4 tējas un kafijas dzērienu receptes ar pienu

Tev garšo dzērieni ar pienu? Atsvaidzini darba dienu ar krēmīgu melnās tējas latti, kafijas-kanēļa frappe, un citiem dzērieniem – meklē viegli pagatavojamās receptes blogā! 

1. Melnās tējas latte.

Ja esi viens no cilvēkiem, kam kafijas kofeīns rada pārāk lielu nervozitāti un kam garšo latte, melnās tējas latte būs perfekta alternatīva!

Sastāvdaļas:

Kā pagatavot tējas latti:

Uzvāri ūdeni, līdz krūzītes pusei aplej melnās tējas maisiņu ar verdošo ūdeni. Ļauj ievilkties 5 minūtes. Tikmēr uzsildi atlikušo puskrūzi ar pienu (derēs biroja mikroviļņu krāsns, uz 45 sekundēm!). Ja birojā ir espresso mašīna ar piena putotāju, izmanto to, lai radītu gardās piena putas. Izņem tējas maisiņu, ielej uzkarsēto pienu. Pēc gaumes pievieno medu vai cukuru.

Klasikās britu piena tējas recepte
Foto: Unsplash.com

2. Tēja ar pienu britu stilā.

Aristokrātiskākai dienai noderēs klasiskā recepte tējai ar pienu pēc labākajām britu tradīcijām. Turklāt, tā ir bezgala vienkārša.

Sastāvdaļas:

Kā pagatavot tēju ar pienu britu stilā:

Uzvāri ūdeni, aplej tējas maisiņu krūzē aptuveni ¾ tilpuma. Ļauj maisiņam ievilkties 3-5 minūtes. Izņem tējas maisiņu, pielej pienu. Ņem vērā, ka pienam tējai britu stilā ir jāstrādā kā tējas garšas pastiprinātājam, ne maskētājam. Piens jāpieliej mazliet, tā, ka tēja iekrāsojas tumšas karameles krāsā. Ja tējas krāsa paliek bāli brūna, piena jau ir par daudz.

3. Aromātiska ledus frappe bez cukura.

Ja centies “atmest” cukuru, vai arī veselības dēļ nepieciešams to izslēgt no uztura, šī būs izcila recepte Tavam piena-kafijas dzērienam karstā pavasara un vasaras dienā. Kanēlis jau izsenis ir bijis viens no pirmajiem cukura aizstājējiem – tas dabiski dod saldu garšas sajūtu. Turklāt tā smarža uzmundrina, un kanēla sastāvs palīdz veselīgai sirds darbībai un darbojas kā antioksidants, tāpēc tā ir izcila izvēle veselīgai darba dienai.

Sastāvdaļas:

Kā pagatavot ledus frappe bez cukura:

Ielej atdzesēto espresso krūzē, pieber kanēli (daudzums – pēc Tavas gaumes), kārtīgi izmaisi. Saber krūzē ledus gabaliņus līdz krūzes malām, tad pielej pienu. Uzmanīgi ar karotīti samaizi visu kopā. Dzer karstā dienā.

Alternatīva: mazāk karstās dienās izmanto kanēli piena dzērieniem arī bez ledus, pārkaisot to pāri dzērienam pēc tā uztaisīšanas, un tad iemaisot vienmērīgi dzērienā iekšā.

Kafijas frappe recepte ar espresso kafiju un šķīstošo kafiju
Foto: Unsplash.com

4. Šķīstošā ledus kafija ar pienu.

Ja birojā iecienīta šķīstošā kafija, kāpēc gan sevi un kolēģus kādā karstā dienā nepalutināt ar ledus šķīstošo kafiju! Šai receptei gan nepieciešams ledus un blenderis, tāpēc tā derēs svētku reizēm vai īpaši karstām dienām, kad ledu uzreiz atved un izlieto dzērieniem.

Sastāvdaļas:

Kā pagatavot šķīstošās ledus kafijas dzērienu:

Uzvāra ūdeni, aplej šķīstošo kafiju un atdzesē. Blendera traukā salej atdzesēto kafiju, sīrupu, medu vai cukuru pēc garšas un ledus gabaliņus. Pieliej pienu līdz blendera maksimālajai robežai. Blendē, sākumā, ledus gabaliņiem sašķeļoties, mazākā ātrumā, tad uz lielāko ātrumu, līdz viendabīgai, ledainai konsistencei. Salej traukos, dzer uzreiz.