5 biežākās Jaungada apņemšanās karjerā un ko ar tām darīt tālāk

Ir otrā janvāra nedēļa, un pasaule ir sadalījusies divās daļās. Viena uzskata, ka Jaunā gada mērķi ir metami atkritumu kastē kopā ar izdedzinātajām brīnumsvecītēm. Otra daļa, varbūt pat piekrītot, ka nav vajadzīgs pirmais janvāris, lai sāktu jaunu dzīvi, tomēr izmanto šo tradicionālo laiku, lai pārdomātu savas vēlmes un uzstādītu jaunus mērķus.

 

Ja piederi pēdējai cilvēku daļai un šogad īpaši vēlies attīstīt savu karjeru, Tev noteikti noderēs ieteikumi, kā uz papīra, elektroniski vai galvā piefiksētos sapņus pietuvināt realitātei straujāk un precīzāk. Lai Tev palīdzētu, mēs sarakstījām populārākās Jaungada apņemšanās par darbu un to, kā tās uzlabot, lai palielinātu Tavas izredzes mērķi piepildīt.

 

  1. Atrast jaunu darbu. Janvāris ir mēnesis, kad “uzsprāgst” fitnesa klubu mājaslapu apmeklējums, un tikai retais iedomāsies, ka līdzīgi notiek arī darba meklēšanas vietnēs. Ja esi viens no viņiem, svarīgākais, par ko padomā – kāpēc Tev ir svarīgi mainīt darbu. Varbūt īstenībā Tevi interesē nevis cits uzņēmums, bet cits amats, kas jau eksistē esošajā darba vietā? Tad ir vērts to pārrunāt ar vadību. Neapmierina kolēģi un uzņēmuma kultūra, bet padodas amats? Meklē līdzīgu pozīciju citā uzņēmumā. Vēlies darbu ar lielāku samaksu? Apdomā, kādas ir Tavas spējas, par kurām cilvēki būtu gatavi maksāt summu, un izpēti iespējas tajā virzienā. Neapstājies pie CV izsūtīšanas – dodies uz vēlamās nozares pasākumiem, palielini savu paziņu loku un sakārto savu publisko tēlu (sociālo tīklu profilus, īpaši Linked In).
  2. Dabūt paaugstinājumu. Esi gatavs augt esošajā darba vietā? Tas nozīmē, ka Tev ir jānoslīpē jau esošā amata spējas līdz izcilībai un jāpierāda līdera dotības (ja reiz tas ir paaugstinājums, Tev būs jāspēj motivēt un vadīt cilvēkus komandā). Neuzspiesti pārrunā to ar savu priekšnieku. Pajautā, kādas spējas Tev vēl ir jāattīsta, lai varētu pretendēt uz atbildīgāku amatu un kāds būtu termiņš, pēc kura vari cerēt uz paaugstinājumu. Lielākā daļa vadītāju to novērtēs!
  3. Strādāt mazāk. Jā, šāda vēlme mūsdienās ir pat vairāk kā normāla! Darbs ilgām stundām bez atpūtas vairs nav tik būtisks, kā spēja sabalansēt karjeru ar personīgo dzīvi. Kā to panākt? Viens veids ir noslīpēt spējas, kuras padodas vislabāk, un deleģēt pārējos darbus citiem (teikt “nē” biežāk). Cits veids, kā vēlmi pārvērst par mērķi, ir nepārbaudīt e-pastu pēc sešiem darba dienu vakaros un brīvdienās, vai iemācīties labāk organizēt savus pienākumus.
  4. Būt produktīvākam. Pārdevējam tas var nozīmēt – vienā dienā pārdot vairāk; ražošanas uzņēmuma vadītājam – saražot vairāk produktu tajā pašā laika nogrieznī. Jebkurā gadījumā, tas nozīmē vienu – mācīties! Speciālistam izdarīt vienu un to pašu darbu aizņem vismaz divreiz īsāku laiku kā tikko sākušam amatierim. Atrodi knifus, tehnoloģijas vai programmas savā amatā, kurus apgūstot, kļūsti par lielāku speciālistu tajā, ko dari, un velti papildus laiku šodien, lai strādātu efektīvāk nākotnē!
  5. Uzlabot savas vadības spējas. Lieliska apņemšanās no vadītāju puses, turklāt noderīgs mērķis arī padotajiem. Tas palīdzēs ātrāk augt pa karjeras kāpnēm un gluži vienkārši strādāt komandā labāk – komunikācija ar citiem bieži vien ir lielākais klupšanas akmens darba vidē! Atrodi kursus, nosaki konkrētas spējas, ko apgūsi, un nospraud termiņu, kurā spēju varēsi pievienot savam CV. Varam pačukstēt – pēc mūsdienu standartiem, lielisks līderis ir tas, kurš spēj sev apkārtējos cilvēkus padarīt par labākiem viņu spējās, prasmēs un panākumos. Tu nekļūdīsies, ja attīstīsi savas empātijas un trenera dotības.

 

Svarīgākais, rakstot jebkādas vēlmes un mērķus! Iztēlojies sev ideālo iznākumu līdz sīkākajām detaļām, sākot ar to, kādas drēbes Tev būs mugurā, beidzot ar to, kādi būs laikapstākļi un kā sasniegtais rezultāts liek Tev justies. Tas smadzenēs radīs emocionālu saikni ar mērķi, līdz ar to, dos papildus motivāciju. Obligāti katram no mērķiem, ja tādi ir vairāki, pieraksti termiņus – precīzu datumu, kad tas ir izdarīts. Tas atšķir mērķi no vēlmes. Visbeidzot, bieži atgādini sev to, ko apņēmies. Ideālā gadījumā, katru rītu pieraksti mērķus no jauna un sev nosaki vienu lietu, ko darīsi tieši šodien, lai sevi kaut nedaudz tiem pietuvinātu. Un nepaies ne gads, kad kārotās izmaiņas dzīvē būs rokā!