas rindā viens aiz otra soļa attālumā. Katram rokās spainītis. Pirmajam spainītis pilns ar ūdeni. Viņa uzdevums ir pārliet savu ūdeni aiz muguras stāvošā spainī… paliekot ar muguru pret komandas biedru. Tas nozīmē – jālej, rokas ceļot pāri galvai, uz aizmuguri. Tā turpina līdz rindas beigām. Uzvar komanda ar vislielāko ūdens daudzumu pēdējā spainītī.

Kas ir jāsagatavo:

Plastmasas spainīši, minimums 2-3l ietilpībā, minimums 4-5 (lai viena komanda vienlaicīgi var šo pildīt)

virtuves svari (lai uzzinātu ūdens daudzumu beigās),

viegla piekļuve tīram ūdenim.

Ko tas attīsta:

prasmi kļūdīties, draudzību kolektīvā, radošumu un spēju veselīgi pasmieties par sevi.

 

3. Kartona laivu būvēšanas sacensības

Spēles apraksts:

Sporta spēles notiek ūdens tuvumā? Perfekti! Katrai komandai dotas 2-4 stundas laika izdomāt, uzmodelēt un uzmeistarot savu laivas versiju. Pēc tam viena pēc otras sporta spēļu komandas prezentē savus kartona laivu modeļus un, protams, izmēģina laivas darbībā. Pirms sēžaties laivās, gan jānodrošinās ar glābšanas vestēm, ja ūdens ir dziļš.

Kas ir jāsagatavo:

kartons (vari arī izmantot birojā esošās, tukšās kastes),

līmlente (daudz līmlentes),

šķēres vai izturīgs papīra nazis (katrai komandai viena līdz divas).

Ko tas trenē:

komandas radošumu, problēmu risināšanu, veiksmīgu komunikāciju, spēju strādāt ar ierobežotiem resursiem ierobežotā laikā.

 

4. Slēpņošana eko variantā

Spēles apraksts:

Šī spēle labi darbojas praktiski jebkur, kur nav pārāk līdzens un grupas  neredz viena otru no liela attāluma. Kolēģus sadala grupās pa 3-4, un iedod norādes uz pirmo punktu (katram atšķirīgu pirmo punktu). Katrai komandai blociņā jāpieraksta atrašanas laiks, komandas nosaukums un jāparakstās. Katrā blociņā sarakstītas norādes uz kādu no nākamajām vietām. Atkarībā no slēpņu skaita un sarežģītības, process var aizņemt no 1h līdz pat visai dienai.

Kas ir jāsagatavo:

  • Blociņi slēpņu vietām – par 1-2 vairāk nekā komandu skaits (drošības pēc, lai nepārklājas),
  • pildspalvas (uz komandu 2-3),
  • ūdens necaurlaidīgs materiāls, piemēram, slēdzamie maisiņi, kuros turēt blociņus,
  • papildus laiks sporta spēļu dienā, lai saliktu blociņus slēpņos,
  • Pēc izvēles – talismans pie katra no blociņiem (tad komanda var tos nofotogrāfēt kā papildus pierādījumu).

Ko tas trenē:

kā veiksmīgāk organizēt komandas darbu, lai visi kopā nokļūst līdz vienotam mērķim (vai nu atrodi blociņus, vai ne, šeit rezultāts ir svarīgs); radošo domāšanu.

 

5. Uzticies savam ceļam.. un kolēģiem

Spēles apraksts:

Ar līmlenti zālē iezīmē “taku” – aptuveni 2×4 m garu ceļu, nedaudz līkumotu, ar skaidru sākumu un beigām. “Takā” saliec priekšmetus, ideāli – pīkstošās gumijas pīlītes – , un papīra lapas ar milzīgu, marķieri uzzīmētu X. Tās būs “mīnas”.

Spēles dalībnieki, vismaz 2 vienlaicīgi no dažādām komandām, ar aizvērtām acīm iet cauri “takai”, klausoties biedru norādījumos no malas. Viņi nedrīkst ne iziet no ierobežojuma vai pieskarties līmlentei, ne arī uzkāpt uz papīra “mīnām”. Ja kāds to izdara, viņam jāsastingst tik ilgi, kamēr kāds no pārējiem takā esošie dalībniekiem neuzkāpj uz kāda no saliktajiem priekšmetiem, ideāli – pīlītēm vai citiem pīkstošiem priekšmetiem. Uzvar, kurš pirmais nogājis visu ceļu. Viens šāds gājiens var ilgt no 5 minūtēm līdz pat pusstundai.

Kas ir jāsagatavo:

Ko tas trenē:

Skaidru norāžu došanu, ieklausīšanos, uzticēšanos.

 

Lai lieliskiem piedzīvojumiem bagātas sporta spēles!

P.S. Ja esat kolektīvs, kam patīk kopīgi pasākumi, noteikti ir vērts pieteikties loterijā, kur galvenajā balvā – aizraujoši piedzīvojumi kolektīvam! Vairāk lasi šeit