5 biežākās WiFi problēmas un kā tās risināt

Atkal nav interneta? Nekrīti panikā, ir vienkārši risinājumi. Tik vienkārši, ka dažreiz pat liekas neticami. Tāpēc uzreiz ķersimies pie lietas – nekas nav kaitinošāks par datoru bez interneta, kad jānosūta svarīgs e-pasts. Saraksts ar biežākajām WiFi  uztvērēju problēmām un kā tās risināt.

 

1. Rūteris bieži un ilgstoši nedarbojas vai internets darbojas lēni visās ierīcēs

Pieslēdz vadus

Izmēģini pieslēgt rūteri datoram ar vadu. Ja interneta ātrums paliek tāds pats arī ar vadu, problēma, visticamāk, ir interneta pieslēgumā un ir jāsazinās ar interneta pakalpojumu sniedzēju.

Uzmanies no pārkaršanas

Šī ierīce būtībā ir mazs radio raidītājs, kas uz pilnu jaudu darbojas slēgtā, vairumā gadījumu slikti vēdinātā, kastē. Karstums tajā var kļūt tik liels, ka varētu uzgrauzdēt Tavu mīļāko kafijas šķirni. Ja uz rūtera stāv citi priekšmeti, tam ir pavisam viegli pārkarst un sākt uzvesties jocīgi. Parūpējies, ka rūteris ir vietā, kur tas var labi vēdināties.

Pārliec trīs skapjus tālāk

Tikai pāris metri var radīt milzīgu atšķirību. Turi rūteri tālāk no lieliem metāla priekšmetiem, tādiem kā plauktiem, atvilktnēm, seifiem, durvīm un sienām ar lieliem metāla dekoriem.  Tie var kavēt WiFi signāla pārraidi.

Restartē, atvienojot no elektrības

Liela daļa tehnoloģiju problēmu atrisinās ar šo ģeniālo metodi – vienkārši izslēgt un ieslēgt vēlreiz. Izrauj rūteri no kontakta, pagaidi vismaz 5-10, ideāli 30 sekundes, un iespraud atpakaļ. Ja rūteri birojā ir vairāki, atvieno no elektrības visus. Īpaši lētākajiem rūteriem vai Iespējamie risinājumi ierīcēm ar milzīgu noslodzi šī “profilakse” var būt nepieciešama reizi pāris nedēļās.

Nomaini antenu

WiFi antenas parasti ir īsas vai iebūvētas wireless uztvērējos. Dažos gadījumos papildus antena var palīdzēt signālam kļūt spēcīgākam.

Nomaini rūteri

Ja viss iepriekšējais nepalīdz, diemžēl ļoti iespējams, ka rūteris ir nokalpojis savu vecumu un jāiegādājas jauns.

 

2. Internets ir lēns vai nedarbojas dažās telpās vai stūros

Pārvieto rūteri

Līdzīgi kā iepriekšējai problēmai, rūteris gluži vienkārši var būt par tālu no ierīces, kurai internets jāuzķer, vai bloķēts. Jo tuvāk tas stāvēs visām elektroierīcēm, jo labāks būs savienojums.

Pārbaudi uztveršanas kanālu

Īpaši lielās biroja ēkās, Tavam rūterim var traucēt citu uzņēmumu ierīces. Tādos gadījumos kanāla nomainīšana var palīdzēt. Ar programmatūrām, piemēram, NetSpot, vari pārbaudīt visus tuvumā esošos interneta tīklus un kanālus, kuros tie atrodas. Ja tie ir pāsrslogoti, izvēlies citu, mazāk pārslogotu kanālu savam rūterim.

Ja ne viens, ne otrs risinājums nelīdz, Tava ofisa ierīces gluži vienkārši var būt par daudz vienam rūterim. Iegādājoties jaunu, jaudīgāku, vai papildus rūteri var palīdzēt noķert internetu plašākā diapazonā.

 

3. Internetam nepieslēdzas tikai viens dators

Restartē, izraujot kontaktu

Arī šeit dabojas vecais labais likums – restartē rūteri un paskaties, vai vēl joprojām ierīce nepieslēdzas. Ja ne, atslēdzies no rūtera caur datoru, izdzēs interneta pieslēgumu no automātiskajiem, un pieslēdzies vēlreiz. Ja tas nelīdz, restartē pašu datoru.

Palūdz palīdzību programmām

Ja darbojies ar Windows, ieraksti datora meklētājā “Troubleshooting” jeb “Traucējummeklēšana” un izvēlies sadaļu, kas identificē un labo tīkla aizķeršanās. Ja ar Mac produkciju, ieslēdz “Wireless Diagnostics” jeb “Bezvadu  diagnostika”un seko instrukcijām. Tā var izlabot konkrētajam datoram aktuālu problēmu.

 

4. Pieslēgums pazūd uz īsu brīdi

Ieslēdz sevī detektīvu

Padomā, vai tas notiek aptuveni vienā un tajā pašā dienas laikā? Ja tas notiek ap pusdienlaiku un biroja virtuvē ir veca mikroviļņu krāsns, tici vai ne, tās lietošana var ietekmēt rūtera darbību.

Pārslēdz kanālu

Līdzīgi kā tad, kad internets nedarbojas dažās telpās, problēma var būt kanālā. Skaties augstāk, kā pārbaudīt interneta kanālus.

Restartē rūteri

Ja nelīdz iepriekšējie risinājumi, pamēģini restartēt rūteri. Nospied “Reset” pogu uz rūtera un turi 30 sekundes. Tas restartēs visus iestatījumus, tai skaitā, paroli! Izmanto šo, ja esi aizmirsis WiFi paroli un neviens birojā to neatceras.

 

5. Pieslēgums ir, bet internets nestrādā

Vecā, labā restartēšana

Restartē modemu, atslēdzot to un pieslēdzot atpakaļ. Ja tas nestrādā, arī šeit noder uz brīdi no elektrības atslēgt arī rūteri.

Pārbaudi ar vadiem

Pieslēdzies rūterim ar tīkla vadu. Ja internets strādā, problēma ir rūterī, un tas ir jārestartē ar “Reset” pogu. Ja tas nestrādā, sazinies ar interneta pakalpojumu sniedzēju.